reklama

Jerzy Edward Stachura wystąpi w Światłowni

(was) · 2017-01-08 20:37
W najbliższy piątek, 13 stycznia, w kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15 odbędzie się koncert połączony z wystawą obrazów.

Jerzy Edward Stachura – poeta, bard, malarz. Bratanek i uczeń sławnego Edwarda Stachury. Sted nazywał go Juniorem – stąd ,,Piosenka dla Juniora i jego gitary”. Urodził się 5 stycznia 1951 roku w Gdyni i całe dotychczasowe życie spędził na Grabówku. Laureat konkursu o laur ,,Czerwonej Róży”, Nagroda Peleryny w 1986 r. za tom poezji ,,Na więcej niż jedno życie”.

Jerzy Stachura o sobie:
,,...nie napisałem jeszcze wszystkich wierszy, poematów, opowiadań. Nie wyśpiewałem też wszystkich piosenek, które przecież same nucą się w głowie i tylko sięgnąć po gitarę.”

- Obok twórczości literackiej i muzycznej, od 12 lat Jerzy Stachura zajmuje się malarstwem. Jego prace inspirowane są twórczością van Gogha. Były wystawiane w Polsce, Niemczech i Szwecji. W Światłowni zobaczymy kilkanaście obrazów. Będzie możliwość zakupu – informuje Grzegorz Dudziński.

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00.

Opinie

Wiadomość z ostatniej chwili: Jerzy Edward Stachura (Junior) jest ciężko chory. Do dzisiaj myślał, że da radę przyjechać. Niestety nie dojedzie. Przeprasza wszystkich, którzy mieli nadzieję na spotkanie. Jego występ odbędzie się w póżniejszym terminie.
Dobra wiadomość: na wieść o chorobie Juniora z Niemiec przyjeżdża Hubert Maliszewski, który nieraz grywał z Juniorem. Zaśpiewa dla nas wszystkich piosenki Stachury. Zapraszamy.
Antoni · 13 stycznia 2017 14:56