reklama

english EVENING w kościele garnizonowym

/i/ · 2016-06-15 12:42
Stowarzyszenie Akademia Muzyki Dawnej zaprasza w niedzielę, 19 czerwca, o godz. 19 do kościoła garnizonowego przy ul. Bernardyńskiej 2 na koncert english EVENING. Wstęp wolny.

W niedzielny wieczór o miłości, smutku, gniewie, zemście i szczęściu będzie śpiewać w kościele garnizonowym Krystyna Nowak, a orkiestra Akademii Muzyki Dawnej opowie o tych emocjach wyjątkowym językiem dźwięków.

Przejrzysty i dźwięczny sopran Krystyny Nowak – solistki Opery Nova, w połączeniu z brzmieniem dawnych instrumentów przeniesie nas do barokowej Anglii. W pierwszej części wieczoru usłyszymy najpiękniejsze fragmenty z dzieł ojca opery angielskiej Henrego Purcella. Zabrzmią: uwertura, suita i arie z opery „Dydona i Eneasz” oraz „The Fairy Queen” („Królowa wróżek”). Wykwintna angielska harmonia, wzruszająca melodia lamentu i wspaniała muzyka na instrumenty dawne zabrzmią w znakomitej akustyce kościoła garnizonowego w Bydgoszczy.

Drugą część koncertu wypełni muzyka Georga Friedricha Haendla, mistrza opery angielskiej, pisanej jednak w stylu włoskim. Najpierw usłyszymy Concerto grosso B-dur op. 6 nr 7 w brawurowym wykonaniu orkiestry złożonej z muzyków stowarzyszenia Akademia Muzyki Dawnej, a następnie trzy arie z oratorium „Mesjasz” oraz oper „Juliusz Cezar” i „Rinaldo”.

Opinie

Świetnie, dobrze są jeszcze takie inicjatywy. Darmowe. No ale ludzie i tak narzekają ,że nic się nie dzieje w tej Bydgoszczy ale jak sa takie wydarzenia to potem i tak nie ruszą się z domów ..
~Rafał · 17 czerwca 2016 11:43