reklama

Chmura tlenków azotu nad NITROCHEM-em

/ech/ · 2016-06-14 14:40
Tajemnicza, rdzawo-żółta chmura przemieszczała się dzisiaj nad Zakładami Chemicznymi "NITROCHEM". Wzbudziła zaniepokojenie wśród pracowników zakładów, które sąsiadują z producentem niebezpiecznych chemikaliów.

- Ulotniły się prawdopodobnie tlenki azotu – trujące. Straż pożarna jest na miejscu. Alarmu nie ma – zaalarmował nas dzisiaj o godz. 13.34 Czytelnik. Akurat był w pracy na terenie jednej z firm sąsiadujących z NITROCHEM-em.

- Na terenie zakładów NITROCHEM doszło dzisiaj do zaburzenia technologicznego. Niegroźne dla mieszkańców produkty procesu chemicznego przedostały się do atmosfery – potwierdził informację naszego Czytelnika zastępca dyrektora Wydziału Zarządzania Kryzysowego Robert Dobrosielski. Potwierdził, że na miejscu jest straż pożarna, ale nie ma żadnego zagrożenia dla osób, które są w pobliżu oparów.

Uspokajający był też komunikat, jaki przekazała nam Beata Wasilewska, kierownik Działu Bezpieczeństwa Technicznego “NITROCHEM”-u. – W trakcie zatrzymywania procesu produkcyjnego wydostały się w nadmiernej ilości tlenki azotu. W tak niskich stężeniach nie stanowią one zagrożenia dla ludzi – stwierdziła. Beata Wasilewska poinformowała nas również, że obecność straży pożarnej w takich sytuacjach jest obligatoryjna. – Obserwują zdarzenie i nie podejmują żadnej interwencji – dodała kierownik Działu Bezpieczeństwa Technicznego.

W Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Środowiska w Bydgoszczy nie udało nam się uzyskać oceny zagrożenia, jakie niesie przedostanie się do atmosfery tlenów azotu. Na terenie inspektoratu nie było osoby kompetentnej do przekazania informacji, a jej dyrektor, jak nas poinformowano, przebywa na urlopie.

Zdjęcie z chmurą tlenków azotu nadesłał Czytelnik naszego portalu.

Opinie

Wiatr dzisiaj wiał z kierunku północno-zachodniego, więc zawiewał to wszystko nad Toruń, gdzie ta chmura pod wpływem grawitacji zaczęła następnie opadać.
Mariusz !!! · 14 czerwca 2016 17:59
A może to celowa robota aby popalić toruniakom i marszałkowi?
~skaw · 14 czerwca 2016 20:20
wydostały się w nadmiernej ilości tlenki azotu ale w tak niskich stężeniach nie stanowią one zagrożenia dla ludzi – stwierdziła Beata Wasilewska - to ciekawe bo jak chmura z tlenkiem azotu wisiała nad nami to co niektórym aż krew z nosa leciała zresztą w ten dzień śmierdziało od rana tylko nie wiedzieliśmy czym! Faktycznie nic się nie stało nikt jeszcze nie umarł!
~sad · 15 czerwca 2016 10:45