reklama

"Mahler i jego czasy" na koncercie uniwersyteckim w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-11-22 14:18
W piątek, 25 listopada, o godz. 19 w koncercie z cyklu "Mahler i jego czasy" w Filharmonii Pomorskiej zaśpiewają Iwona Socha i Jarosław Bręk, a Orkiestrę Symfoniczną FP poprowadzi Kai Bumann. Mamy zaproszenia.

Po kilku latach wraca projekt koncertów uniwersyteckich. Gościem Filharmonii Pomorskiej będzie prof. Jacek Woźny, który przed koncertem o godz. 18 wygłosi wykład godz. 18 wykład pt. Idea uniwersytecka wczoraj i dziś. Przemiany na tle dziejów kultury. Prof. dr hab. Jacek Woźny od września tego roku rektor Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego jest bydgoszczaninem, na UMK w Toruniu uzyskał dyplom magistra archeologii o specjalności archeologia podwodna i konserwacja zabytków archeologicznych. W 1989 r. zaczął pracować w Wyższej Szkole Pedagogicznej, od 2010 zatrudniony jest na stanowisku profesora zwyczajnego. Opublikował około 140 prac naukowych. Specjalizuje się w badaniach nad starożytnymi religiami Europy i Polski, prahistorią ziem polskich oraz archeologią regionu kujawsko-pomorskiego.

„Des Knaben Wunderhorn” (Magiczny róg chłopca) to zbiór ludowych opowieści niemieckich, zebranych przez Achima von Arnima i Clemensa Brentano w latach 1805-1808. Mahler był pod ogromnym wpływem tego zbioru, zawarte w nim wiersze opracowywał muzycznie przez niemal całe życie. W 1899 r. opublikował Pieśni ze zbioru „Des Knaben Wunderhorn” na głos i orkiestrę. Wykonają je dla bydgoskiej publiczności znakomici śpiewacy.

Iwona Socha jest solistką Opery Krakowskiej. Będąc jeszcze studentką katowickiej Akademii Muzycznej rozpoczęła regularną współpracę z Filharmonią Śląską. Jest finalistką i zwyciężczynią krajowych oraz międzynarodowych konkursów, a także laureatką Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepsza śpiewaczka Operowa 2013”.

Jarosław Bręk (bas-baryton) to wychowanek Poznańskich Słowików Stuligrosza. Ukończył Akademię Muzyczną w Warszawie, w klasie Jerzego Artysza. Jest laureatem nagród konkursów wokalnych w Barcelonie, Vercelli i Lizbonie. Nagrał około 20 płyt CD wielokrotnie nagradzanych Fryderykami oraz Złotym Orfeuszem. W 2009 Stabat Mater Szymanowskiego (NAXOS) otrzymało nominację do prestiżowej nagrody Grammy.

W programie koncertu usłyszymy ponadto Haydnowska Symfonię Wojskową z cyklu londyńskich, najbardziej bodajże popularną i lubianą. Koncert poprowadzi maestro Kai Bumann, od 2015 r szef artystyczny Filharmonii Pomorskiej.

Na koncert mamy cztery podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Po ilu dniach od poznania, Gustaw Mahler oświadczył się swojej przyszłej żonie, Almie Schindler? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy cztery podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do czwartku, 23 listopada, do godz. 14. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Po 21 dniach.

Koncert Uniwersytecki
/z cyklu “Mahler i jego czas”/
piątek, 25 listopada, godz. 19
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

  • Kai Bumann, dyrygent
  • Iwona Socha, sopran
  • Jarosław Bręk, bas

  • Gustav MahlerPieśni ze zbioru „Des Knaben Wunderhorn”
  • Joseph HaydnSymfonia nr 100 G-dur „Wojskowa”

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29.

Opinie