reklama

54. Bydgoski Festiwal Muzyczny przeszedł do historii

/i/ · 2016-09-30 21:42
Dzisiaj w Filharmonii Pomorskiej José Maria Florêncio poprowadził finałowy koncert 54. Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego.

“Kontrasty. Wolność” było hasłem tegorocznego Bydgoskiego Festiwalu Muzycznego. W ciągu trzech tygodni odbyło się w filharmonii dziesięć koncertów, w czasie których wykonane zostały wielkie dzieła z różnych epok – od baroku po współczesność, od oratorium po negro spiritulas.

Dzisiaj na estradzie Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej i Chór Filharmonii Łódzkiej do wykonania Symfonia psalmów Igora Strawińskiego i Oratorium „Sanctus Adalbertus” Henryka Mikołaja Góreckiego poprowadził maestro José Maria Florêncio. Partie solowe w oratorium Góreckiego zaśpiewały sopranistka Wioletta Chodowicz oraz baryton Bartłomiej Misiuda. Sanctus Adalbertus monumentalne, niemal godzinne oratorium, poświęcone postaci św. Wojciecha zabrzmiało w sali bydgoskiej filharmonii po raz pierwszy. Występy artystów zapowiadali i komentarze do utworów wygłosili Urszula Guźlecka i Cezary Nelkowski.

Opinie