reklama

Modernizacja śluzy na Okolu rozpocznie się z rocznym opóźnieniem

(i) · 2017-02-17 07:45
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu ogłosił przetarg, w którym wyłoniony zostanie wykonawca zadania.

Remont zabytkowej śluzy przy Marcinowskiego skończył się z rocznym opóźnieniem. Z poślizgiem rozpocznie się także modernizacja śluzy Okole.

W październiku 2015 roku odbyła się Urzędzie Wojewódzkim konferencja prasowa, podczas której szefowa Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformowała, że wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na realizację inwestycji. Modernizacja śluzy Okole miała potrwać 12 miesięcy. Jeżeli wszystko poszłoby zgodnie z planem, realizacja inwestycji wchodziłaby obecnie w końcową fazę. Tymczasem kilka dni temu RZGW w Poznaniu ogłosił po raz drugi przetarg na modernizację śluzy Okole.

Zapytaliśmy, dlaczego poprzednie postępowanie przetargowe zostało unieważnione. – Stało się tak, ponieważ wybrany wykonawca wielokrotnie wzywany przez RZGW w Poznaniu do zawarcia umowy, przedstawiał wadliwe kosztorysy, uniemożliwiając tym samym zawarcie umowy na warunkach przewidzianych w ofercie. Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu wystosował pismo, w którym poinformował wykonawcę o tym, iż nie widzi możliwości zawarcia umowy i zaistniałą sytuację uznaje jako uchylenie się od zawarcia umowy z przyczyn leżących po stronie wykonawcy – wyjaśniła Anna Małysz-Tyczyńska, rzecznik prasowy Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

13 lutego br. RZGW w Poznaniu ogłosił kolejny raz przetarg na modernizację śluzy Okole. Zajrzeliśmy do tego ogłoszenia. Przedmiotem zamówienia jest remont kapitalny śluzy Okole wraz z zabudowaniami. Zamawiający przeznaczył na realizację zamówienia kwotę 15,5 mln zł brutto. Remont powinien zostać zakończony do 1 października 2018 roku.

Remont śluzy Okole jest częścią projektu pn. „Modernizacja obiektów piętrzących Kanału Bydgoskiego obejmująca zadania: śluza Okole z zabudowaniami, śluza Czyżkówko z zabudowaniami, śluza Prądy z zabudowaniami i mostem, śluza Osowa Góra z zabudowaniami i mostem”.

Opinie

Po co ta modernizacja przeciez nie ma transportu wodnego na rzece?
~marcos · 18 lutego 2017 19:59