reklama

Bydgoski "elektronik" nie wypada poza dziesiatkę

/i/ · 2016-05-31 15:54
"Perspektywy" ogłosiły dzisiaj ranking najlepszych w Polsce liceów i techników, dla którego podstawą klasyfikacji były wyniki osiągane przez uczniów na maturze i olimpiadach przedmiotowych z matematyki, fizyki, chemii i informatyki. Z bydgoskich szkół do 300 najlepszych w Polsce zakwalifikowały się tylko trzy: Technikum Elektroniczne, VI LO i I LO.

Perspektywy opublikowały dzisiaj ogólnopolski Ranking Liceów i Techników STEM. STEM – czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza droga do kariery w nauce i technice. Hasło STEM jest powszechnie znane w edukacji i gospodarce USA i innych krajów. Wiadomo tam, że bez dobrej edukacji w zakresie STEM nie ma innowacyjności, rozwoju i dobrobytu.

Opublikowany dzisiaj ranking Perspektyw – Ranking Liceów i Techników STEM wskazuje licea i technika, które najlepiej przygotowują kandydatów na studia na kierunki inżynierskie i kształcące w naukach ścisłych. Łącznie sklasyfikowano 200 najlepszych liceów STEM i 100 najlepszych techników STEM w Polsce.

W drugiej edycji Rankingu Liceów STEM Perspektywy 2016 ponownie zwyciężyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie, a na drugim miejscu uplasowało się Liceum Akademickie UMK w Toruniu, które w ubiegłym roku było na piątym miejscu. Wysokie, 14. miejsce zajęło VI LO im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy. Jednak w ubiegłym roku bydgoska “szóstka” była w Polsce w pierwszej “10” i zajęła 9. lokatę. Na 166. miejscu uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana K. Norwida w Bydgoszczy. “Jedynka” też zanotowała spadek. W roku ubiegłym zajęła 97. miejsce w Polsce.

W pierwszej edycji Rankingu Techników STEM zwyciężyło Technikum Łączności nr 14 w Krakowie. Na drugim miejscu jest Technikum Zawodowe nr 7 w Nowym Sączu. Na trzecim miejscu uplasowało się Technikum w ZSE w Radomiu.
Technikum Elektroniczne w ZSE im. Wojska Polskiego w Bydgoszczy sklasyfikowane zostało w pierwszej “10”. Bydgoski “elektronik” zajął 9. miejsce w Polsce.

Opinie