reklama

Festiwal - Synteza Sztuk w Galerii Miejskiej bwa

/-/ · 2013-04-02 11:50
Galeria Miejska bwa zaprasza w piątek, 5 kwietnia o godz. 17.00 na wernisaż dwóch wystaw. Większą część galerii zajmie wystawa prac wykładowców projektantów kierunku Wzornictwo Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, która odbędzie się w ramach Festiwalu - Synteza Sztuk. W sali na parterze zobaczymy wystawę fotografii Wojtka Woźniaka zatytułowaną „Sentymenty”.

Festiwal – Synteza Sztuk to wspólne przedsięwzięcie trzech niezwykle ważnych dla Bydgoszczy i regionu kulturotwórczych instytucji: Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego, Galerii Miejskiej bwa oraz Filharmonii Pomorskiej. Ma ono na celu zaprezentowanie mieszkańcom miasta potencjału artystycznego generowanego na co dzień przez te instytucje i uświadamianie siły i jakości jaką Bydgoszcz w zakresie tego potencjału posiada.

Wystawa fotografii Wojtka Woźniaka zatytułowana „Sentymenty” przedstawia efekt kilkumiesięcznego fotografowania Bydgoszczy aparatem otworkowym, dzięki czemu powstało kilkadziesiąt wyjątkowych zdjęć. “Wojtek nieśpiesznie przesącza czas i przestrzeń przez dziurkę swej drewnianej skrzynki, pozwalając by świat przedstawił się sam w swej elementarnej formie. Czarno białe negatywy wielkoformatowe odbija później w bezpośrednim kontakcie z papierem fotograficznym bez udziału powiększalnika i bez żadnych manipulacji. W dzisiejszych czasach trzeba odwagi by stworzyć zwyczajnie piękne fotografie…” – pisze w tekście do katalogu wystawy Bogdan Konopka.

Opinie