reklama

Bydgoszcz uchwycona przed laty w fotografiach Jerzego Riegla

/i/ · 2016-11-03 12:19
Galeria Miejska bwa zaprasza 8 listopada (wtorek) o godz. 18.00 na wernisaż fotografii "Zatrzymany czas. Panoramy Bydgoszczy Jerzego Riegla".

Jerzy Riegel wykonał setki zdjęć. Zatrzymał w kadrze architekturę, ludzi znanych i bezimiennych, przyrodę z niezwykłymi wizerunkami drzew – pamięć miejsc, które chciał sfotografować i tych przypadkowych. Ale najbliższa jest mu Bydgoszcz od Jachcic po Fordon – ta wspaniała i ta zwyczajna czy biedna. Wiele zdjęć to już historia. Niektórych ujęć nie można już powtórzyć. Stały się przeszłością, wspomnieniem wizerunku miasta. I taki charakter będzie miała kolejna wystawa, na której Riegel zaprezentuje panoramy naszego miasta: starej jego części, śródmieścia, Jachcic, Bartodziejów i Fordonu, wykonane starą techniką z użyciem obiektywu o standardowej ogniskowej, a potem pieczołowicie złożone w fotograficznej ciemni.

Wystawa zamyka obchody 670. rocznicy nadania Bydgoszczy praw miejskich i będzie czynna do 8 grudnia 2016.

Kuratorami wystawy są Elżbieta Kantorek i Marta Bindek.

Jerzy Riegel, ur. 1931 r. w Bydgoszczy. Poligraf. Od 1967 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Zajmuje się fotografią czarno-białą. Mistrz izohelii. Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych (Bydgoszcz, Polska, Europa).

Opinie

Drobna korekta: Mistrz Jerzy Jerzy wykonał nie setki, a tysiące zdjęć :) Wystawę obejrzę, bo będzie super.
~Imiennik · 3 listopada 2016 14:26
To Mistrz nad Mistrze i jedyny na świecie izohelista. A autograf na ulicy Długiej to nie bo może nie był w pzpr. To wyjątkowy skandal w wykonaniu lewaków którzy okupują jeszcze nasz ratusz. No bo kto blokuje By Pan Riegel nie zaistniał z autografem na ulicy Długiej??? no kto??
~korn · 3 listopada 2016 21:56
A kto w tym mieście blokuje wszystko co sensowne? Prezydent 14,5 tysiąca bydgoszczan (tych z KOD-u) - Bruski. Znam Mistrza Jerzego od lat. On robi swoje i gwiżdże na takie zaszczyty, chcociaż należą mu siś, jak mało komu.
~Michał · 3 listopada 2016 22:14