reklama

Jan Rulewski się wkurzył! I to na Rafała Bruskiego!

/i/ · 2016-11-18 10:02
Cztery dni temu w artykule "Otoczenie dworca wcale nie zostało zrewitalizowane" nieśmiało wytknęliśmy, że zapomniano o realizacji obietnicy prezydenta Rafała Bruskiego sprzed roku o wyremontowaniu budynków w bezpośrednim sąsiedztwie nowego dworca. Senatora Jana Rulewskiego (PO) puszczenie w niepamięć historycznej kamienicy przy ul. Dworcowej 87 po prostu wkurzyło, czemu dał wyraz w petycji do Prezydenta Bydgoszczy. Jej treść poniżej.

Szanowny Pan
Rafał Bruski
Prezydent Miasta Bydgoszczy

/Petycja dot. renowacji fasady budynku przy ulicy Dworcowej 87/

Wkurzyłem się!

Nieustannym występowaniem na rzecz jednoczesnego remontu fasady kamienicy na ul. Dworcowej 87 i choćby symbolicznym upamiętnieniem miejsca pamiętnego z Wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 r. w postaci już przygotowanego projektu muralu.

Wkurzyłem się, zważywszy na fakt, że ponad dwie setki mieszkańców województwa i spoza niego, wystąpiło do władz miejskich ze stosowną petycją. Towarzyszą jej uznania wszelkich rang urzędników, tylko kamienica na tle nowoczesnego dworca tak widokiem jak i obrazą pamięci uczestników zrywu wolnościowego obraża gości przybywających do naszego miasta. Przywołam choćby kwiaty składane nie na budynku, tylko na chodniku, deptanym przez przechodniów.

Wkurzyłem się, gdy zobaczyłem jak sąsiednie miasta, choćby Toruń, tuż po naszej inicjatywie przypomina swoim mieszkańcom oraz przybywającym gościom, na pięknym muralu o Cichociemnej Gen. Elżbiecie Zawackiej podkreślającej tożsamość miasta. Zresztą także innych wydarzeń na kilku innych fasadach.

W Bydgoszczy powstało Muzeum Mydła i Historii Brudu. Myślę, że do zbioru brudu można dołączyć ową kamienicę a kustoszem uczynić odpowiedzialnych za estetykę urzędników.

Opinie

Usta zacisnął, by mu koronka znowu nie wypadła?
3671bajtuf · 18 listopada 2016 10:04
PO Toruńska z Lenzem Całbeckim was gnoi a PO Bydgoska się boi . Całbecki kasę daje tylko Toruniowi a pozostałe Miasta ochłapy. PO TO DNO
~gośc · 18 listopada 2016 10:33
Oho, kolega od częściowej protezy się oburzył? Pewnie za chwilę zgłosi swoja kandydaturę na stanowisko prezydenta miasta Bydgoszczy? O ile pamiętam , jedyne co się temu panu udało, to zniszczenie Rometu. Po za tym same "knoty sadził". Krytykant bez pomysłów. A przy okazji chciałbym wiedzieć , co ów koleś kiedykolwiek zrobił dla naszego miasta? Jakoś nie dostrzegłem aktywności w tej dziedzinie. Wyczytałem, że koleś sejniator jest inżynierem i prawdę mówiąc po każdej jego wypowiedzi, sposobie myślenia odnoszę wrażenie, że pewien zwykły elektryk , taki po zawodówce, ma więcej tzw. "rozgarnięcia".Na koniec propozycja- kolega sejniator sfinansuje remont kamienicy o której mowa . W końcu zmiany ustrojowe pozwoliły mu żyć od kilku dekad w luksusie. Czas się odwdzięczyć....
~Kuba P. · 18 listopada 2016 11:11
Zgadzam się z panem całkowicie jako były Rometowiec . Coś bym jeszcze dopisał o tym człowieku ale cenzura
jest gorsza jak za PRL.
~Jan · 18 listopada 2016 11:59
Rulewski to nie moja bajka ale jak można krytykować faceta za to że domaga się remontu budynku... marzy mi się wyremontowana każda kamienica przy ul. Dworcowej a wy dalej będziecie sobie pieprzyć o protezach i koronkach, totalna wiocha...
~Pan Cogito · 19 listopada 2016 12:27
Nie zrozumiałeś prosty człowieku. Pan R. ma gdzieś remont kamienicy. Ma gdzieś i ciebie i całe nasze miasto. Natomiast , jako polityk o marnej "prasie" czasem próbuje "się wyrwać" i pokazać swoją "gospodarska troskę " o to lub tamto. Nie wiem , ja ty, ale dla mnie piękna, czysta i nowoczesna Bydgoszcz, to marzenie od lat nie spełnione. Choć, uczciwie przyznam, że jest coraz lepiej .Powoli, ale nasze miast pięknieje. I wiesz kolego, to nie jest zasługa pana R. nawet w milimetrze !!!, natomiast w tej sprawie znajduję zasługi PM. Zatem jakie prawo ma pan R. do krytykowania. Jeszce jedno- wypominanie mu protezy, która wyjął był podczas "akcji w WRN-ie, to przypominanie , że oszuści i cwaniaczki "wypłynęły" na Solidarności i od lat nie dość, że żyją sobie dostatnio na nasz rachunek, to jeszcze zaczynają podskakiwać. No ,sorrki, ale znalezienie jakichkolwiek zasług dla Bydgoszczy u pana R. - niemożliwe. I jeszcze jedno- nie rozumiesz , nie umiesz myśleć - trudno, ale nie obrażaj.
~seba · 22 listopada 2016 07:11
Mylisz się ,przedmieście Torunia.,które chciało wejść na gapę na Stinga.Podobno były dodatkowe bilety dla nich ale Sting orzekł ,że pomylą toalety i nie zgodził się.
~szwederowiak · 11 grudnia 2016 14:20
Oj ,zarobił ,potentat w kopiarkach.Podobno zatrudnił solidarucha ,który mu tera ogródek sprząta w willi pod Warszawą.Odniósł sukces nawet wsród takich prostaków jak ty gdyż pamiętasz jego nazwisko a ty się swego boisz .Oto gość~!Byłem jego sąsiadem .Pobił nas na morgi.
~szwederowiak · 11 grudnia 2016 14:17
Powtórnie przeczytałem tekst artykułu i .... rzuciło mi się , że kolega sejniator rozumuje, jak gminny sekretarz pzpr-u w okresie wczesnego Gierka. Jak "jakiś tam" prezydent miasta odważył się nie zadbać o miejsce kultu partyjnego. Szkoda, że nie tupie nóżkami albo nie zwalnia prezydenta ze stanowiska .. Są oczywiście dwie drogi oceny sposobu rozumowania tego pana. Zakładam, że to ten drugi wariant. Jajcarz z tego sejniatora......
~Kuba P. · 18 listopada 2016 11:19
Bruski poda się do dymisji?
~mięsnyjeż · 18 listopada 2016 14:27
mój Marcowy Festiwal Wolności miał być pomnikiem żywym pieśni i dumy o Bydgoskim Marcu grał ten ogólop festiwal w latach 2010-15 bez żadnej pomocy UM żadnego wsparcia ...grał i daj Boże znów zagra choć festiwal właściwie umarł w grudniu dowiemy się czy zmartwychwstanie jako 6 edycja WOLNOŚCI i co pan na to panie prezydencie może zagramy znów a o Bydgoszczy będzie głośno, o obywatelskiej Bydgoszczy nie urzędniczej o prostych ludziach dołów tego miasta, patriotach
~Piotr · 18 listopada 2016 21:22
Członek PO pisze list poprzez media do innego członka PO żeby zrobić coś pożytecznego dla ludzi dla miasta.i tak nami rządzili przez 8 lat.dość tego.
~Czlonek · 18 listopada 2016 21:29
To ja powinnam mieć wyremontowaną kamienicę .dziadek pobudował ją w 1928 r.Wojna potem Rosjanie ciągle nie mógł zamieszkać w swoim domu .Dostał ale najgorsze mieszkanie .Narzuceni lokatorzy ,narzucony czynsz .Dom jeszcze stoi na iłowej glebie .Lokatorzy mieszkają jak mieszkali bez czyścicieli .Ja im wystawiam śmietniki ,sprzątam .Bo za malutki czynsz nie wyremontuję by stał dłużej jak bloki .Jakaś rekompensata się należy panie Rulewski ? Pan może też zrobić coś od siebie .Z tych pieniędzy za ,,walkę " w solidarności .
~wnuk dziadka · 21 listopada 2016 21:51