reklama

Jasełka z Borowikami

/-/ · 2016-12-20 20:06
Dzieciaki z Przedszkola Niepublicznego Borowiki popisały się swoimi talentami i pomogły starszym kolegom.

W sobotę poprzedzającą Wigilię Świąt Bożego Narodzenia o godzinie 14 w kościele parafii św. Łukasza Ewangelisty w Bydgoszczy odbył się niezwykły koncert. Dzieci zaprezentowały swoje aktorskie oraz taneczno – wokalne zdolności podczas występu chóru anielskiego oraz przedstawienia teatralnego “Wędrówka do betlejemskiej stajenki”.

Przedszkolacy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Był św. Józef, Maryja, Trzej Królowie i pasterze. Nie zabrakło również diabełków i króla Heroda. Mali aktorzy z przejęciem i poświęceniem wiernie odtworzyli swoje role. Dziecięca gra była pełna otwartości, szczerości, prostoty i ciepła. Swym pięknym występem, podbiła serca publiczności. Występ wywołał wzruszenie na twarzach zebranych oraz zmuszał do refleksji i przemyśleń.

Mogliśmy podziwiać także pokaz Bydgoskiego Klubu Taekwondo. Podczas trwania koncertu można było zakupić własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne.

Z kiermaszu udało się zebrać 1431 zł. Za te pieniądze zostaną zakupione najpotrzebniejsze ubrania dla Wychowanków Pogotowia Opiekuńczo – Wychowawczego mieszkających w domu usamodzielnienia przy ul. Bora-Komorowskiego.

Grono pedagogiczne Przedszkola Niepublicznego Borowiki serdecznie dziękuje wszystkim za tak liczne przybycie i otwarcie swoich serc. Dziękujemy również przedszkolakom oraz nauczycielom za pełne wzruszeń Jasełka i za wprawienie wszystkich w świąteczny nastrój.

Opinie