reklama

Jeden wiceminister i czworo wiceprzewodniczących komisji

(i) · 2015-11-18 13:47
Ukonstytuowały się dzisiaj stałe komisje sejmowe. Tomasz Latos nie jest już przewodniczącym komisji zdrowia.

Prestiżowo Bydgoszcz straciła w stosunku do minionej kadencji sejmu. Wtedy dwoje bydgoskich parlamentarzystów zajmowało stanowiska ministerialne, a jeden pełnił funkcję przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia. Teraz komisją tą kieruje reprezentant PO Bartosz Arłukowicz, a Tomasz Latos jest jedynie wiceprzewodniczącym.

Żaden spośród posłów z naszego okręgu nie pełni obecnie funkcji przewodniczącego stałej komisji sejmowej, ale czworo jest wiceprzewodniczącymi. Są to oprócz Tomasza Latosa: Teresa Piotrowska (Komisja do Spraw Kontroli Państwowej), Krzysztof Brejza (Komisja Ustawodawcza) oraz Paweł Olszewski (Komisja Infrastruktury).

Do ministerstwa trafił jedynie Bartosz Kownacki. Jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Poza tym żadnego z obecnych parlamentarzystów bydgoskich nie można nazwać przyjacielem bądź bliską przyjaciółką premier Beaty Szydło.

Opinie

glosuję, PiS pokazuje na czym polega demokracja, nie jest zachłanny, choć mógłby dla siebie wziąć wszystko, tak powinno być, żeby komisje sejmowe były w ręku opozycji, to zdrowe, ale PO nie respektowała tej zasady, za to udziela nieustannie obłudnych rad i upomnień premier Szydło, bardzo to szczere z ich strony, i jakże potrzebne! 8 lat mieli na realizację swoich porad, z kierownicą u Merkel,
~wiedziałem na kogo · 18 listopada 2015 19:19
Mariusz Kamiński i Antoni Macierewicz to gwaranci tego, że skończy się złodziejstwo na szczytach władzy. Bydgoszcz na tym zyska.
~Misiololo · 18 listopada 2015 19:58
chyba bardziej powinien obawiać się twój Pietrek z Łubianki, skuteczny dla Torunia, za przepierzenie tylu mln euro i doprowadzenie tego DUoPOlskiego regionu na skraj upadku gospodarczego.
~do~Misiololo · 18 listopada 2015 22:09
wszyscy zapisują się do pis, bo duda na polecenie kaczora ułaskawia wszystkich swojaków. Idą nowe czasy - będzie stra-szydło, gdy na ulice wyjdą groźni przestępcy.
~a podobno w Potulicach · 18 listopada 2015 20:11
Ale w d. Oberwał bydgoski PiS, wszystko dla rydzyków z Torunia
~popis · 18 listopada 2015 22:28