reklama

Mieszkańcy domagają się utwardzenia ulicy Ornej

/i/ · 2016-02-04 07:17
"Byliśmy cierpliwi, ale nasza cierpliwość się już skończyła" - napisali do prezydenta Rafała Bruskiego mieszkańcy ul. Ornej na Miedzyniu. To wynik nieuwzględnienia ulicy w planie priorytetów utwardzania ulic gruntowych.

30 grudnia 2015 roku na wniosek prezydenta Rafała Bruskiego Rada Miasta Bydgoszczy uchwaliła wieloletni program utwardzania ulic gruntowych. Radni zaakceptowali sześć kryteriów wyboru dróg do utwardzenia, po uwzględnieniu których powstał ranking ulic do wybudowania w pierwszej kolejności. Piszemy o tym w artykule Jest program przebudowy ulic z nawierzchnią gruntową.

Wśród szesnastu bydgoskich ulic wskazanych do utwardzenia w pierwszej kolejności jest aż sześć z Miedzynia-Prądów: Pijarów, Osada na odcinku od Chłopskiej do Żytniej, Leszczyna od Widok w kierunku linii kolejowej, Botaniczna, Jeżynowa i Siewna na odcinku od Chłopskiej do Leszczyna, ale nie ma niestety Ornej.

Mieszkańcy we wniosku do prezydenta wskazują, że starania o utwardzenie ulicy Ornej czynią od 1975 roku. Kilka lat temu wytypowana była jako priorytet do utwardzenia, wykonano dokumentację i część ulicy została utwardzona (od ul. Gromadzkiej do ul. Zapłotek) i dlatego niezrozumiała jest dla jej mieszkańców decyzja wytyczania nowych ulic do remontu i niekontynuowania budowy ulicy Ornej.

“Nadmieniamy, że ulica Orna to jedna z najdłuższych i najstarszych ulic dzielnicy Miedzyń. W obrębie przedmiotowej ulicy występuje realne, powtarzające się w czasie zagrożenie opadowe/powodziowe wywołane przez opady atmosferyczne. (...) nawierzchnia ul. Ornej jest w krytycznym stanie, trudno przejechać samochodem” – napisali mieszkańcy i zawnioskowali o przeprowadzenie wizji lokalnej przy udziale władz miasta celem przybliżenia i uświadomienia wielkości i uciążliwości problemu, z jakim się borykają.

“Mając powyższe na uwadze, prosimy Pana Rafała Bruskiego, Prezydenta Miasta Bydgoszczy, jeżeli uważa się za dobrego gospodarza, któremu nie jest obojętny los mieszkańców jednej z najstarszych ulic osiedla o interwencję w sprawie wykonania kanalizacji deszczowej i utwardzenia ulicy Ornej w pierwszej kolejności” – zawnioskowali na koniec.

Protest do prezydenta podpisało 183 mieszkańców ulicy Ornej.

Opinie

Są ustalone kryteria i nie rozumiem dlaczego akurat dla mieszkańców ul. Ornej miałby być stosowany wyjątek.
~piernik · 4 lutego 2016 08:18
Ulica nie otrzymała punktów za możliwość podtopień i zalań - zgłoszenie których jest w dokumentacji miejskich urzędów.
~Wojtek · 4 lutego 2016 10:22
to orna. Zmieńcie nazwę, to zostanie utwardzona.
~Jak Orna · 4 lutego 2016 09:13
Dobre... :)
~hehe · 4 lutego 2016 19:05
Bydgoszcz nie stoi samym Miedzyńem i Prądami oraz Czyżkówkiem. Jest wiele dzielnic w podobnej sytuacji i niech Ci mieszkańcy cieszą się że pierwszoplanowo z Miedzyna i Prądów będzie robionych tyle ulic.Inni nie mają tyle szczęścia a czekają na realizację jakiejkolwiek ulicy również po 20-30 lat.

~maxi · 4 lutego 2016 09:56
Maxi, na Miedzyniu 90% ulic jest gruntowych ( czytaj spławnych w sezonie wiosennym), a dzielnica jest w Bydgoszczy nie od 20, tylko od 100 lat. żadna dzielnica nie jest tak zapomniana
~Karolina · 4 lutego 2016 23:21
Karolina-mam kumpla w samorządzie osiedlowym dzielnicy
Smukała gdzie w tej dzielnicy od roku ok.1970 czyli włączenie Smukały do Gminy Bydgoszcz nie powstała ŻADNA ulica o nawierzchni utwardzonej.Co Oni mają tam powiedzieć? Mało tego w perspektywie następnych lat(w przygotowywanym przez ZDMiKP wykazie o którym było głośno) też żadna z ulic w tej dzielnicy do realizacji nie widnieje.Więc-proszę nie narzekaj jakbyście byli najbardziej pokrzywdzeni w mieście...
Każdy w mieście tą dzielnicą się chełpi-że piękna,dużo zieleni,parki,woda,duże i drogie działki..itp.Jedź i popatrz na ich drogi...(wystarczy że wyguglasz bo tam się od 45 lat nic nie zmienia)...
~maxi · 5 lutego 2016 06:19
Ciekawe czy prezydent po kolejnym wystąpieniu poda się do dymisji?
~ciekawski · 4 lutego 2016 14:38
Ten bufon?Na co Ty liczysz?-jak się siłą na taczce go z ratusza po potencjalnym referendum nie wywiezie,to bedzie się trzymał rękoma i nogami do ostatniego dnia .Nie Wiesz?-KORYTO....
A jego stałą śpiewką będzie:komu zabrać aby komuś dać ?
Ten facet nie ma ani honoru ani godności-nie liczy się ze zdaniem ludzi-to zresztą chyba widać i po sesjach i innych podejmowanych przez niego decyzjach,prawda?
~maxi · 5 lutego 2016 06:24
Od 1987 roku mieszkam przy ul. Maciejowickiej i tam dopiero jest piękna nawierzchnia jak popada to bez kaloszy z domu nie ma co wychodzić . mam nadzieję , że nim odejdę to położą kostkę brukową.
~Elżbieta · 4 lutego 2016 16:15
nie utwardził tej ulicy a także innych, skoro to było sztandarowym hasłem jego kampanii wyborczych?
~Dlaczego Dombrowicz? · 5 lutego 2016 18:24
Nie zdążył bo przegrał wybory.
~Stanisław · 29 marca 2016 14:59
się tej opcji.
~trzymajmy · 29 marca 2016 22:15