reklama

Autobus zastępczy na Bartodziejach

(j) · 2015-07-02 10:11
W związku z remontami nie jeżdżą od wczoraj autobusy na ul. Gajowej, Bałtyckiej, Głowackiego i Kołobrzeskiej do pętli przy ul. Morskiej.
Na ul. Bartosza Głowackiego (odcinek od posesji Bartosza Głowackiego 47 do ul. Bałtyckiej) oraz na ul. Kołobrzeskiej rozpoczną się dzisiaj prace polegające na zamknięciu południowej części ulicy Kołobrzeskiej i Bartosza Głowackiego (strona parzysta). Północna część jezdni przeznaczona będzie dla ruchu kołowego w jednym kierunku od ul. Gajowej do ul. Kijowskiej. Wjazdy i wyjazdy do posesji i parkingów zapewnione będą poprzez tymczasowo wykonane zjazdy.

3 sierpnia rozpoczną się prace na północnej części ulicy Kołobrzeskiej i ul. Bartosza Głowackiego a ruch odbywał się będzie tak jak w poprzednim etapie jednokierunkowo (od ul. Gajowej do ul. Kijowskiej). Samochody poruszać się będą po wyremontowanej, południowej części ulicy. W obrębie prowadzonych robót prędkość zostanie ograniczona do 30 km/h .

Obowiązywać będą w okresie wakacyjnym zmiany w tras linii autobusowych nr 55, 64, 71 i 33N w rejonie osiedla Bartodzieje. Całkowicie wstrzymany zostanie ruch autobusów na ul. Gajowej, Bałtyckiej, Głowackiego i Kołobrzeskiej do pętli przy ul. Morskiej.

W związku z tym linie nr 55 i 71 będą (w obu kierunkach) kierowane na trasę czasowo zmienioną od przystanku Powstańców Wlkp. / Lelewela ulicami: Wyszyńskiego i Skłodowskiej-Curie (po trasie linii nr 83) do przystanku końcowego Skłodowskiej-Curie / Łęczycka.

Autobusy linii nr 64 będą (w obu kierunkach) kierowane na trasę czasowo zmienioną od przystanku Skłodowskiej-Curie / Gajowa ulicą: Skłodowskiej-Curie (po trasie linii nr 83) do przystanku końcowego Skłodowskiej-Curie / Łęczycka.

Autobusy linii nocnej 33N będą (w obu kierunkach) kierowane na trasę czasowo zmienioną od przystanku Powstańców Wlkp. / Lelewela ulicami: Wyszyńskiego i Skłodowskiej-Curie do przystanku Skłodowskiej-Curie / Bałtycka, dalej powrót na stałą trasę. Na trasie objazdu obowiązują wszystkie przystanki jak dla linii nr 83.

W związku z prośbami mieszkańców uruchomiona zostanie dodatkowo autobusowa linia zastępcza „Z” na trasie: Curie-Skłodowskiej/Łęczycka – Curie-Skłodowskiej – Wyszyńskiego – Kamienna – Łęczycka – Curie-Skłodowskiej/Łęczycka.

Opinie