reklama

Liberalny realista o nowym przywództwie w biznesie w "Wiatraku"

/-/ · 2017-01-11 11:12
Prof. Stephen Hicks, kanadyjsko-amerykański filozof z Uniwersytetu Rockford, ekspert od etyki biznesu, spotkał się wczoraj w Wiatraku z bydgoskimi przedsiębiorcami, w ramach cyklu „Biznes Solidarny”.

Spotkanie, w którym wzięło udział około 30 biznesmenów – w większości szefów bydgoskich firm – rozpoczęło się powitaniem ks. Krzysztofa Buchholza, szefa Wiatraka, wspólną modlitwą, a po niej prof. Stephen Hicks wygłosił wykład zatytułowany „Przedsiębiorcy i Nowe Przywództwo”. Opowiadał m.in., jak rozwijał się i zmieniał biznes na przestrzeni czasu. Wielokrotnie nawiązywał do swoich badań postaci historycznych i wielu rozmów z ludźmi biznesu, prowadzonych po to, by odkryć tajemnicę ich sukcesu. O efektach badań opowiadał bydgoskim przedsiębiorcom. Wykład był prowadzony w języku angielskim, a tłumaczony przez Jakuba Tomczaka.

Uczestniczący w spotkaniu biznesmeni pytali m.in. o cechy charakteru, jakie trzeba mieć, żeby odnieść sukces w biznesie. – Według mnie, potrzeba 12 takich cech, a najważniejsze z nich to zdolność do podejmowania decyzji oraz odwaga – mówił prof. Hicks.

Prof. Stephen Hicks przyjechał do Polski promować swoją książkę pt. „Zrozumieć postmodernizm. Sceptycyzm i socjalizm od Rousseau do Foucaulta” wydaną w wydawnictwie Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Poza naszym miastem ma zaplanowane wykłady na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Profesor specjalizuje się w etyce biznesu, a określa siebie jako liberalnego realistę. Jest zapraszany z wykładami do licznych uczelni, stowarzyszeń i fundacji w USA, a także za granicą. Jest autorem trzech książek i kilkudziesięciu artykułów naukowych z dziedzin filozofii edukacji, filozofii polityki, etyki biznesu, historii i rozwoju sztuki współczesnej.
Spotkanie odbywało się w ramach cyklu „Biznes Solidarny” w Wiatraku, ale było otwarte dla wszystkich chętnych.

Opinie