reklama

Jazz u Hoffmana: Trio Playing – Gorzycki/Malinowski/Woźniak

/i/ · 2017-01-06 12:15
We wtorek, 10 stycznia, o godz. 18:00 w Salonie Hoffman Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury przy pl. Kościeleckich 6 usłyszymy najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego „Playing”.

„Playing” to najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego, odkrywający zupełnie nowe brzmienie i styl w kameralnym dorobku lidera. Album „Playing” został już uznany za jeden z najlepszych ubiegłego roku, m.in. przez portal Polish Jazz, który uznał go albumem roku 2016.

Rafał Gorzycki zaliczany jest obecnie do najciekawszych i najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce. Nagrał 21 autorskich albumów. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz, Akineton, zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki występuje na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media na Starym Kontynencie i za oceanem. Największy na świecie amerykański portal jazzowy All About Jazz przyznał Gorzyckiemu tytuł „The Best Coming Premiere” 2007 za jego autorski album „Realium”.
Marek Malinowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi, ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Malinowski swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.
Wojciech Woźniak kształcił się w klasie kontrabasu w Państwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy. Jest kompozytorem i współzałożycielem zespołu Variété, w którym tworzył w latach 1983-2006 r. Autor muzyki do pięciu płyt – „Bydgoszcz” (1986), „Variété” (1993), „Koncert Teatr STU” (1995), „Wieczór przy balustradzie” (1996), „Nowy materiał” (2004). Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie.

Wstęp na koncert – 10 zł. Bilety do nabycia w siedzibie KPCK przy pl. Kościeleckich 6.

Opinie