reklama

Bydgoski "Elektronik" najlepszym technikum w Polsce!

/i/ · 2017-01-10 09:01
Technikum Elektroniczne w ZSE im. WP w Bydgoszczy zostało najlepszym technikum w Polsce według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2017, który po raz dziewiętnasty został opublikowany przez Perspektywy.

Opublikowany dzisiaj ranking Perspektyw – Ranking Liceów i Techników wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na studia na kierunki inżynierskie i kształcące w naukach ścisłych. Łącznie sklasyfikowano 200 najlepszych liceów i 100 najlepszych techników w Polsce.

Po raz pierwszy najlepszym technikum w Polsce według Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2017 została bydgoska szkoła – Technikum Elektroniczne przy ul. Karłowicza.

O wielkim sukcesie Technikum Elektroniczne już poinformowało na stronie internetowej szkoły. W opublikowanym komunikacie czytamy: “Jesteśmy najlepsi w Polsce!!!! W nocy z 9 na 10 stycznia czekaliśmy na ogłoszenie wyników najbardziej prestiżowego rankingu szkół w Polsce układanego przez Fundację Perspektywy. Teraz już możemy ogłosić oficjalnie W TYM ROKU ZAJĘLIŚMY PIERWSZE MIEJSCE!!” (...) Dzisiaj delegacja nauczycieli i młodzieży odbiera dyplom na uroczystej gali odbywającej się na Uniwersytecie Medycznym w Warszawie.

Misją rankingu Perspektyw jest dostarczenie informacji o tym, jak oceniane są polskie szkoły ponadgimnazjalne. Głównymi adresatami rankingu są uczniowie najstarszych klas gimnazjów, którzy już w czerwcu muszą podjąć bardzo ważną decyzję – wybrać taką szkołę ponadgimnazjalną, która doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. Decyzja Kapituły Rankingu w kategorii techników została oparta na następujących kryteriach: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%). Pracom Kapituły przewodniczył prof. dr hab. Jan Łaszczyk, b. rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Na drugim miejscu wśród techników uplasowało się Technikum Łączności z Krakowa, a na trzecim Technikum nr 7 w Nowym Sączu.

Najlepszym liceum ogólnokształcącym w Polsce zostało po raz drugi z rzędu XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie.
Na wysokim 17. miejscu uplasowało się VI Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy. “Szóstka” awansowała aż o 10 pozycji w stosunku do roku ubiegłego i jest to największy postęp spośród wszystkich dwudziestu najlepszych liceów w Polsce.

Opinie

Co ten PIS nie wyprawia.Gratuluję.
~korn · 10 stycznia 2017 20:36
Mój syn skończył to technikum, pracuje w Pesie i ze znajomością angielskiego jeździ po całej europie jako serwisant
~Wojtek · 11 stycznia 2017 08:49
Ja skończyłem, moi koledzy skończyli, wszyscy zawsze dobrą pracę mamy :)
~Mati · 11 stycznia 2017 09:18