reklama

Koncert z cyklu „Mahler i jego czas" w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2017-01-08 15:24
W piątek, 13 stycznia, o godz. 19 w Filharmonii Pomorskiej usłyszymy wyborne pieśni z czasów Mahlera w wykonaniu Katarzyny Krzyżanowskiej i Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Pomorskiej. Mamy zaproszenia.

Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej w koncercie z cyklu „Mahler i jego czas” poprowadzi Kai Bumann, od 2015 szef artystyczny bydgoskich symfoników. Wykonany zostanie cykl pieśni Mahlera „Kindertotenlieder”, który powstał do wierszy Friedricha Rückerta (1788–1866) – niemieckiego poety i tłumacza. Jest to jeden z najpiękniejszych cykli pieśniarskich XX wieku. Niewiele jest bowiem w literaturze muzycznej dzieł podobnie przesyconych melancholią, żalem, cierpieniem, a jednocześnie tak wyciszonych, refleksyjnych, jak ten zbiór 5 pieśni, stanowiący jednolitą, nierozerwalną całość. Stąd też płynęła prośba Mahlera, aby nagradzać brawami wykonawców na samym końcu dzieła.

Pieśni usłyszymy w interpretacji Katarzyny Krzyżanowskiej, absolwentki Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie Jadwigi Rappé. Od 2008 r. jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Artystka bierze udział w licznych koncertach kameralnych i oratoryjnych. Program koncertu dopełnią dzieła, których dawno nie słyszeliśmy w Filharmonii Pomorskiej: świetna Mozartowska Uwertura do opery “Don Giovanni”, która podobno powstała w ciągu jednej nocy, oraz ostatnia, IV Symfonia Brahmsa, która nosi przydomek „Elegijna”.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Gdzie w Polsce odbywają się Festiwale Mozartowskie? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do czwartku, 12 stycznia, do godz. 10. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Najbardziej popularne Festiwale Mozartowskie odbywają się w Warszawie, Gdańsku i Poznaniu.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

W programie:
  • Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Uwertura do opery ”Don Giovanni”
  • Gustav Mahler (1860 – 1911) – Cykl pieśni „Kindertotenlieder” (do wierszy Friedricha Rückerta)
  • Johannes Brahms (1833 -1897) – IV Symfonia e-moll op. 98

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży „Wakacyjny świat” ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29

Opinie