reklama

Cinema City uruchomiło salę ŠKODA 4DX®!

/i/ · 2016-12-08 19:49
W bydgoskim kinie Cinema City ruszyła sala ŠKODA 4DX®, w której technologie audiowizualne zostały wzbogacone rewolucyjnymi efektami środowiskowymi – imitującymi błyski piorunów, powiew wiatru, deszcz czy zapachy. Wrażenia z filmów spotęgują ruchome fotele idealnie zsynchronizowane z toczącą się na ekranie akcją.

Od dzisiaj w sali ŠKODA 4DX® w Cinema City Bydgoszcz można w czasie seansu poczuć się niemal uczestnikiem filmowej akcji. Urządzenia oddziałujące na zmysły wprowadzają widzów w zawrotne tempo pościgów, grozę scen batalistycznych, siłę trzęsienia ziemi czy fenomen międzygalaktycznych podróży. Wszystko za sprawą ruchomych foteli, wyposażonych w zaawansowane technologicznie symulatory ruchu i zaprogramowanych na tryby: wznoszący, falujący i kołyszący. Salę może wypełnić zapach prochu strzelniczego, bryzy oceanicznej, płonącego drewna czy… potraw z grilla.

Za zmysłowe wrażenia w sali ŠKODA 4DX® odpowiada cała plejada urządzeń. Większości z nich – oprócz wentylatorów, wytwornic baniek mydlanych i dymu, stroboskopów czy deszczownic – nie zobaczymy, bo skryte są w osobnych pomieszczeniach, a także… w fotelach. Za to wszystkie odczujemy podczas seansu, który zabierze nas w szaloną przejażdżkę kolejką górską czy sam środek wojny o ludzkość. Fotel w sali ŠKODA 4DX® nie tylko wprowadzi ciało w drgania, ale nawet potrafi dać lekki kuksaniec, gdy bohater filmu otrzyma cios.

Już ponad 300 produkcji amerykańskiej Fabryki Snów przekonwertowano specjalnie na potrzeby formatu 4DX®. Wśród nich są takie hity, jak: Avatar, Hobbit, Spiderman, Harry Potter, Siedmiu wspaniałych, Kapitan Ameryka, Batman v Superman czy X-Men. Od jutra w sali ŠKODA 4DX® zaplanowano projekcje Vaiana: Skarb oceanu oraz Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

Pierwszą salę 4DX® Cinema City otworzyło w Izraelu 2012 r. W Polsce format zadebiutował w 2013 r. w warszawskim kinie Cinema City Arkadia, następnie powstały sale 4DX® w Krakowie i Lublinie (2015). Sala ŠKODA 4DX® w Cinema City Bydgoszcz została otwarta jako czwarta w Polsce. Nad budową nowej instalacji i jej kalibrowaniem przez kilka miesięcy pracował sztab ludzi, a wszystko odbywało się pod ścisłą kontrolą ekspertów z Korei.

Z uwagi na wymiar doznań, nie zaleca się korzystania z foteli 4D dzieciom do lat 4 lub o wzroście poniżej 100 cm, kobietom w ciąży, osobom niepełnosprawnym, widzom starszym, ze schorzeniami serca, kręgosłupa lub szyi, chorobą lokomocyjną, chorym na epilepsję lub wrażliwym na efekty występujące podczas seansu (gwałtowny ruch, jaskrawe światło, itp.). Dzieci do lat 7 mogą korzystać z kina tylko pod opieką osób dorosłych.

Opinie

Super! Ale czegoś mi tu brakuje. Posągu Bruskiego. Bańki mydlane i jego prezydentura to jedno i to samo.
~Micha ł l · 9 grudnia 2016 00:25
patrząc na zalecenia to nie może chyba nikt korzystać z tej wersji kina , he he
~bydgoszczanin · 10 grudnia 2016 20:14