reklama

Na włoską nutę w filharmonii. Mamy zaproszenia

/i/ · 2016-10-18 20:44
W piątek, 21 października, o godz. 19 Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej zagra pod batutą Massimiliano Caldiego na włoską nutę. Solistą koncertu będzie rewelacyjny skrzypek Jerżan Kułybajew. Mamy zaproszenia.

W koncercie na włoską nutę Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej poprowadzi Massimiliano Caldi, włoski dyrygent, zwycięzca VI Konkursu Dyrygentów im. G. Fitelberga w Katowicach, główny dyrygent Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, główny dyrygent i konsultant artystyczny Filharmonii Koszalińskiej. W Polsce prowadzi regularnie koncerty w głównych filharmoniach i w ramach najbardziej znanych polskich festiwali.

Solistą koncertu będzie rewelacyjny skrzypek z Kazachstanu Jerżan Kułybajew, który objawił się jako wielka, pociągająca osobowość artystyczna Konkursu Wieniawskiego 2011, mimo że nie zdobył jego głównego trofeum. Wirtuoz rozpoczął naukę w Republikańskiej Specjalnej Szkole Muzycznej dla Utalentowanych Dzieci w Ałma-Acie. Od 2004 studiował w klasie Zachara Brona w Queen Sofia College of Music w Madrycie. Obecnie jest studentem Pierre’a Amoyala na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu (Austria). Wirtuoz gra na wspaniałym instrumencie Stradivariusa „Rode”. Dla bydgoskiej publiczności wykona Koncert D-dur nr 1 Paganiniego, który, obok drugiego w tonacji h-moll, stanowi bodajże do dziś decydujący sprawdzian ostatecznej biegłości technicznej skrzypka, wymagającej najwyższej, wirtuozowskiej klasy. Ponadto w programie jeszcze dwa włoskie akcenty – utwór Rossiniego, kolejnego słynnego kompozytora słonecznej Italii oraz Mendelssohna, popularna Symfonia „Włoska”.

Na koncert mamy trzy podwójne zaproszenia. Aby się o nie ubiegać, wystarczy przesłać na nasz adres konkurs@bydgoszcz24.pl odpowiedź na pytanie: Z którym z wielkich kompozytorów piątkowego koncertu w “muzycznym pojedynku” stanął w szranki wybitny polski artysta Karol Lipiński? Spośród autorów trafnych odpowiedzi wylosujemy trzy podwójne zaproszenia, które będą do odbioru w kasie filharmonii przed koncertem. Konkurs trwa do czwartku, 20 października, do godz. 12. Zwycięzców o wygranej poinformujemy mailami 15 minut później.
Odpowiedź: Niccolò Paganini

Na włoską nutę
/koncert pod honorowym patronatem Ambasady Republiki Włoskiej/
piątek, 21 października, godz. 19:00
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej

  • Massimiliano Caldi, dyrygent
  • Jerżan Kułybajew, skrzypce

W programie:

  • Gioacchino Rossini – Uwertura do opery „Kopciuszek”
  • Niccolò Paganini – I Koncert skrzypcowy D-dur
  • Felix Mendelssohn – IV Symfonia A-dur „Włoska”

UWAGA BONUS DLA MŁODZIEŻY: Rząd we Włoszech 18-latkowi daruje 500 euro na kulturę, a Filharmonia Pomorska na koncert z „włoską nutą” oferuje bilety w cenie 10 zł wszystkim, dla których 2016 jest rokiem wkroczenia w dorosłość.

KONCERT Z NIANIĄ. Na czas trwania koncertu będzie można zostawić dzieci (od 3 roku życia) pod opieką wykwalifikowanych animatorów z UKW. Filharmonia prosi o zgłoszenia najpóźniej jeden dzień przed koncertem. Bilety dla dzieci w cenie 10 zł będą do kupienia w kasie biletowej FP.

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl, w kasie biletowej FP oraz w Biurze Podróży urlopy.pl ul. Magnuszewska 8, tel. 52 320 52 29.

Opinie