reklama

Arek Zawiliński wystąpi w Światłowni

(was) · 2016-12-06 11:58
W najbliższy piątek, 9 grudnia, w kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15 wystąpi laureat wielu festiwali i autor wielu utworów.

Arek Zawiliński – bluesman, kowboj, poeta drogi – autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji, grywał na ulicach Amsterdamu. Ma za sobą koncerty live w Polskim Radio w Gdańsku, Bydgoszczy, Rzeszowie. Laureat wielu festiwali m.in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań, Piosenkarnia – Kraków. Wystąpił w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.

Oficjalne wydawnictwa: „Tam gdzie zaczyna się mój świat” – Dalmafon 2007, „Blues Dziewięciu” – Dalmafon 2010, „Żelazna” – Flower Rekord 2012, „Na Rozdrożu”- Dalmafon 2015.

Fragmenty recenzji:
Magazyn Gitarzysta
„Jeśli istnieje coś takiego jak polski blues, to z pewnością Arek Zawiliński wraz z zespołem Na Drodze należą do jego najznamienitszych przedstawicieli.”

Portal Bluesonline
„Arek Zawiliński to klasa sama dla siebie. Autor skończony, pełen doświadczeń, przesiąknięty w równym stopniu poezją co prozą. Zna niejeden dobry folkowy tekst, niejedną melodię i umie z takich światowych cegiełek zbudować solidną budowlę na wskroś polską, bieszczadzką, a jednak uniwersalną. A to sztuka.”

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Opinie