reklama

Adrian Raszka nowym trenerem Chemika

/i/ · 2017-01-09 11:17
Adrian Raszka został nowym trenerem Chemika Bydgoszcz. 34-latek zastąpi na tym stanowisku Piotra Gruszkę, który objął posadę szkoleniowca I-ligowej Chojniczanki Chojnice.

Chemik Bydgoszcz poinformował, że od dzisiaj trenerem III-ligowej drużyny piłkarskiej został Adrian Raszka, który pełnił obowiązki I trenera po odejściu do Chojniczanki Piotra Gruszki. Pozostali członkowie sztabu szkoleniowego nadal będą pełnić swoje funkcje. Adrian Raszka był przez ostatnie dwa i pół roku grającym asystentem Piotra Gruszki, a zespół w tym czasie wywalczył awans z klasy okręgowej do III ligi.

Ofertę otrzymałem jeszcze przez Nowym Rokiem i długo nie zastanawiałem się nad jej przyjęciem. Cieszę się, że będę mógł poprowadzić zespół i mam nadzieję, że utrzymamy dobre miejsce w tabeli, które zajmujemy po rundzie jesiennej – ocenił sytuację Adrian Raszka. Umowę z nowym trenerem Chemik zawarł na zasadzie licencji warunkowej, która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2017 roku. Celem zespołu jest utrzymanie się w III lidze.

Adrian Raszka był piłkarzem Chemika w latach 2001-2008, a także od 2014 roku. Reprezentował również barwy Brdy Bydgoszcz, Zawiszy Bydgoszcz, Victorii Koronowo, Wdy Świecie, Cuiavii Inowrocław i Unii Solec Kujawski. W rundzie jesiennej III ligi wystąpił w 15 meczach i zdobył 1 bramkę.

Opinie