reklama

Dyrektorzy i uczniowie najlepszych szkół nagrodzeni

/i/ · 2016-02-04 18:11
Prezydent Rafał Bruski nagrodził przedstawicieli szkół, które zajęły wysoką lokatę w rankingu szkół ponadgimnazjalnych Fundacji Edukacyjnej "Perspektywy".

Fundacja Edukacyjna “Perspektywy” przedstawiła trzy tygodnie temu Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2015. Najlepszymi szkołami w Bydgoszczy, tak samo jak w ubiegłorocznej klasyfikacji, okazały się VI Liceum Ogólnokształcące wśród liceów i Technikum Elektroniczne wśród techników. VI LO awansowało z 29. na 27. miejsce w kraju, a 3. w Polsce wśród techników w ubiegłym roku Technikum Elektroniczne w 2016 uplasowało się na 4. miejscu.

- Jak to w sporcie często, raz zdobyć wysokie miejsce to jest niekiedy przypadek, ale powtarzać to regularnie co roku, to znaczy, że to już jest ciężka praca, wypracowane metody, znalezienie zespołu osób i przelanie tych chęci na uczniów i to jest zawsze w tym momencie zespołowe osiągnięcie – gratulował przedstawicielom najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w Bydgoszczy prezydent Rafał Bruski. Do gratulacji dołączyli bydgoscy radni. – Ogarnia nas duma, od kilku już lat jak obserwujemy to, co się dzieje w rankingach. Widać wyraźnie, że nie odstajemy od reszty kraju. Ten postęp jest wyraźny – zauważył Lech Zagłoba-Zygler i dodał, że miasto kładzie duży nacisk na szkolnictwo zawodowe. – Zwiększone środki przełożą się na jeszcze większe sukcesy – mówił z entuzjazmem wiceprzewodniczący bydgoskiej rady miasta.

W tegorocznej edycji rankingu analizowane były wyniki 2167 liceów ogólnokształcących i 1817 techników. Wyróżniono Złotymi, Srebrnymi i Brązowymi Tarczami odpowiednio 500 i 300 najlepszych placówek.

Wśród techników poza 4. lokatą w kraju Technikum Elektronicznego odnotujmy, że 53. miejsce zajęło Technikum Hotelarskie w ZS Gastronomicznych, a 87. było Technikum Ekonomiczne nr 1 w ZS Ekonomiczno-Administracyjnych. Wszystkie wymienione szkoły uhonorowano Złotymi Tarczami. Srebrne Tarcze przyznano Technikum Mechanicznemu nr 1 w ZS Mechanicznych nr 1 (miejsce 115.), Technikum w ZS Chemicznych (miejsce 121.), a Brązowymi Tarczami nagrodzono: Technikum Budowlane w ZS Budowlanych (246. miejsce) oraz Technikum Gastronomiczne nr 1 w ZS Gastronomicznych (270. miejsce w Polsce).

Wśród liceów natomiast poza 27. lokatą w kraju VI LO Srebrne Tarcze uzyskało I Liceum Ogólnokształcące (miejsce 136.).
II Liceum Ogólnokształcące (miejsce 219.), IV Liceum Ogólnokształcące (324. miejsce), III Liceum Ogólnokształcące (462. miejsce), VII Liceum Ogólnokształcące (483. miejsce) i VIII Liceum Ogólnokształcące (485. miejsce w Polsce) wyróżniono Brązowymi Tarczami.

Więcej zdjęć: TUTAJ

Opinie

dla nauczycieli i uczniów, bo to wynik ich codziennej pracy, warto dobrze i z zaangażowaniem uczyć dzieciaki i warto też dać z siebie więcej, bo dobre oceny to wynik wielu czynników - Brawo Uczniowie!
~gratulacje · 4 lutego 2016 21:21
się podział katolik?
~a gdzie · 4 lutego 2016 23:53
do Rydzyka, bo ten dostanie 27 milionów!
~poleciał · 5 lutego 2016 12:56
herbu Wczele chyba rozum podmienili, albo gada co mu w urzędzie napiszą. Miejsca w piątej setce bydgoskich liceów, to sukces? Kolejny Pinokio z platformy obywatelskiej.
~Onufremu · 4 lutego 2016 23:58
Tu nie chodzi o nagrodę i wyróżnienie ucznia i szkoły.Chodzi o Rafiego-zobaczcie jaki zadowolony i uśmiechnięty,znowu coś wręczył,pogratulował,w świetle fleszy nasz budowniczy i guru
uwieczniony dla potomnych.

No co,ciągle ma siedzieć w Ratuszu zamknięty pod tym elektrozaczepem? trzeba do ludzi,by żyło się lepiej, co nie?

Wiesz,a za kilka lat to wyborczy elektorat (może już za kilka miesięcy),może ciemny lud znowu kupi królika w kapeluszu...
~maxi · 5 lutego 2016 06:48