reklama

Kolejna fabryka papierosów zlikwidowana pod Bydgoszczą

/i/,/KWP/ · 2016-12-01 12:41
Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Bydgoszczy wykryli i zlikwidowali nielegalnie działającą fabrykę papierosów pod Bydgoszczą. Do magazynu trafiło 800 kg nielegalnego tytoniu i ponad 200 tys. sztuk papierosów.

Policjanci z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Bydgoszczy zlikwidowali w niewielkiej miejscowości pod Bydgoszczą, na terenach po byłej masarni, nielegalną fabrykę papierosów z kompletną liną produkcyjną. W produkcji podrabiano marki znanych firm. W ręce policjantów wpadło ponad 200 tys. sztuk papierosów, ok. 800 kg tytoniu oraz maszyny. Gdyby zarekwirowane papierosy trafiły do sprzedaży straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków mogły sięgać kwoty 900 tys. złotych.

Do policyjnego aresztu trafiło 9 osób. W trakcie zatrzymania na terenie fabryki podejrzani starali się zniszczyć dowody przestępnej działalności. Chcieli „upłynnić” w toalecie pieczęcie z firmowymi oznaczeniami papierosów i telefon komórkowy. To jednak uniemożliwili funkcjonariusze.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się wprowadzaniem do obrotu nielegalnych wyrobów akcyzowych. Jeden z zatrzymanych, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, usłyszał także zarzut kierowania tą grupą. Wobec kilku podejrzanych prokurator wnioskował do sądu o aresztowanie. Ostatecznie do aresztu na 3 miesiące trafiły trzy osoby, w tym nieformalny szef tej grupy. Wobec pozostałych sześciu osób prokurator zastosował policyjny dozór.

Opinie

Nie rozumiem, dlaczego zlikwidowali tą naprawdę nieźle wyglądającą firmę produkującą papierosy? Nie mogli po prostu dać im mandatu i poprosić aby wytwarzali je pod własną marką? Mając takie maszyny można otworzyć legalną firmę. Zlecili by jakiemuś grafikowi stworzenie logo i byliby poważanymi przedsiębiorcami, a tak to potencjał tej fabryki poszedł z dymem.
~Eryk · 2 grudnia 2016 09:00