reklama

Na Chodkiewicza tramwaje wjadą w grudniu

(i) · 2016-11-10 07:29
Prace remontowe są już na etapie końcowym. Jeżeli nie zdarzy się nic nadzwyczajnego, zostaną zakończone 21 listopada.

- Nie wpłynęła prośba o prolongatę terminu zakończenia prac – informuje Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP. To oznacza, że firma Skanska zamierza zdążyć ze wszystkim do 21 listopada i za kilka tygodni mieszkańcy Chodkiewicza oraz kilku bocznych ulic będą mogli dojeżdżać do swoich domów tramwajami.

Trwający przeszło rok remont drugiego odcinka Chodkiewicza mocno dał im się we znaki. Mocno wierzyli w to, że już w październiku tramwaje linii 4 i 6 powrócą na swoją zwykłą trasę, gdyż początkowo planowano zakończenie robót na koniec września. Został on jednak przesunięty o dwa miesiące. Po zgłoszeniu zakończenia prac nastąpi komisyjny odbiór, a potem próbne jazdy.

Jeżeli, odstukać, nie trzeba będzie wykonywać żadnych prac poprawkowych, tramwaje zaczną kursować ulicą Chodkiewicza na początku grudnia.

Opinie

Ciekawe, czy ktoś wpadnie na pomysł poprowadzenia linii tramwajowej z Chodkiewicza przez Al. Wyszyńskiego do ronda Fordońskiego? Wydaje się prosty i niedługi odcinek a znacznie skracający czas przejazdu z Bielaw do Fordonu czy też na Kapuściska. Będący również alternatywą dla jakiejś awarii na Jagiellońskiej szczególnie na odcinku drogi od Ronda Jagiellonów do Focha (odcinek newralgiczny - paraliżujący praktycznie cały ruch tramwajowy w centrum miasta) Dodam jeszcze, że szerokość pasa Al. Wyszyńskiego nie wymaga chyba żadnych dodatkowych kosztów związanych z wykupami gruntów, czy też wyburzeniami i jakąś wielką przebudową infrastruktury...
~Wojt · 11 listopada 2016 11:45
Mieszkam w pobliżu. To zbyt długo trwa.
~mona · 13 listopada 2016 21:41