reklama

Kibice Zawiszy piłkarską wiosnę rozpoczęli w kościele

/i/ · 2014-02-13 00:05
Kibice Zawiszy piłkarską rundę wiosenną tradycyjnie rozpoczęli od modlitwy w kościele garnizonowym. W sobotę jadą na pierwszy mecz rundy wiosennej, który Zawisza rozegra w Krakowie z Cracovią.

Już w najbliższy piątek, 14 lutego, rusza piłkarska ekstraklasa. Kibice Zawiszy na pierwszy mecz udają się pociągiem 15 lutego do Krakowa na mecz z Cracovią. Natomiast dzisiaj w kościele garnizonowym Stowarzyszenie Piłkarskie Zawisza Bydgoszcz i kibice niebiesko-czarnych rozpoczynający się sezon tradycyjnie zawierzyli Bogu na Mszy św. w kościele garnizonowym. Przed rozpoczęciem mszy w imieniu kibiców przemówił Stanisław Żołnowski, który podkreślił znaczenie tradycji i pielęgnowania historii klubu. Ubolewał, że nie ma dzisiaj na modlitwie tych, którzy w ubiegłych latach wywalczyli upragniony awans do ekstraklasy i stwierdził, że trudno się z tym pogodzić. W ten sposób odniósł się do konfliktu, jaki trawi piłkarski klub. Zapowiedział, że kibice będą zawsze wierni Zawiszy. – Zawisza nigdy nie zginie, bo w sercach naszych jest – powiedział Żołnowski.

We Mszy św. nie wziął udziału żaden z piłkarzy pierwszego zespołu. Obecni byli jedynie najmłodsi adepci piłkarskiej szkółki prowadzonej przez stowarzyszenie. Liturgii przewodniczył ks. płk Zenon Surma, proboszcz wojskowej parafii pw. Matki Bożej Królowej Pokoju. – Jeśli człowiek zaufa Panu Bogu nigdy nie będzie zawstydzony – mówił do zgromadzonych. – Jeśli Boga człowiek postawi na pierwszym miejscu, wszystko będzie na właściwym miejscu – dodał. Za wzór sportowca przedstawił mistrza olimpijskiego z Soczi Kamila Stocha, który nie wstydzi się publicznie wyznawać swojej wiary. – Dla kibiców i sympatyków Zawiszy drzwi kościoła są zawsze otwarte – powiedział proboszcz kościoła garnizonowego.

Więcej zdjęć z uroczystości: TUTAJ

Opinie

Pewnie w kosciele takze rzucali h....jami jak to robia na imprezach sportowych, nawet jak sa wokol dzieci i kobiety. To banda huliganow i bandziorow, ktorych trzeba gonic precz ze stadionu. I nie pomoze tutaj akcja zbierania darow dla dzieci czy odwiedzanie kosciola, bo chama i kibola nic nie nauczy kultury. Bandzior zostanie zawsze bandziorem.
~Antykibol · 16 lutego 2014 20:39
U nas kibicki maja co pokazać, a tutaj jakieś sieroty pościągali.
~kibic siatkówki · 16 lutego 2014 21:07
Debile
~ol · 18 lutego 2014 15:15
Najgglupsi kibole w Polsce
~LP{ · 18 lutego 2014 15:16
z poparciem prezesa Jarosława.
~ale · 18 lutego 2014 15:18
Zegnajcie kibole modlcie się o rozum
~nuh · 18 lutego 2014 15:24
Kocham was Debile
~lalunia · 18 lutego 2014 15:26
Blagam dotrzymajci słowa omijajcie Zawisze jest tyle lak wokół Bydgoszczy tam wasze miejsce
~mj · 18 lutego 2014 15:28
Wasze jest to co zrobicie na ubikacji a nie Zawisza. Klub istnieje od 1946 i ma swoich zagorzałych fanów. Żadne gimbusy nie mają co tu podskakiwać.
~opek · 21 lutego 2014 22:57