reklama

Basen na Kapuściskach będzie. Kolejki linowej nie będzie

/i/ · 2016-12-21 19:10
Prezydent Rafał Bruski odrzucił wszystkie złożone przez radnych wnioski do budżetu Bydgoszczy na 2017 rok. Do planu finansowego miasta przedstawionego miesiąc temu wprowadził jednak jedną poprawkę. Zapowiada ona rozpoczęcie budowy basenu na Kapuściskach, przy ZSO nr 5.

Prezydent Rafał Bruski przedstawił projekt budżetu Bydgoszczy na 2017 rok w połowie listopada. Od tego momentu radni mogli do planu finansowego miasta na rok przyszły składać wnioski. Złożyli ich około trzydziestu.

Prezydent poinformował jednak, że jak co roku wnioski radnych sformułowane zostały w sposób niewłaściwy. – Jak zawsze część z nich jest niepoprawna pod kątem formalnym, czyli to co jest najtrudniejsze, a więc wskazanie źródeł finansowania, sprawia problem – określił poprawność złożonych przez radnych wniosków.

Rafał Bruski zaledwie 12 poprawek do budżetu autorstwa radnych opozycji uznał za sformułowane poprawnie, jednak podczas budżetowej sesji Rady Miasta Bydgoszczy, która odbędzie się 28 grudnia, wnioskować będzie o ich odrzucenie. Jako pomysł abstrakcyjny określił wniosek radnych PiS zakładający wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego: “budowa kolejki linowej łączącej Wzgórze Dąbrowskiego ze Wzgórzem Wolności”.

Prezydent Bydgoszczy poinformował jednak, że w stosunku do projektu budżetu miasta sprzed miesiąca nastąpiła jedna zmiana. Zakłada ona zarezerwowanie pieniędzy na budowę kolejnego osiedlowego basenu. – Posiadamy gotową dokumentację na cztery osiedlowe baseny. Wybór kolejności realizowania inwestycji był trudny, poprzedziły go szerokie analizy, rozmowy z radnymi. Ostatecznie zdecydowaliśmy, że jako pierwszą rozpoczniemy budować pływalnię przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 5 przy ul. Szarych Szeregów – poinformował Rafał Bruski. – Decydujące znaczenia miała tu liczba mieszkańców oraz liczba placówek oświatowych położonych w pobliżu proponowanej lokalizacji – dodał prezydent Bydgoszczy.

Na przełomie lutego i marca 2017 r. planowane jest ogłoszenie przetargu, a trzy miesiące później (maj-czerwiec) mogłyby się rozpocząć prace. Wstępny termin oddania do użytku nowej pływalni to przełom 2018 i 2019 r.

Szacunkowy koszt nowego basenu wynosi ok. 30 mln zł. – Patrząc na wyposażenie obiektu można mówić o małym parku wodnym – podkreśla prezydent miasta. – Budynek będzie miał trzy kondygnacje o łącznej powierzchni prawie 4 tys. m kw. Co istotne, w całości będzie przystosowany do osób niepełnosprawnych – dodaje.

Wprowadzenie nowego zadania inwestycyjnego okazało się możliwe, bo jak stwierdził prezydent, choć ciągle trudno przewidzieć konsekwencje zmian w oświacie, jakie nastąpią po likwidacji gimnazjów, stan finansów miasta jest bardzo dobry. Strategię Rafała Bruskiego w tym kontekście wyłożył skarbnik miasta Piotr Tomaszewski.

- Sytuacja miasta jest dobra, dlatego pan prezydent zdecydował o budowie tego basenu pomimo zagrożeń. Założeniem prezydenta, jeżeli chodzi o budżety nastepne jest to, żeby z jednej strony zapewnić możliwość wykorzystania środków, ale drugie [zagrożenie] które pojawiło się stosunkowo niedawno, czyli rok temu, żeby jednocześnie przygotować się na kryzys i obciążenia, które nas mogą drogo kosztować – wyłuszczył skarbnik zagrożenia, które związane są z decyzjami rządu.

Opinie

Ta kolejka to akurat nie nie jest nam potrzebna
~marcos · 21 grudnia 2016 19:24
to był kretyński pomysł
~Diego · 30 grudnia 2016 19:17
"Decydujące znaczenia miała tu liczba mieszkańców oraz liczba placówek oświatowych położonych w pobliżu proponowanej lokalizacji"

Kiedy te jełopy przedstawią pełne uzasadnienie z wszelkimi danymi liczbowymi dla wszystkich 4 lokalizacji?
~Mieczysław · 21 grudnia 2016 19:30
BYDGOSZCZ BEZ BRUSKIEGO.KIEDY RUSZY TA INICJATYWA ?
~BBB · 21 grudnia 2016 22:22
oby nigdy bo jak przyjdzie PiS to vice prezydentem będzie Rydzyk
~Gerb · 30 grudnia 2016 19:18
Nieee znowu to samo.nie chcemy pana bruskiego :(((
~Noooo · 21 grudnia 2016 22:50
Może dobrze oznakować środki komunikacji miejskiej przy dworcu kolejowym .Oznakować co w jaką stronę jedzie .Chcę na Bielawki a oznakowanie mówi na Błonie ! Wyremontować przyległe uliczki do Wyremontowanej <uliczki teraz > Chodkiewicza ,przez które jechały ciężki sprzęt i samochody .Dziury takie ,że widać historyczny bruk .SKANDAL ! Najpierw dokończyć jedno ,ale dobrze .Daj Pan spokój basenowi .ma pan pieniądze na budowę rur ściekowych ze studzienek .Chyba że robi pan ze swojej kieszeni to brawo .Nie zadłużaj miasta .Zejdź na ziemię !!!
~podróżnik · 21 grudnia 2016 22:55
komu ona potrzebna byłaby?Płaczą, lamentują,że nie ma uliczki osiedlowe a kolejek im się zachciewa?
~Kolejka to debilny pomysł · 21 grudnia 2016 23:51
Ta kolejka zapewne była żartem (być może nawet szyderstwem) z tego co urządza tu ekipa nieudaczników beznadziejnego (na lepsze) R.Bruskiego. Dzisiaj w Radio PiK, ten dziwny jegomość, pier...ił coś na temat możliwości finansowania z naszych podatków (nawet kilkadziesiąt milionów zł) czwartego kręgu opery, z której korzysta garstka mieszkańców Miasta zapewne z nim, jaśnie arogantem na czele. Wielu z nich na krzywy r... Jednocześnie dziesiątki tysięcy bydgoszczan, codziennie tkwią w ulicznych "korkach", bo patologiczny a zarazem bezczelny ubekistan, pochodzący z szemranych wyborów rządcy Miasta, mają ich w d...
~Leonard Borowski · 22 grudnia 2016 18:23
Mimo iż codziennie pokazujecie tego kodziaża i tak to nie zmieni faktu, że jest to zdrajca Polski i podpalacz. To dzięki niemu w domach bydgoskich jest niepokój i strach o Polskę.
~Rychu · 22 grudnia 2016 11:02
to są
~gangsterzy · 22 grudnia 2016 14:02