reklama

Kamienica przy Dworcowej 67 poszła pod młotek. Kupił ją deweloper

Ewa Starosta · 2016-12-07 07:55
Miasto sprzedało 5-kondygnacyjny budynek wymagający kapitalnego remontu.

Zabytkowy budynek przy ul. Dworcowej 67 jest imponujących rozmiarów. Za sprawą ryzelitu odnieść można wrażenie, że ma się do czynienia z dwoma przyklejonymi do siebie budynkami. Elewacja stuletniej kamienicy zawiera bardzo wiele rozmaitych finezyjnych zdobień. Niestety, sypie się. Cały dom jest w opłakanym stanie Do wymiany kwalifikują się instalacja gazowa i elektryczna. Remontu wymagają klatki schodowe, okna i drzwi.

- Jest to budynek 5-cio kondygnacyjny, w którym głównie znajdują się wielkopowierzchniowe lokale mieszkalne. Z uwagi na duże metraże, mieszkania od dawna trudno było zasiedlić – relacjonuje Magdalena Marszałek, rzecznik ADM.

W 2014 roku zapadła decyzja o zbyciu tej nieruchomości. Lokatorzy zostali wykwaterowani. Na sprzedaż kamienicy z jedenastoma mieszkaniami i sześcioma lokalami użytkowymi zgodę wyraziła rada miasta. Jednak okazało się to nie takie proste. Nie było po prostu chętnych do kupienia zabytkowego budynku przy Dworcowej za 4,5 mln zł. Ratusz organizował więc kolejne przetargi i obniżał cenę wywoławczą. Dopiero 22 listopada budynek znalazł nabywcę. – Nieruchomość, na drodze przetargu, została sprzedana za 3 mln zł – poinformowała nas Magdalena Marszałek.

Kamienicę kupił Oskar Hunger, prezes firmy Hunger Development. Nowy właściciel chce wiosną rozpocząć prace remontowe, które powinny się skończyć do końca przyszłego roku. W zabytkowym budynku znajdą się mieszkania pod klucz, a na parterze znowu zaczną prowadzić działalność placówki handlowe.

Opinie