reklama

Dzieła mistrzów baroku w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-10-16 14:36
W środę, 19 października, o godz. 19 Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis zagra w Filharmonii Pomorskiej dzieła mistrzów muzyki barokowej. Mamy zaproszenia.

Przed kameralistami stanie maestro José Maria Florêncio, który od lat sprawuje funkcję ich stałego gościnnego dyrygenta. Poprowadzi publiczność w kręgi muzyki największych twórców baroku.

Orkiestra zagra dwie suity Telemanna: La bizarre oraz La bouffonne. Usłyszymy mniej znany, ale błyskotliwy Koncert na fagot B-dur Vivaldiego w interpretacji Janusza Witkowskiego. Witkowski od 1981 pracuje jako muzyk w Orkiestrze Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej, jest kierownikiem grupy fagotów.

Ponadto orkiestra wykona Händla Concerto grosso nr 3 z cyklu 12 wdzięcznych i efektownych Concerti grossi op. 6. Pierwszy w nowym sezonie koncert Capelli Bydgostiensis z pewnością nie zabrzmi banalnie.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Hymn koronacyjny Händla “Zadok the Priest” wykorzystany został do wielu utworów sztuki współczesnej i kultury masowej. Na przykład jakich? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do wtorku, 18 października, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Na przykład hymn rozgrywek Ligi Mistrzów UEFA.

Dzieła mistrzów baroku
środa, 19 października, godz. 19:00
Orkiestra Kameralna Capella Bydgostiensis

  • José Maria Florêncio, dyrygent
  • Janusz Witkowski, fagot

W programie:

  • Georg Philipp TelemannSuita La bizarre na smyczki i basso continuo
  • Antonio VivaldiKoncert na fagot B-dur
  • Georg Friedrich HändelConcerto grosso op. 6 nr 3
  • Georg Philipp TelemannSuita La bouffonne na smyczki i basso continuo

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, Bydgoszcz tel. 52 320 52 29

Opinie