reklama

Bydgoski Tramwaj Wodny kursuje! /rozkład jazdy/

2012-05-02 09:40
Od 1 maja Bydgoski Tramwaj Wodny, po zimowej przerwie, wznowił regularne rejsy na dwóch trasach. W tym roku po Brdzie kursować będą trzy statki: „Słonecznik”, „Słonecznik II” i „MS Bydgoszcz”.

Bydgoski Tramwaj Wodny to duża atrakcja dla turystów i samych bydgoszczan. Poznanie miasta od strony rzeki pozwala dostrzec unikatowe walory Bydgoszczy. Tramwaj może też być środkiem komunikacji dla osób, którym się... nie spieszy.
Od 1 maja na Brdzie kursują regularnie 28-osobowe solary obsługujące dwie trasy “Słoneczną” do Tesco i “Staromiejską” do Astorii. Od 1 czerwca uruchomiona zostanie jeszcze jedna linia “szlakiem śluz” do stadionu “Gwiazdy”, którą obsługiwać będzie zabytkowy statek MS “Bydgoszcz”, który pomieści 24 osoby.

Inaczej niż w roku ubiegłym przystanek początkowy i końcowy znajduje się na Wyspie Młyńskiej, a nie obok Spichrzy.

Trasy poszczególnych linii:
Słoneczna
Wyspa Młyńska – TESCO – Wyspa Młyńska /czas przepływu szacowany jest na około 80 minut/
Staromiejska
Wyspa Młyńska – ASTORIA – Wyspa Młyńska /czas przepływu szacowny jest na około 75 minut/
Szlakiem śluz /od 1 czerwca/
Wyspa Młyńska – GWIAZDA – Wyspa Młyńska /czas przepływu szacowany jest na około 120 minut/

Organizatorem rejsów po Brdzie jest Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej, a operatorem “Żegluga Bydgoska”.

Ceny biletów na linie Słoneczną i Staromiejską:
Normalny: 5,00 zł. Ulgowy: 2,50 zł.

Szlakiem śluz:
Normalny: 8,00 zł. Ulgowy: 4,00 zł
Bilety sprzedawane są na pokładzie statków.

Przedstawiamy czasowy rozkład jazdy:
Linia Słoneczna

Przystanek Wyspa Młyńska: 10.30, 12.10, 13.15, 15.20, 16.25, 18.05,
Przystanek Dworzec Autobusowy (kierunek Tesco): 10.50, 12.30, 13.35, 15.40, 16.45, 18.25,
Przystanek Tesco: 10.00 (tylko w dni powszednie), 11.05, 12.45, 13.50, 15.55, 17.00, 18.40,
Przystanek Słoneczny Młyn: 10.10 (tylko w dni powszednie), 11.15, 12.45, 14.00, 16.05, 17.10, 18.50,
Przystanek Dworzec Autobusowy (kierunek Wyspa Młyńska): 10.25 (tylko w dni powszednie), 11.30, 13.10, 14.15, 16.20, 17.25, 19.05.

Linia Staromiejska

Przystanek Wyspa Młyńska: 10.50, 11.55, 13.35, 14.40, 16.45, 17.50,
Przystanek WSG: 11.25, 12.30, 14.10, 15.15, 17.20, 18.25,
Przystanek Astoria: 11.35, 12.40, 14.20, 15.25, 17.30, 18.35.

/i/

Opinie

~Janusz | 3 maja 2012 15:51 | IP zapamiętane

Żenada.... Dzisiaj usiłowałem dostać się z rodziną na Słonecznik. Czekaliśmy przy Tesco od 11.30 na jego kurs o 12.45. Byliśmy więc pierwsi.Statek przypłynął. Pan ,,kapitan" z głupkowatym uśmieszkiem poinformował tłum naiwnych ,że nie zabiera nikogo.Twierdzę że spokojnie były tam jeszcze wolne miejsca..... Jak wytłumaczyć dzieciom , w tym niepełnosprawnemu dziecku, że nie popłynie? Dlaczego nie stosuje się systemu z poprzednich lat - wszyscy wysiadają a jak są wolne miejsca płyną ponownie. Kto był taki ,,mądry" ,że zmienił przystanek początkowy przy Tesco na przystanek dla naiwnych ???

Odpowiedz
~Żenada | 4 sierpnia 2012 17:18 | IP zapamiętane

to ulubione słowo Rafała Budzbona, autora licznych wysoko nagrodzonych, ale nigdy w rzeczywisstości nie napisanych książek. Co ty za bajki opowiadasz o jakiś swoich dzieciach. Masz jednego dorosłego syna i rozbite małżeństwo. Zmyślać Budzbon, to ty umiesz na potęgę.

Odpowiedz
~Heinrich von LPR | 3 maja 2012 16:18 | IP zapamiętane

Niewiarygodny opis.

Odpowiedz
~Teraz juz | 3 maja 2012 17:33 | IP zapamiętane

wiem, że koalicja PiS i LPR miała sens ;)

Odpowiedz
~mama | 10 lipca 2012 14:27 | IP zapamiętane

Porażka niech ustalą pzebieg trasy dla wsiadających poco piszą tam rozkład jeśli niemożna wsiąść kpina ja z córeczą też się naczekałam tylko my miałyśmy szczęście bo ktoś wysiadł ten problem trwa już od około 3 lat.Brak człowieka ZROZUMEM ABY TO OGARNĄĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz
~piotr | 16 lipca 2012 11:29 | IP zapamiętane

Rozkład jazdy to kpina z pasażerów, po raz drugi naraziłem się na wstyd przed gośćmi z zagranicy, którym chciałem sie pochwalić tramwajem wodnym i po raz drugi nie doczekaliśmy się na rejs wg rozkładu o 18:50 z pod Słonecznego Młyna

Odpowiedz
~Pawlo | 27 lipca 2012 12:03 | IP zapamiętane

A ja nawet gości nie zachęcam.
Wolę pojechać tramwajem zwykłym, choć też się boję czy jakiś pijaczyna nie będzie leżał w wagonie. W tym mieście w komunikacji jest ogólny syf...
Nie jestem z Bydgoszczy ale tu mieszkam i wiem już dlaczego turyści wolą Toruń.

Odpowiedz
~wojtek | 4 sierpnia 2012 13:31 | IP zapamiętane

Tragedia. W sobotę nie można dodzwonić się na nr tel. podany na stronie miejskiej dot. tramwaju wodnego. Czy linia "szlakiem śluz" jest czynna? Brak rozkładu na stronie miejskiej!!!

Odpowiedz
~zadowoleni | 8 sierpnia 2012 20:24 | IP zapamiętane

a my 03.08.2012 godz 15.50 odpłynelismy spod tesco i jestesmy zadowoleni.
z rejsem powrotnym tez nie było problemu, a załoga bardzo miła
a wy malkontenci płyncie na kube tam będziecie mogli sobie marudzić.

Odpowiedz
~Anna | 19 sierpnia 2012 16:05 | IP zapamiętane

Beznadzieja a szczególnie obsługa tego tramwaju wodnego.Pan który wpuszcza na pokład powinien wpuszczać gdzieś w ubojni zwierząt pcha starszą 82 letnią kobiete która jest z rodziną ale nie ma miejsc.Tłumaczę temu Panu że tam jest moja mama bez echa,najlepiej mnie by odepchnął.Stary ponurak bez uśmiechu jak by mu się pracować nie chciało.Nie polecam !!!!!!!

Odpowiedz
~Marian | 22 sierpnia 2012 19:34 | IP zapamiętane

Moje pierwsze zderzenie z tramwajem wodnym nastapił w lipcu 2011 r. Zeszliśmy z Wyżyn do Przystanku Tesco aby dopłynać do Centrum. Tak jak to opisał "Janusz" podpłynął Słonecznik, a kapitan z uśmiechem oświadczył, że nikogo nie zabierze bo nikt nie wysiada (czyli sądze, że nie było miejsc). Pojechaliśmy więc na Rybi Rynek, a tam ludzi jak mrówków. Drugie zderzenie nastąpiło dzisiaj tj. 22.08.2012 r. Ok 16 podjechałem na Wyspę Młyńską gdzie zapoznałem sie z pięknym rozkładem jazdy. Wybrałem "linię staromiejską", którą zgodnie z informacja miał obsługiwać "m/s Bydgoszcz". Czekając na statek w międzyczasie ale juz ok. 16.40 podpłynął "Słonecznik" kursujący na "linii Słonecznej" opróżnił stateczek, następnie zabrał innych i popłynął na "linię Staromiejską". Mhm...., a naiwny został i wzrokiem g...o odprowadził. Mówiąc szczerze podzilam zdanie osób niezadowolonych.

Odpowiedz
~Ania | 3 września 2012 07:54 | IP zapamiętane

Wszystko się zgadza. I to, że na przystanku tesco już nie ma wiele miejsc, bo w większości wypadków ci, którzy przypłynęli z wyspy młyńskiej - nie wysiadają i średnio sympatyczna obsługa (dwóch starych dziadów). Uważam, że powinna być jakaś informacja, że to raczej przystanek dla wysiadających, a dla wsiadających jest liczba miejsc mocno ograniczona. Mocno się rozczarowałam. Trzeba albo zmienić system, albo zadbać o dobrą informację.

Odpowiedz
~hunabal | 5 listopada 2012 13:57 | IP zapamiętane

Chciałem z korzystać z tej usługi jakim jest tramwaj wodny,ale po przeczytaniu opinii nie zamierzam tam nawet podchodzić,a szkoda bo to by mogła być fajna atrakcja.Naprawdę szkoda.

Odpowiedz