Dyrektor Szpitala im. Jurasza odwołany

2013-08-28 15:19
Rektor UMK w Toruniu Andrzej Tretyn odwołał ze stanowiska dyrektora Szpitala im. Jurasza Jarosława Kozerę. Powodem odwołania były konflikty dyrektora z pielęgniarkami i lekarzami.

Dziś, 28 sierpnia, od godzin rannych w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza rozchodziła się plotka o tym, że do szpitala przybył rektor UMK Andrzej Tretyn i wręczył dyrektorowi szpitala Jarosławowi Kozerze wypowiedzenie umowy o pracę.
Nikt nie potrafił potwierdzić ani zaprzeczyć naszej informacji o zwolnieniu dyrektora Kozery. Rzecznik prasowy szpitala, Marta Laska, wprawiła nas w zadziwienie, kiedy na nasze pytanie, czy prawdą jest, że dyrektor Kozera pożegnał się ze stanowiskiem, odparła, że ona, jako rzecznik nie może udzielić nam informacji w tej sprawie, bowiem, decyzja wypowiedzenia umowy dyrektorowi jest sprawą UMK. Jest to jednak także sprawa szpitala i to żywotna, więc rzecznik szpitala powinien udzielać w takiej sprawie jasnych i precyzyjnych odpowiedzi.

Precyzyjnej informacji udzielił nam natomiast rzecznik prasowy UMK, Marcin Czyżniewski: – Tak, potwierdzam. Pan rektor Andrzej Tretyn wręczył dziś wypowiedzenie dyrektorowi Jarosławowi Kozerze. Powodem wypowiedzenia był pogłębiający się kryzys organizacyjny i konflikt z częścią pracowników szpitala.

Dopytywaliśmy rzecznika UMK o jaki konkretnie konflikt chodzi. – Idzie miedzy innymi o sprawę ratownictwa medycznego.

Pisaliśmy o sprawie ratownictwa medycznego w artykule “Ratownictwo bez ratowników medycznych”. Przypominamy więc, że dyrektor Kozera nie odnowił umów z lekarzami mającymi uprawnienia ratownicze. Lekarze ci nie chcieli się zgodzić na zmianę dotychczasowych umów, która miała polegać na zmniejszeniu uposażenia lekarzy. O sprawie szeroko informowały także inne lokalne media. Protestowali także lekarze. Zaniepokojenie zaistniałą sytuacja wyraził także poseł Tomasz Latos, który zadeklarował, że będzie rozmawiał o oddziale ratownictwa medycznego w szpitalu im. Jurasza z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem, wojewodą Ewą Mes oraz z NFZ.

(kd)

Opinie

~:) | 28 sierpnia 2013 15:29 | IP zapamiętane

chyba Rektor Andrzej Tretyn nie Pretyn. szkolny błąd.

Odpowiedz
~zmienić 1-ną literkę | 28 sierpnia 2013 16:28 | IP zapamiętane

Tretyn czy Pretyn "ładne" nazwisko?

Odpowiedz
~kh | 29 sierpnia 2013 11:25 | IP zapamiętane

a może to jednak literówka i miało być K a nie T czy P. Bo trzeba być rzeczywiscie kretynem aby przez 2 lata nie zauważyć, że ten nieudacznik łamie ludzkie prawa, prawa, pacjenta i doprowadzić klinikę do ruiny - to trzeba być panem przez duże K

Odpowiedz
~Kasia | 30 sierpnia 2013 11:54 | IP zapamiętane

To dyrektor będzie rządził jeszcze do listopada?To fajnie

Odpowiedz
~czy | 31 sierpnia 2013 13:37 | IP zapamiętane

to musiała zrobić dopiero pielęgniarka?Czy ten list był potrzebny!Już teraz swoje zrobiła,może iść na emer.

Odpowiedz
~pielęgniarka | 17 września 2013 20:57 | IP zapamiętane

Dyrektor poróżnił personel pielęgniarski przez dziwny konkurs na pielegniarkę naczelną.To ,że jest z zewnątrz to dobrze,ale nie powinien to być konkurs ktory już wybrał naczelną przed zwołaniem komisji.Inne osoby zapłacily za dokumenty o niekralnosci ,żeby prystąpić do konkursu na naczelna pielęgniarkę,a juz wówczas było wiadomo kto wwygra.Była przyjeta wcześniej jako asystent,gdzie już były redukcje z powodu oszczędnosci.Tylko rzetelne konkursy w Juraszu na stanowiska dadzą stabilizacje i bezpieczenstwo pielęgniarek.Po to się uczą.Konkursy powinny byc sprawiedliwe ,takiego dyrektora chcemy ,żeby pielegniarką pomagł sprawiedliwością.To napewno będzie szanowanym człowiekiem.Mamy już przesyt tych ciągle na tych samych stanowiskach.Tez obecne oddziałowe mogą pracować jako zwykle pielegniarki ,ale już na innych oddziałach.O tym sie marzy

Odpowiedz
~szpital | 4 września 2013 10:38 | IP zapamiętane

corrumpanx mores bonus colloguia male

Odpowiedz
~strata | 14 września 2013 05:53 | IP zapamiętane

wraz z odejściem menadżerek,zaczęła się swoboda średniego personelu,nie chcą pielęgniarki pracować na zmiany,niektóre chodzą na zwolnienia

Odpowiedz
~pracownik | 30 sierpnia 2013 06:36 | IP zapamiętane

ten szpital dalej będzie jednym z lepszych,wystarczy zmienić cały zarząd wraz z menadżerkami,oddziałowymi ,to będzie nowy odświeżony taki jaki był w latach 80/90O odnowienie kadry.

Odpowiedz
~czytelnik | 30 sierpnia 2013 10:44 | IP zapamiętane

tak sie związki obawiały ,a będzie od piątku na urlopie

Odpowiedz
~halina | 31 sierpnia 2013 20:08 | IP zapamiętane

to straszne

Odpowiedz
~:) | 28 sierpnia 2013 15:32 | IP zapamiętane

i jeszcze jedno: "dyrektor Kozera pożegnała" pożegnał, bo to facet. Pozdrawiam

Odpowiedz
~korekta | 28 sierpnia 2013 15:34 | IP zapamiętane

dziękuję, poprawione

Odpowiedz
~dobrze | 30 sierpnia 2013 06:56 | IP zapamiętane

że dyr.będzie rządził jeszcze przez 3 miesiące są jeszcze konkursy na oddziałowe do przeprowadzenia !Na nie czekały zainteresowane osoby.

Odpowiedz
~gdzie | 2 września 2013 18:21 | IP zapamiętane

będzie przyjmować teraz naczelna,powinna być bliżej pielęgniarek,np w piwnicy

Odpowiedz
~:) | 28 sierpnia 2013 15:35 | IP zapamiętane

możecie usunąć komentarze :) i będzie git

Odpowiedz
~BOLEK | 28 sierpnia 2013 15:38 | IP zapamiętane

Znow ciepla posada za 14.000 tys na miesiąc i rodzinki cale maja leczenie o jakim zwykly obywatel może zapomnieć!

Odpowiedz
~magdalena | 28 sierpnia 2013 15:43 | IP zapamiętane

rodziny i konkubiny, - cały Jurasz wie o co chodzi

Odpowiedz
~co | 31 sierpnia 2013 09:38 | IP zapamiętane

co to jest w tym Juraszu,najpierw zwolniono 3 naczelne,teraz może kolejna i innych rządzących

Odpowiedz
~EWKA B. | 28 sierpnia 2013 15:40 | IP zapamiętane

No i co na to EWA B. ?
Już nie pomacha dyrektorowi ze studia TVN ?!

Odpowiedz
~to nieprawda | 8 września 2013 20:16 | IP zapamiętane

menadżerki nie są zwolnione ze szpitala tylko ze stanowiska menadżerów i dalej będą mogły robic karierę,ale jako oddzialowe

Odpowiedz
~wyborca | 28 sierpnia 2013 16:27 | IP zapamiętane

Interweniował pan poseł T. Latos i sprawa ruszyła? Co robili P-Osłowie J. Katulski też lekarz z Tucholi, P-Oseł Olszewski wiadomo ,że nie miał czasu.bo "buduje" S-5 ale T. Piotrowska ,minister R. Sikorski ?? I. Kozłowska nie mogła narażać się niszczeniu miasta B ,przez miasto A ,bo uwielbiany P. Caubecki byłby niezadowolony? Generalnie nie popieram żadnej partii ale poszególne osoby. Dlaczego ci z PO tak nie znoszą Bydgoszczy? Czy to z obawy przez pacyfikacją krzykaczy toruńskich w tym ich wodza T. Lenza?

Odpowiedz
~Anka | 28 sierpnia 2013 21:56 | IP zapamiętane

Pawełek Olszewski wypowiada się w tvn, dzisiaj medialnie prezentował się przed kamerą w faktach tvn-u ;)

Odpowiedz
~Anka | 28 sierpnia 2013 22:00 | IP zapamiętane

"bryluje na salonach" tego stwierdzenia mi zabrakło :) w tvn 24 też chętnie udziela wywiadów

Odpowiedz
~maciek | 29 sierpnia 2013 00:56 | IP zapamiętane

A kto normalny ogląda mediotów z TVN?

Odpowiedz
~Anka | 29 sierpnia 2013 01:46 | IP zapamiętane

ja oglądam tvn, tvp info, polsat, trwam też czasami, super stacja :) informacje czerpię z różnych źródeł :) staram się nie opierać swoich poglądów na jednym źródle, zresztą jak to w grach strategicznych dobrze jest znać "stanowisko" wroga....

Odpowiedz
~jakże mi przykro | 28 sierpnia 2013 16:45 | IP zapamiętane

nie wiem czy juz pić czy wieczorem ze szczęścia.... aha no własnie pytanie co teraz z Ewunią? powinna lepiej zmienić ton bo sytuacja zmieniła się diametralnie... może w końcu zwolnią menadżerki i wtedy zaczniemy oszczędzać na ich nie małych pensjach...

Odpowiedz
~ja | 28 sierpnia 2013 17:13 | IP zapamiętane

Pani Ewa to chyba nie ma szans na pracę w okolicy.Była tym "dobrym" doradca i czym się to skończyło.Panie Kozera niech pan nie słucha bab. Baby niech mają głos w domu, ale nie w sprawach służbowych. Za bardzo im pan zaufał i dał wolną rękę. Może nadają się do wybierania kafelek do łazienki, ale nie do zarządzania szpitalem i to w taki arogancki sposób. Ma pan nauczkę na przyszłość.Mimo wszystko życzę dalszego rozwoju, bo może jest pan wykształconym człowiekiem tylko brakuje panu wyczucia. To nie prywatny folwark.

Odpowiedz
~zadowolona :) | 28 sierpnia 2013 18:32 | IP zapamiętane

W pełni popieram decyzję Pana Rektora....nareszcie!!!! Zarówno pan Kozera, jak i pani M.K. powinni przede wszystkim zacząć uczestniczyć w szkoleniach z kultury biznesowej. Pani M.K. proponuję także szkolić się w zakresie zawodowym, bo taki brak kompetencji prowadzi do nieprawidłowości w zarządzaniu każdej organizacji.

Odpowiedz
~Wiera | 28 sierpnia 2013 18:35 | IP zapamiętane

Wreszcie, nie mogliśmy się doczekać. Mam nadzieję, że wraz z nim znikną menadżerowie.

Odpowiedz
~Wiera 2 | 28 sierpnia 2013 20:14 | IP zapamiętane

15-stu tak, tak MENADŻERÓW, którzy minimalizowali koszty leczenia pacjenta - cokolwiek to znaczy - a w rzeczywistości węszyli, donosili i zwalniali niepokornych -
- NA BRUK(((((

Odpowiedz
~Wiola | 29 sierpnia 2013 08:06 | IP zapamiętane

Takie stanowiska jak menadżerowie klinik nie powinny były wcale powstać.To powinien być początek końca.Zwycięstwo związków.Związki w Juraszu to potęga,władza.

Odpowiedz
~Ika | 29 sierpnia 2013 08:57 | IP zapamiętane

No nie a związkowy są opłacani ze środków NFZ zamiast na pacjenta przeznaczyć to dla nich do pracy związkowy.

Odpowiedz
~kto | 29 sierpnia 2013 09:12 | IP zapamiętane

Wyjaśni,ile podatnik płaci na pensje związkowców w Juraszu?obrze ,że mają szanse wrócić do Jurasza osoby zwolnioneod 2011r.do 2013r.z powodów drastycznych środków

Odpowiedz
~Do Wioli | 29 sierpnia 2013 19:59 | IP zapamiętane

i głupota. Jaka potęga .Szpital Jurasza powinni połączyć ze Szpitalem Wojewódzkim w Toruniu i Profesor Jackowski by wam zmienił myślenie.

Odpowiedz
~może siostra marszałkA | 29 sierpnia 2013 20:24 | IP zapamiętane

PO co męczyć teścia Caubeckiego, może jeszcze będzie miał kolejnego? Czy nie lepiej od razu zrobić szefem jego siostrę ,lekarkę toruńską ?

Odpowiedz
~zadowolona :) | 28 sierpnia 2013 18:37 | IP zapamiętane

I jeszcze jedno, jeśli chodzi o zachowanie pani E.B. to powinna nauczyć się szacunku do ludzi......hmm, ale czy tego można się nauczyć??? Albo się jest człowiekiem, albo się jest......niech każdy sobie sam dopowie kim :))

Odpowiedz
~luna | 28 sierpnia 2013 21:12 | IP zapamiętane

No ta gwiazda przechodzi wszelkie pojęcie, żeby tylko drugiej nóżki nie złamała jak będzie spie.........

Odpowiedz
~mam pytanie | 28 sierpnia 2013 18:40 | IP zapamiętane

Kiedy na dyplomach medyków zobaczymy nazwę BYDGOSZCZ ? Czy w końcu humaniści z Torunia przestaną rządzić uczelnią w Bydgoszczy ? Co robią P-Osłowie ,prezydent żeby powróciła z niewoli ? Takiego kuriozum nie ma w całej Europie.

Odpowiedz
~simon | 28 sierpnia 2013 19:04 | IP zapamiętane

Wielce obrażającym wszystkich bydgoszczan, a medyków w szczególności jest fakt, że bydgoskimi szpitalami zarządza torunianin. Powinno być odwrotnie.

Odpowiedz
~ola | 28 sierpnia 2013 19:20 | IP zapamiętane

Jeżeli chodzi o panią rzecznik to trochę mi jej żal. To jest ryzyko zawodowe niestety. Trzeba umieć zachować dystans.

Odpowiedz
~Jaga | 28 sierpnia 2013 19:51 | IP zapamiętane

Przeżyliśmy potop szwedzki. Teraz trzeba podnieść się z popiołów po tej parze demolantów ludzkich psychik. Mam nadzieję, że menadźerki podzielą ich los. Nic tylko pić ze szczęścia.

Odpowiedz
~ktoś tam | 28 sierpnia 2013 20:00 | IP zapamiętane

Wielu ludzi czekało na ten tytuł prasowy, oj wielu. Późno, ale się ukazał

Odpowiedz
~Marian | 28 sierpnia 2013 20:33 | IP zapamiętane

Kiedyś banitów napiętnowano, żeby inni ludzie wiedzieli z kim mają do czynienia i byli ostrożni. Może powinno się wrócić do tych zwyczajów?

Odpowiedz
~jan | 28 sierpnia 2013 20:42 | IP zapamiętane

Szampany podawać-- WIELKI DZIEŃ :)))))))))))))))))))

Odpowiedz
~JAN 2 | 28 sierpnia 2013 22:18 | IP zapamiętane

Nie ciesz się za szybko bo szpitalem będzie zarządzał Torunianin tak Torunianin i powoli przekazywał szpital Toruniowi durniu!!!!!

Odpowiedz
~masz | 31 sierpnia 2013 14:02 | IP zapamiętane

powód konkurs na oddziałowego w kieszeni

Odpowiedz
~ktoś | 28 sierpnia 2013 21:14 | IP zapamiętane

W moim przekonaniu reforma każdej instytucji powinna opierać się o określony długoterminowy, wieloletni plan naprawczy. Wydaje się, iż takiego planu nie ma nie tylko Jurasz, ale także Nasze Państwo. Niemniej jest dla mnie oczywiste, że jedynym sposobem na poprawę sytuacji Szpital jest próba bilansowania przychodów i kosztów działalności. Stąd nie wydaje mi się aby miała nastąpić jakaś diametralna zmiana w kierunkach zrządzania Szpitalem Jurasza. Tym bardziej, że w moim głębokim przekonaniu postępowanie Dyrektora Szpitala było ukierunkowane i zwierało się w oczekiwaniach stawianych przez Władzę kierownikom tego typy instytucji. Niestety, dość często osoby otrzymujące, wydawać by się mogło nieograniczone plenipotencje zaczynają wierzyć w swoją wielkość i posłannictwo, przestają słuchać współpracowników, lub słuchają tylko tych, którzy utwierdzają w powziętych przekonaniach (stąd stanowisko Pani MK) . Taka sytuacja doprowadza do utraty kontaktu z rzeczywistością, a co bardziej tragiczne i kosztowne dla społeczeństwa do utraty poczucia dobra i zła ponieważ taka osoba czuje się w mocy samodzielnie określać te wartości. Pod kierunkiem tego typu dyrektora-menagera Szpital jako instytucja zaczyna uznawać za nadrzędne bilansowanie ekonomiczne, a nie standard świadczonych usług. Ale, aby można było w ten sposób zarządzać Szpitalem, tzn. bez zwracania właściwej uwagi na to kim i czym się zarządza Dyrektor musi posiadać umiejętność dobierania sobie współpracowników często z grupy ludzi niespełnionych i głęboko zakompleksiałych lub po prostu obdarzonych całkowitym brakiem wyobraźni i refleksji nad otaczającym światem, by nie użyć innych słów ( stąd słynna Pani E.B). W stworzonej sytuacji tzn. przekonanego o swojej wielkości Dyrektora i bezgranicznie w niego zapatrzonych menagerów pojawia się arogancja, brak szacunku dla poglądów i wiedzy innych ludzi. Dochodzi do ograniczenia możliwości działania i w konsekwencji do katastrofy. Katastrofy która i tak tego typu Dyrektora niczego nie nauczy, ponieważ jego wizjonerstwa i mądrości nikt nie jest wstanie pojąć.
Kończąc chciałbym zwrócić uwagę na fakt, iż reakcja ze strony Uczelni wydaje się być dość późna wobec znanych dość powszechnie faktów, a przecież w jej władzach zasiadają nobliwi i inteligentni ludzie. Ludzie, w których my pokładamy częstokroć wielkie nadzieje nie tylko medyczne, naukowe, ale przede wszystkim społeczne.
Kończąc mam nadzieję, że doczekamy się wreszcie planów rozwoju służby zdrowia w naszym województwie, które będą realizowane małymi krokami, ale konsekwentnie, w oparciu o realne założenia. Pracownikom Szpitala Jurasza życzę poprawy warunków pracy, a Pacjentom zdrowia a w chorobie jak najlepszej opieki medycznej.
Jednocześnie mam nadzieję, iż przyszły pracodawca, jeszcze obecnego Dyrektora Szpitala Jurasza głęboko się zastanowi przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu.

Odpowiedz
~na śmieci | 28 sierpnia 2013 21:27 | IP zapamiętane

Chciałbym, żeby panu Kozerze podziękowano w taki sam sposób za pracę jak uczyniono wielu innym, długoletnim pracownikom naszego szpitala, bez jednego słowa - jak ostatniemu śmieciowi.

Odpowiedz
~co | 29 sierpnia 2013 08:34 | IP zapamiętane

z prcownikami którzy byli zwolnieni za długoletnia pracę z powodów finansowych,czy ktoś się za nich upomni.Powinni być od zaraz przyjęci .Uniwersytecki nr.2 przyjął ponownie.Ostani pierwszymi,pierwsi ostatnimi.najważniejsza jest wiara w Pana byłego dyrektora d/s medycznych

Odpowiedz
~Wiktoria | 28 sierpnia 2013 21:52 | IP zapamiętane

Moim zdaniem tutaj nie chodzi ani o pacjenta ani o ratowanie szpitala bo się zadłuża. Szpital tonął w długach i dalej tak będzie jak panowie Profesorowie będą tyle zarabiać ile zarabiają. Czy Pan Rektor zna kwoty bo są to 4....;5....; i może więcej. A tylko zmniejsz to ciebie zmienią. Czy nowy Dyrektor będzie miał przyzwolenie na zmiany od Rektora? Szpital Jurasza nie długo zniknie bo w Toruniu będzie rozbudowywany Szpital Wojewódzki i przyjdzie jeździć do Torunia.Bydgoszcz sama na to pracuje i nie mówcie źle o Panu Marszałku sami pchacie swój szpital do roli zaścianka. Niech kadra Profesorska nad tym pomyśli a nie walczy jeden konsultant krajowy i wojewódzki i pchają szpital w ręce Torunia.

Odpowiedz
~nie-Wiktoria | 28 sierpnia 2013 23:26 | IP zapamiętane

Kto rozbudowuje szpital w Toruniu jak nie ten "dobry" marszałek za nasze pieniądze 0,5 mld PLN? Kto tam jest vice-dyrektorem jak jego aktualny teść prof. Marek Jackowski? Nasi sprzedajni prof. -judasze to skandal. Trzeba podawać do publicznej wiadomości ich nazwiska a ich prywatne gabinety omijać Jak to łatwo kasa zabija sumienia a nominały obierają wzrok? Czy im się wydaje ,że te swoje bogactwa zabiorą z sobą na drugi świat?

Odpowiedz
~opek | 28 sierpnia 2013 23:53 | IP zapamiętane

I dlatego jak najszybciej należy odciąć Toruń od cycka!

Odpowiedz
~wojo | 28 sierpnia 2013 22:01 | IP zapamiętane

Nareszcie jakaś rozsądna decyzja trepów z Torunia.

Kozera totalnie położył ten szpital. Ranga szpitala powiatowego co najwyzej. Pozwalniali doświadczonych specjalistów zastępując ich rezydentami i stażystami co własnego cienia się boją - ale są oczywiście tańsi, a niektórzy wręcz darmowi - wolontariat. Wszystko to zasługą pań psudomenedżerek, które swoim działaniem oszczędnościowym w zamian za premie dla siebie "skasowały" doświadczone i zaprawione w bojach zespoły medyczne. Zlikwidowano kilka potrzebnych klinik i zakładów. Teraz trzeba tą sitwę, którą obstawił się Kozera jak najszybciej wyeliminować dla dobra tej lecznicy. Nie słuchajcie [-CENZURA-] rzecznik prasowej Laski bo łże jak Urban u szczytu swej popularności.

Odpowiedz
~Kamil | 28 sierpnia 2013 22:14 | IP zapamiętane

Szpital rozłożyli poprzednicy!!! Bo jak Kozera przyszedł to nie pamiętacie jakie były długi i komornik siedział na koncie. A co zrobiła Wanda K. drżała przed Profesorami i im ulegała. Może i menedżerek nie powinno być. Krytykantom życzę awansu ? A ja słyszałem, że na białym koniu wyjedzie Pan konsultant wojewódzki RM ( SP) i wrócą wszyscy do KRM. Cieszycie się bo ja tak.

Odpowiedz
~wojo | 28 sierpnia 2013 22:27 | IP zapamiętane

Kozera zanim przyszedł skupywał szpitalne długi reprezentując pewną koszerną firmę windykacyjną i potem nękał swoich poprzedników komornikami. A Wandzia miała jedynie przygotować grunt na jego przyjście.

Odpowiedz
~Anka | 29 sierpnia 2013 01:54 | IP zapamiętane

ja nie pamiętam aby w Juraszu było tak źle kiedykolwiek pod względem obsługi a mieszkam blisko, w latach 90-tych ortopedia była tam jedną z najlepszych w Polsce, nigdzie w Polsce nie podejmowano się takich operacji jak w Juraszu

Odpowiedz
~konkurs | 30 sierpnia 2013 21:16 | IP zapamiętane

czy muszę mieć skończoną podyplomówkę z zarządzania?ja chcę rządzić na neurologii,

Odpowiedz
~Szpital | 4 września 2013 04:47 | IP zapamiętane

Wszystko w tym szpitalu było dziwne,konkursy ofert tak rozpisane,żeby mało kto zdążył s na naczelną taki,ze cały szpital wiedzial kto donieść dokumenty,konkurs taki,że cały szpital wiedział kto będzie,pani była przyjeta 1 miesiąć wczesniej-to przykre, z atrudnieni na umowy o prace emeryci i renciści,gdzie pielęgniarki chcąc przyjąc się do pracy nie mogą bo nie ma miejsc wyjeżdżają za granicę,staży rodzice zostają sami ,a ich dziecko opiekuje sie obcą osobą daleko od ojczyzny.To jest chore

Odpowiedz
~medyk | 28 sierpnia 2013 22:08 | IP zapamiętane

Od jutra Wind of Change na szpitalu

Odpowiedz
~wojo | 28 sierpnia 2013 22:45 | IP zapamiętane

Kiedy poleci Alicja P? - najgorszy typ babola jaki ta ziemia nosi.
To co porobiła na tej części podwórka, którą jej powierzono przechodzi wszelkie granice przyzwoitości. Szykany, mobing na każdym kroku - nam się udało jej pozbyć z kliniki ale pozostałe cierpią dalej.

Odpowiedz
~Marcos | 28 sierpnia 2013 22:30 | IP zapamiętane

Ja mam tylko kilka pytań . Ile wynoszą długi tego szpitala ? Ile wynoszą zarobki lekarzy kontraktowych? Ile kosztują usługi Citomedu?( dziwny był ten przetarg prawda ?) Czy poleci też niejaka Kozyrowa (hehehe wszyscy wiedza o kogo chodzi) . Czy ktoś ujawni czy spłacono dług wobec Agencji Rozwoju Przemysłu? Czy ktoś powie po co księgowa chce położyć łapkę na socjalu? Czy balangi w Runowie zostaną w końcu rozliczone ( nie ma to jak balować na koszt ubezpieczonych) ...

Odpowiedz
~ewka B | 28 sierpnia 2013 22:43 | IP zapamiętane

czy to prawda , że g. księgowa w Państwowym ciągle Juraszu zarabia 16 ooo zł ?

Odpowiedz
~księgowa | 29 sierpnia 2013 14:37 | IP zapamiętane

Księgowa nie kładzie łapy na socjalu. Tylko czy można akceptować spłatę pozyczkimieszkaniowej otrzymanej w kwocie 10000 po 10 zł miesięcznie, kiedy w umowie jest 300 zł.

Odpowiedz
~Janka | 28 sierpnia 2013 23:05 | IP zapamiętane

Szanowni Państwo przypominam, że dyr Kozera to była nadzieja Jurasza na całe zło, gdzie zapał z przed trzech lat. Przepadł się tylko dlatego, że dobrał się wam do tyłków. Państwo skonfliktowani jeszcze niedawno obnosiliście się jaki stanowicie zgrany TEAM a teraz co kopać leżącego. Do czasu kochani radość chwilowa, następny też będzie ciął koszty jeszcze intensywniej bo będzie miał zapał. Co do menadżerów wasza złość tylko pokazuje jak bardzo są wam dolegliwi prawda...

Odpowiedz
~ciekawy | 28 sierpnia 2013 23:12 | IP zapamiętane

A od czego są kierownicy klinik oraz piguły oddziałowe ? Po co wkładać zbędnego pośrednika czyli menedżera do kontaktów na linii dyrektor - klinika. Omówiony i uzgodniony w klinice problem zostawał przez menedżerkę przeinaczony u dyrektora, a interwencja w celu wyjaśnienia niemożliwa bo sekretarka dyrektora odsyłała z powrotem do menedżerki. I tak w kółko.
Wygodne, prawda?

Odpowiedz
~Kaziu | 29 sierpnia 2013 10:57 | IP zapamiętane

Dyr. Kozera nigdy nie był nadziwją na całe zło i nigdy nie było zapału trzy lata temu. Był postrzegany jako wielki cwaniak dbający wyłącznie o swój PR - bardzo dobry "bajerant". Decydenci Coll. Medicum w Bydgoszczy obsadzili go w roli naczelnego dyrektora szpitala. On sam mianował się ekspertem ds. zarządzani placówkami służby zdrowia po ukończeniu Politechniki Poznańskiej i tytułem inżyniera, mimo że nigdy nie kierował tak dużą placówką zdrowia. Wspólnie z lek. A. Krupą Med-Consulting znaleźli sposób na życie. Stosuje metodę zarządzania zza biurka. Za pomocą wybranych menedżerów poniża i niszczy ludzi. Razem ze swoją towarzyszką życia stanowią parę stosuje metody szantażu, zastraszania i pogardy w stosunku do pracowników. Podziwiam pracowników szpitala, że tak długo wytrzymywali. Władze uczelni już od 2 lat otrzymywały niezależne informacje o narastającym i niespotykanym terorze w szpitalu. Reakcji niebyło. Paru kierowników klinik wpisywało się w ten sposób zarządzania. Na Posiedzeniach Rady Wydziału Lekaskiego żaden z kierowników klinik , pomimo doskonałej orientacji o atmosferze panującej w szpitalu, nie próbował poruszyć tematu. Należy to traktować jako zbiorowy mobing. Wstyd Panowie Profesorowie!

Odpowiedz
~do Kazia | 29 sierpnia 2013 13:36 | IP zapamiętane

Tym profesorom pewnie bardziej zależy na własnej kieszeni, niż na pacjentach i swoich pracownikach, nie wspominając już o Bydgoszczy ? Co to za ludzie, gdzie ich morale, że nominały tak mogą przesłonić im cały świat ? Który / która z nich odważy się poprzeć powołanie Uniwersytetu Medycznego w Bydgoszczy, powiedzieć STOP podległości pod nieprzyjazne ,pasożytnicze miasto A?

Odpowiedz
~xyz | 28 sierpnia 2013 23:12 | IP zapamiętane

Ewa B. Ewa B. doigrałaś się co? na co był ten show? sama sobie teraz odpowiadasz. Przyjdz jutro do pracy i badz taka pewna jak wcześniej nie inaczej.

Odpowiedz
~dziekujemy | 29 sierpnia 2013 06:24 | IP zapamiętane

Panu Rektorowi
Teraz wszyscy zwolnieni pracownicy od 2012roku powinni być przywróceni do pracy na poprzednich warunkach mam na myśli pielęgniarki i lekarzy ,którzy z powodów drastycznych środków ,restrukturyzacji zwolnieni,a w ich miejsce n a drugi dzień byli przyjmowani nowi.Prosimy Pana Rektora ,żeby taką decyzję podjął.

Odpowiedz
~oj, ty niekumaty | 29 sierpnia 2013 08:45 | IP zapamiętane

~dziekujemy...ale pan rektor ma w swoim Toruniu część humanistyczną zadłużoną po uszy i chyba musi mieć jakieś źródło dochodu w Bydgoszczy, mieście B ,nie POjmujesz?

Odpowiedz
~Ewa B | 31 sierpnia 2013 16:24 | IP zapamiętane

Jest oddziałową dopiero od 2011r.Należy do S

Odpowiedz
~tomek | 29 sierpnia 2013 07:26 | IP zapamiętane

Ludzie ale płyniecie. Widzę, że wam Bóg rozum poodbierał.

Odpowiedz
~do Pana | 29 sierpnia 2013 08:01 | IP zapamiętane

Prezesa izb,czas aby Pana wysokie kompetencje uczyniły powrót Pana i tych osób białego personelu którzy otrzymali zwolnienia z Jurasza z powodów obniżenia drastycznych środków ,finansowych itd.Tylko Pan może wpłynąć na to ,przecież w te miejsca byli zatrudniani inni.Oby Pan ponownie był wśród nas .Ile te osoby wycierpiały!

Odpowiedz
~wróć | 11 września 2013 00:35 | IP zapamiętane

Panie StanisławieP.-dyrektorze wracaj,

Odpowiedz
~tomek1 | 29 sierpnia 2013 08:10 | IP zapamiętane

A co sądzicie o Adzie,która przychodzi do pracy w wybrane dni (na chorobowym)

Odpowiedz
~kazia | 17 września 2013 10:07 | IP zapamiętane

Ada... to dopiero rozwija swoje gwiazdorstwo! Nie bez powodu wojskowy się z nią rozstał!

Odpowiedz
~personel | 17 września 2013 11:02 | IP zapamiętane

Halina Wygrała-DOBRZE ,ŻE ROBI PORZĄDEKW SZPITALU

Odpowiedz
~olena | 17 września 2013 15:33 | IP zapamiętane

hmm... a co się kryje pod tym "gwiazdorstwem"? bo to że ktoś chyba ma takie poczucie odpowiedzialności za swoją pracę, że nawet na chorobowym coś tam działa i pomaga, to chyba dobrze o tej osobie świadczy, bo zapewne kasy z tego nie ma...
ale zawsze ktoś się znajdzie, kto rzuci kamień...

Odpowiedz
~ewa | 17 września 2013 16:14 | IP zapamiętane

może więcej szczegółów,bardzo ciekawe

Odpowiedz
~oooo | 29 sierpnia 2013 09:12 | IP zapamiętane

Czyżby najlepsza koleżanka chciała podkopać swoją koleżaneczkę. Tematy sugerowane, ale to z Adą to już świństwo. Dajcie kobiecie spokojnie żyć. Za chwile będziecie się opluwać, aż zabraknie wam kandydatów do opluwania.Co za motłoch.

Odpowiedz
~dobra decyzja | 29 sierpnia 2013 09:26 | IP zapamiętane

Pan Rektor to wspaniały menadżer,pomoze wrócić zwolnionym z takich powodów jak oszczędności,skoro ich nie było.Tacy lekarze i inny personel,a na ich miejsce nowi z Biziela,nawet prof.z pielęg.,ze szpit.Miejskiego też asystent.a dla tych co długo pracowali w Juraszu nie starczyło miejsca.

Odpowiedz
~Krysia | 29 sierpnia 2013 10:42 | IP zapamiętane

Halinka na stanowisko naczelnej pielęgniarki.Będą zlikwidowane kontrakty,docenione pielęgniarki po studiach.Pielęgniarki zkontraktow na umowy.

Odpowiedz
~to dobre | 29 sierpnia 2013 10:52 | IP zapamiętane

Takiego zestawu jeszcze nie było i nawet się nie śniło.Halinka i przyboczny. Śmiechu warte.Ale ponosi was wyobraźnia. Do pracy rodacy!!!

Odpowiedz
~pielęgniarka | 29 sierpnia 2013 11:07 | IP zapamiętane

Prosimy się nie śmiać,Halinka to najlepsza kandydatura na pielęgniarkę naczelną,innej nie ma tak walczącej o umowy o pracę,po co kontrakty!Już nie można patrzeć na zmęczone pielęgniarki tyle godzin .Oby zmiana nastąpiła natychmiast.Będzie więcej studiujących pielęgniarek.Będzie lepiej,przez te 5 miesięcy nie jest lepiej,Już ciężko tak długo czekać za wymarzoną pielęgniarka naczelną.Halinka może coś zmienić.Wszystko wróci do normy to może być piękne.

Odpowiedz
~ależ... | 2 września 2013 22:09 | IP zapamiętane

Narzekacie na ilość godzin na kontraktach, ale na kasę to już nie. Oj! Owszem, dziewczyny wyrabiaja po 240h na ciężkich oddziałach (mam na myśli OIT np.), ale też zarabiają więcej niż na etacie. Prawo wyboru każdej z Was i tyle. Wiem, że bywały sytuacje, że część była zmuszana przez menadżerów do kontraktów, ale jednak płaca wyższa nieco to wynagradza.

Natomiast w sprawie wyboru Waszej Haliny na Naczelną... Hmmm, może gdyby pod to stanowisko podlegały tylko pielęgniarki, miałoby to sens. Ale nie zapominajcie o pozostałym peronelu, który jest w pionie Naczelnej! Te osoby byłyby całkowicie pomijane przy wyborze Haliny i z pensjami na poziomie najniższej krajowej i bez szacunku ze strony przełożonych na następne dekady!

Odpowiedz
~czy | 29 sierpnia 2013 12:14 | IP zapamiętane

cały zarząd będzie odwołany,bo u pielegniarek się nie zmieniło.czekiwaliśmy na Pielęgniarkę Naczelną,która coś zmieni w tym środowisku,zminimalizuje kontrakty,Pielęgniarek jest mało,ale kontrakty tuszują te liczby,pielęgniarka która rozumie co to jest kontrakt,że prawo pracownicze nie obowiązuje,że kontrakt nie zapewnia odpoczynku pielęgniarkom ,że nie można wziąć kredytu długoterminowego,sama jest zatrudniona na umowie o prace,to nie można dalej z tym czekać,niech się dokona zmiana na lepsze

Odpowiedz
~pracownik Jurasza | 29 sierpnia 2013 13:30 | IP zapamiętane

Ja będę mocno płakać za dyrektorem,miały być konkursy na pielęgniarki oddziałowe.Myślę ,że nie ma w co wierzyć .Dyrektor osłabiony nie dokona zmian.Tak na te zmiany czekałyśmy.Czy będą konkursy we wrześniu,czy dojdzie do osłabienia związku zaw.jaka jest szansa by objąć oddziałostwo na neurologii,ile kierunków należy ukończyć,jakie podyplomówki,czy musi być doktorat?

Odpowiedz
~ela | 29 sierpnia 2013 17:24 | IP zapamiętane

ja Ci odpowiem. Jeżeli tak bardzo pragniesz być oddziałową na neurologii to dlaczego nie złożyłaś jeszcze dokumentów??A termin mija wkrótce.Gdybyś była inteligentna śledziłabyś prasę z ogłoszeniem o konkursie, znałabyś Ustawę a szczególnie Rozporządzenie Ministra a tak zadajesz kretyńskie pytania.Przydałoby się jeszcze zerknąć do Ustawy o Związkach Zawodowych a nie ośmieszać się i zawodu pielęgniarki. Gdyby Cię jeszcze interesowało to jest jeszcze konkurs na Medycynę Ratunkową, ale tego to Twoja inteligencja nie obejmie......Ale spróbuj

Odpowiedz
~abc | 29 sierpnia 2013 20:39 | IP zapamiętane

Brawo!!! Piękne podsumowanie!! :)

Odpowiedz
~Dobrze | 29 sierpnia 2013 14:41 | IP zapamiętane

że jeszcze jest szpital państwowy i to jest radość

Odpowiedz
~związkowiec | 29 sierpnia 2013 15:41 | IP zapamiętane

Jeśli szpital ma się nie zadłużać to musi być redukcja kosztów. Z pustego i salomon nie naleje.Ludzie to nie jest komuna, nikt wam nic nie da.Lekarze sobie poradzą jak zawsze, ale jak szpital zostanie spółką to dopiero będzie jazda. Przewodniczacy związków do pracy, tak jak pokazuje to Premier. Sądze że Jurasz wydaje na związkowców 150 tys.

Odpowiedz
~tez związkowiec | 29 sierpnia 2013 15:59 | IP zapamiętane

tylko dwóch związkowców jest na etatach - jakieś 5 tyś.....
ale jakieś 800 pracowników należy do trzech Związków, które wiedzą co jest w Juraszu grane.....

Odpowiedz
~ciekawe | 29 sierpnia 2013 19:35 | IP zapamiętane

to związkowiec zarabia 5 000

Odpowiedz
~hm | 29 sierpnia 2013 21:42 | IP zapamiętane

trzeba umieć liczyć, dwa etaty : 3000+2000

Odpowiedz
~ile | 11 września 2013 06:57 | IP zapamiętane

zwiazkowcy otrzymują pensji ze szpitala.

Odpowiedz
~ciekawy | 29 sierpnia 2013 17:37 | IP zapamiętane

Czy panie pielęgniarki już rozumek do reszty mają zlasowany, że Halinę P na naczelną chcą dać? Przecież ona widzi tylko swój czubek nosa i góra paru osób z tylko swojego związku. Inne związki i personel szpitalny traktuje jak niższą kategorię ludzi. Poparła kiedyś inny związek w staraniach o podwyżkę, którą pielęgniarki już zainkasowały? I tak to szło przez ostatnie kilkanaście lat powodując dysproporcje w zarobków u jak by nie było równorzędnych zawodów medycznych. No ale stado rozwrzeszczanych i trzęsących kamieniami w butelkach bab zawsze będzie miało większą siłę przebicia niż reprezentacja małego związku zawodowego np analityki. farmacji czy radiologii oraz fizjoterapii.

Odpowiedz
~pielęgniarka | 29 sierpnia 2013 19:22 | IP zapamiętane

Tak Halinka to by była dobrą naczelną,zlikwidować kontrakty,ulepszyć pracę,z każdym da sobie radę,to jest najlepsza kandydatura.Pielęgniarki chcą stabilizacje ,urlopy ,socjal,kodeks pracy a Halinka by była wstanie to osiągnąć.Proszę ,tak by było najlepiej.Naczelna od nas ,umie walczyć.Miałaby wiecej niż jako związkowiec,a jaki prestiż,szanse ma bo mamy wice przewodniczącą

Odpowiedz
~aba | 29 sierpnia 2013 19:27 | IP zapamiętane

Marzenia ludzka rzecz...!! Walczyłaby oczywiście...o siebie chyba...jak widać będąc w związku nic nie zrobiła jak do tej pory, macie tylko gorzej!!! Gratuluje poczucia humoru.

Odpowiedz
~jak to | 29 sierpnia 2013 20:05 | IP zapamiętane

uratuje stanowiska obecnym oddziałowym,napewno będą te same,zobaczycie ,i inne z zewnątrz wątpię nic się nie zmieni.Walczy o podwyżki dla średniego personelu na razie ze skutkiem początek się zaczął.To jest skuteczna osoba.

Odpowiedz
~aa | 19 września 2013 10:43 | IP zapamiętane

a podwyżki o 3000zł i prywatyzacja gotowa

Odpowiedz
~Grażyna | 29 sierpnia 2013 19:31 | IP zapamiętane

Jest to możliwe ,żeby szpital był od grudnia spółką prawa handlowego.W spółce nie ma związków.żądzi więcej osób.Będą kontrakty,ale nie lepiej jak będzie tak jak jest.

Odpowiedz
~ktoś | 29 sierpnia 2013 19:33 | IP zapamiętane

Niech nawet spółkę zrobią byle tylko zrobili w tym szpitalu porządek!

Odpowiedz
~ja | 29 sierpnia 2013 19:56 | IP zapamiętane

Spółkę to zapytaj ile pielęgniarki zarabiają w spółkach.A tak dla przypomnienia więcej pielęgniarek na kontraktach to mniej składek w związku. Pani Halino czy o to chodzi.

Odpowiedz
~koko | 29 sierpnia 2013 19:52 | IP zapamiętane

Halinka na Dyrektora !!! niech stanie do konkursu i w trybie pilnym skończy studia. A nie manipuluje pielęgniarkami i rozdaje stanowiska. Już widzę jak w Juraszu płynie sam miód są długi, komornicy i nie ma nas. Tego sobie życzycie może niedługo spełnią się Wasze marzenia

Odpowiedz
~i co | 30 sierpnia 2013 20:31 | IP zapamiętane

we wrześniu wszystkie konkursy wygrane,o to chodziło

Odpowiedz
~a | 29 sierpnia 2013 20:10 | IP zapamiętane

będzie drugi konkurs na naczelną?

Odpowiedz
~abc | 29 sierpnia 2013 20:41 | IP zapamiętane

Konkurs na naczelna???? A niby z jakiego powodu mają zwolnić obecną?? Pobudka!!! Bez powodu pracownika zwolnić nie można!!!

Odpowiedz
~Opos | 29 sierpnia 2013 21:25 | IP zapamiętane

Konkurs na naczelną szczykawę był ustawiony. Ta pani już miesiąc przed ogłoszeniem jego wyników rezydowała w jednym z pomieszczeń na 1 piętrze poradni przyklinicznych.

Odpowiedz
~a | 29 sierpnia 2013 22:01 | IP zapamiętane

co ta Pani robiła na 1 piętrze?Jaką pracę wykonywała,przecież była oddziałową w Szpitalu miejskiim

Odpowiedz
~odp. na opos | 30 sierpnia 2013 05:27 | IP zapamiętane

czy to nie był prawdziwy konkurs?Jak do tego doszło,co na tokonkurentki!

Odpowiedz
~Halinka | 31 sierpnia 2013 07:26 | IP zapamiętane

dobrze ,ze my ciebie mamy

Odpowiedz
~jak | 30 sierpnia 2013 06:18 | IP zapamiętane

to,a z powodu oszczędności

Odpowiedz
~powód | 30 sierpnia 2013 23:14 | IP zapamiętane

za mało chodzi po oddziałach,mało jest widoczna,koło kadr to jest zle miejsce,jest za kontraktami!

Odpowiedz
~hmm | 4 września 2013 13:51 | IP zapamiętane

Ty wiesz najlepiej, że można sama to czyniłaś sterując na minę dyr. Jesteś śmieszna!

Odpowiedz
~jedyny taki | 29 sierpnia 2013 21:33 | IP zapamiętane

Jedynym dyrektorem tej lecznicy, który zachował twarz i szacunek był Mieciu Boguszyński. Za jego czasów (to nic,że była wtedy jeszcze komuna) ludzie tworzyli zespoły, współpracowali i stopniowo w miarę możliwości rozwijali potencjał szpitala. Zarobki były zbliżone lub nawet wyższe od tzw średniej krajowej.
Nie było bezsensownych zwolnień i wzajemnego podsrywania.

Odpowiedz
~Hania | 30 sierpnia 2013 09:02 | IP zapamiętane

to miłe

Odpowiedz
~do pielęgniarek | 30 sierpnia 2013 09:24 | IP zapamiętane

zabierzcie się głupie pindy do pracy zamiast plotkować.

Odpowiedz
~0 | 30 sierpnia 2013 20:49 | IP zapamiętane

hALINKA-NA PIELĘGNIARKĘ NAJWYŻSZEJ KLASY,ZA WYGRANĄ,TO KOBIETA ROKU,PRZYSZLA PANI WYSOKIEGO SZCZEBLA,

Odpowiedz
~xyz | 30 sierpnia 2013 12:45 | IP zapamiętane

Fenomen dr Boguszyńskiego już się nie powtórzy. Nie te czasy nie ci ludzie, ale pamiętam jego spacery po szpitalu i rozmowy z personelem. Umiał załagodzić każdy konflikt. Teraz realia są inne i bardziej drapieżne. Panu Kozerze się nie udało.Może dał sobie za mało czasu,może zamusł miał dobry? Telko to jego otoczenie.Klękajcie narody.Niech pan nie popełni drugi raz tego błędu.

Odpowiedz
~inny pracownik | 30 sierpnia 2013 13:22 | IP zapamiętane

A ja myślę, że się mu udało! 0 odpowiedzialności za swoje czyny, większe zadłużenie na rzecz wiadomej firmy windy, teraz pakuje sięz niunią i w inne gniazdko nasr*

Odpowiedz
~a | 30 sierpnia 2013 13:38 | IP zapamiętane

jak naprawdę wyglądał konkurs na naczelną,bo podobno była przyjęta z miej. miesiąc wcześniej,a jak by przegrala konkurs to co by robiła.Te pozostałe uczestniczki szpitala to jak sie czuły..

Odpowiedz
~Gabrysia | 30 sierpnia 2013 19:10 | IP zapamiętane

ale pielęgniarki zrobiły ,doprowadziły do zwolnienia dyr. na 3 dni przed ślubem,w Solcu Kuj.

Odpowiedz
~amelka | 31 sierpnia 2013 11:17 | IP zapamiętane

istny powód do dumy... ja bym się tak nie cieszyła z takiego powodu, bo to źle świadczy i tym razem nie o byłym dyrektorze... trochę przykre pokazać taki poziom...

Odpowiedz
~zwycięztwo | 31 sierpnia 2013 12:10 | IP zapamiętane

co się nie robi dla wygrania konkursów na oddziałowe, bo inaczej mogłyby przegrać,a teraz to zwycięstwo w zasiegu ręki.

Odpowiedz
~Pieknie | 30 sierpnia 2013 19:33 | IP zapamiętane

Piękne są wasze idee. Problem jest tylko taki, że niewykonalne finansowo ! :)

haha

Już nie mogę się doczekać jakie zdziwko was ogarnie, jak wasza sytuacja będzie jeszcze gorsza niż teraz :)

Odpowiedz
~osoba z zewnątrz. | 30 sierpnia 2013 19:46 | IP zapamiętane

Ja to mam wrażenie, że wam bardziej za skórę zalazła Pani E.B. kimkolwiek jest. Niż Dyrektor Naczelny... O nim raczej czytam, że dobrał się lekarzom do tyłka - to chyba dobrze?

Jak to jest?

Odpowiedz
~zwiazek pielęgniarek Jurasza | 30 sierpnia 2013 20:25 | IP zapamiętane

może z każdym zrobić co chce,teraz czas na konkursy i kto wygra?

Odpowiedz
~zatroskana | 30 sierpnia 2013 22:32 | IP zapamiętane

Do koleżanek pielęgniarek to kołtuństwo z Was wychodzi. Weście butelki i z radości walcie. A ja Wam mówię nie cieszcie się za szybko, bo niedługo będzie smutek. Halinka będzie miała ciepłą posadkę a wy g....I mam w d.... ZW. któremu muszę płacić składkę bo patrzą na mnie źle. Zamknijcie usta. Wy to zrobiłyście dobrze lekarzom a nie nam. Pani przewodnicząca Halino niech pani popracuje na oddziale! to przestanie Pani wymyślać i słać listy. uważa Pani że to pani zasługa gada koń by się uśmiał ha ha ha.

Odpowiedz
~tak | 30 sierpnia 2013 23:08 | IP zapamiętane

nikt tak nie potrafi slać listów,jak to można skutecznie....Nie potrzeba być kekarzem ,żeby dobrze myśleć,listy to dobra rzecz nie tylko na dyr,ale i na niepokorne o...Może wrócą zwolnieni z pracy,oszczedności już nie ma ,bo na neurologii przybyło

Odpowiedz
~ile | 31 sierpnia 2013 07:32 | IP zapamiętane

płaci związkowcą Jurasz,na jakich etatach są zatrudnieni ,na jakich oddziałach Halina ma posadę,pracownicy płacą podatki i chcą wiedzieć

Odpowiedz
~to | 31 sierpnia 2013 20:11 | IP zapamiętane

pokonała

Odpowiedz
~zajmijcie sie tym co wazne | 1 września 2013 22:10 | IP zapamiętane

prawda jest taka jaki by dyrektor nie był to będzie zły ,co by nie zrobił zrobi źle- najłatwiej jest krytykować- wszyscy macie klapi na oczach sracie się czymś co jest tylko zmianą personalną co było do przewidzenia- tak już jest że dyrektorzy się zmieniają. Krytykujecie innych szacowni związkowcy - a co nam związki zawodowe dają- siedzą stare [-CENZURA-] w komórkach organizacyjnych zabierają prace młodym liudzią a gówno robią ( nie jest tu mowa o "białym personelu" DLACZEGO EMERYCI KTÓRZY MAJĄ WYSOKIE EMERYTURY ZABIERAJĄ MŁODYM LUDZIOM PRACE BIORĄ KASE I NIC ALE TO NIC NIE ROBIĄ a związkowcy sprzedadzą się każdemu kto im da posade lub etet związkowy- to jest dopiero rzenada w tym szpitalu lepiej płacić komuś wynagrodzenie zaprace bez świadczenia pracy niż zatrudniać młodych poi studiach i tegpo nikt nie widzi wszyscy są wporządku a no tsk tylko syrektor był zły - czemu nikt się nie przyjrzy co robią i jak pracuja emeryci tego szpitala. wszystkie związki a raczej przewodniczący tych związków sie sprzedali a zwłaszcza ten z najwięszego wałensowego

Odpowiedz
~tak | 2 września 2013 01:17 | IP zapamiętane

dlaczego w tym szpitalu pracują emeryci,renciści,związkowcy bez świadczenia pracy,kto jest w stanie napisać w biuletynie ile zarabiają związkowcy w tym szpitalu?Na jakim etacie są zatrudnieniPracownicy się teego domagają-

Odpowiedz
~przyjdzie | 2 września 2013 01:22 | IP zapamiętane

nowy dyrektor popracuje 1 miesiąc,wróci tamat podwyżek po 3000zł dla pielęgniarek,jak długo wytrzyma budżet podatników.Praca 12 menagerów 2 naczelnych.jedna naczelna miała sekretarkę mała pensja itd. a teraz są aż 2 naczelne,miała zostać jedna i co się stało?

Odpowiedz
~STOP ETATOM ZWIĄZKOWY | 2 września 2013 07:31 | IP zapamiętane

WŁAŚNIE to związki zawodowe i pielegniarki które patrzatylko na siebie niszczą i doproawadzja do ruiny ten szpital- ten kto ma prawdziwe powołanie nie patrzy tylko na kase a nie oszukujmy sie zle nie zarabiają i nikt im nie kazał być pielegniarkami pierniczenie tylko o białym personelu a co z reszą be z której szpital by nie działał STOP ETATOM ZWIĄZKOWY I EMERYTĄ KTÓRZY I TAK NIC NIE ROBIĄ BO NIE ZADĄRZAJĄ ZA SYSTEMEM

Odpowiedz
~popieram | 2 września 2013 13:05 | IP zapamiętane

stop!Emeryci co już mają dochód,renciści też mają dochód i umowy o prace w Juraszu ,etaty związkowe może nawet na oddziałach i koszty oddziałów rosną,2 naczelne,12 menadżerów klinik,i podwyżki dla pielęgniarek taki ,że może budżet nie wytrzymać, 1000pielęgniarek i podwyżki to oznacza spółkę?ALe my nie chcemy spółki!Miała być 1 naczelna ,a są 2itdEmeryci w Polsce pracują w Juraszu ,a pielęgniarki jeżdżą za granice do pracy czy to nie chore1 Zostawiają małe dzieci ,bo Jurasz nie przyjmuje choć by mógł na miejsce renicistów-pielęgniarek0 na inne etaty.O co chodzi!

Odpowiedz
~ile | 2 września 2013 17:52 | IP zapamiętane

zarabiają związkowcy w Juraszu-troche szczegółów

Odpowiedz
~nie pracownik | 2 września 2013 23:08 | IP zapamiętane

ile,.. a ty co chcesz ich likwidacji, tak jak POdobno Caubecki i wojewoda Mes? Ludzie gdzie wy żyjecie, skąd pochodzicie czy z Białorusi? W bydlęcych wagonach przybyliście do Polski wraz z waszymi przodkami? Zobaczcie jak działają związki w Niemczech, Francji

Odpowiedz
~związkowiec | 2 września 2013 22:27 | IP zapamiętane

Na pewno więcej niż pielęgniarki pracujące na oddziale. Jeden przewodniczący tak zadbał o swoją koleżankę emerytkę, że teraz prowadzi Kasę Zapomogowo -Pożyczkową za pieniądze z wkładów wnoszonych przez członków. Czy tak powinno być, że członkowie kasy utrzymują jego koleżankę emerytkę. Związkowcy na etacie do pracy a nie do brania kasy bez pracy i jeszcze mają komórki służbowe. Tak kochani służbowe. Uznał, że do emerytury trzeba dorobić i załatwił koleżance kasę z naszej kasy. A tak w ogóle to czemu sam się tak interesuje Kasą zapomogową. Niech to zbada Prokurator.!!!!

Odpowiedz
~Violetta | 2 września 2013 22:37 | IP zapamiętane

Co ja czytam, że ja utrzymuję Panią emerytkę z KZP. Dlaczego czy ktoś odpowie. ? A tak w ogóle to Pani z KZP, bardzo nie miła osoba. Ciągle na zwolnieniu lekarskim i paląca w pokoju papierosy, jak tam śmierdzi. Bardzo długo nie mogłam otrzymać zwrotu moich wkładów. Ciągle coś tam skręcała.

Odpowiedz
~ale problem | 2 września 2013 23:13 | IP zapamiętane

~Violetta ... zamiast wypisywać takie bzdety zastanów się jak doi was UMK w Toruniu , żeby utrzymać ten swój kołchoz?
Czy to przekracza twoje możliwości , pole widzenia?

Odpowiedz
~jest problem, to nie bzdety | 3 września 2013 19:06 | IP zapamiętane

to znaczy, że jesteś niedoinformowana, napisałam prawdę emerytka koleżanka kolegi związkowca prowadzi kasę za naszą kasę. Pytam się dlaczego mam jej dawać moją kasę. Kasę którą pan zwiąkowiec mógłby dać ludziom biedym a nie tym co maja emerytury i udaja , że pracuja he,he,he. A w kasie niedługo będzie pusta kasa.

Odpowiedz
~pracownik | 4 września 2013 07:24 | IP zapamiętane

jeżeli emeryci i renciści pracują na etatach w Juraszu to były dyrektor ma rację,jaka to podstawa do zwolnienia z powodu oszcz ędności, to jest chore

Odpowiedz
~szpital | 4 września 2013 14:06 | IP zapamiętane

co znaczelną

Odpowiedz
~Gdzie | 14 września 2013 11:43 | IP zapamiętane

Gdzie jest ogłoszony konkurs na dyrektora naczelnego?

Odpowiedz