reklama

Chryzantemy do oglądania, ciast i herbaty! UTP przełamuje schematy

(i) · 2016-11-10 14:10
W budynku głównym UTP przy ul. Bernardyńskiej 6 w dniach od 14 do 17 listopada trwać będzie Tydzień Chryzantemowy. Codziennie w godzinach 10.00 – 13.00.

- Przełamujemy schematy! Walczymy ze stereotypami! Chryzantemy przez cały rok i na każdą okazję! – informuje i zachęca Agnieszka Kreńska z Działu Informacji i Promocji Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego.

Pracownicy i studenci z Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii zamierzają udowodnić, że fałszywe jest przekonanie, iż chryzantemy nadają się tylko do wieńców, doniczek czy wiązanek na groby. W tym celu przygotowali Tydzień Chryzantemowy. Bydgoszczanie mogą zobaczyć, jak diametralnie różnie te kwiaty mogą wyglądać i jak rozmaite mogą znaleźć zastosowanie.

W poniedziałek, 14 listopada, zaprezentowane zostaną w gmachu UTP przy Bernardyńskiej odmiany wyhodowane w Katedrze Roślin Ozdobnych i Warzywnych. Zobaczyć też będzie można chryzantemy w nietypowych zastosowaniach i aranżacjach oraz wziąć udział w degustacji chryzantemowej herbaty i ciasta.

Następnego dnia odbędzie się konkurs wiedzy o chryzantemach, a w środę konkurs na projekt rabaty z chryzantemami. Tydzień Chryzantemowy zakończą prelekcje „Chryzantemy, jakich nie znacie”, które zostaną wygłoszone 17 listopada w godz. 11.00-12.30 w sali Rady Wydziału Rolnictwa i Biotechnologii.

Opinie