Najlepsze filmy krótkometrażowe w Cafe Kino

/i/ · 2013-12-09 11:20
Najlepsze filmy krótkometrażowe świata minionego roku będzie można zobaczyć w najbliższą sobotę, 14 grudnia, w Bydgoszczy. Na kolejną odsłonę Future Shorts Festival Cafe Kino przy ul. Długiej 32 zaprasza dwukrotnie o godz. 15 i 17.

Program festiwalu:

AMAR

  • Andrew Hinton / Indie 2011 / 9’ / film dokumentalny

Główny bohater – Amar, to czternastoletni chłopiec, szkolny prymus. W przyszłości chce być profesjonalnym zawodnikiem krykieta, ale na co dzień musi zarabiać na utrzymanie rodziny, pracując przez 6 i pół dnia w tygodniu, a jednocześnie uczęszczając do szkoły popołudniami.
Nagrody: Vimeo Awards Documentary Category 2012, Best Mini Documentary Big Sky Documentary Festival, London Indian Film Festival / Satyajit Ray Foundation International Short Film Competition.

COLOR FILM

  • Meghan O’Hara / USA 2008 / 7’ / film dokumentalny

Dokument eksperymentalny analizujący przepaść pomiędzy językiem a percepcją. Podejmuje zagadnienia z dziedziny psychologii kognitywnej, lingwistyki, etymologii i kwestii związanych z komercyjnym zastosowaniem barw, przez co pozwala głębiej spojrzeć na znaczenie koloru w naszym życiu codziennym.
Nagrody: Eastman-Kodak Excellence in Cinematography Award

Silent River

  • Anca Miruna Lazarescu / Niemcy – Rumunia 2011 / 30’ / film fabularny

Rumunia, rok 1988. Gregor i Vali chcą opuścić kraj. Potrzebują siebie nawzajem, ale nie do końca sobie ufają. Pewnej nocy wcześniejsze podejrzenia Gregora potwierdzają się. Wtedy pozostaje już tylko nadzieja.
Zdobywca ponad 70 międzynarodowych nagród, m.in. European Film Festival of Lille, Grand Jury Prize & Brussels Short Film Festival, Berlin Interfilm Festival, Tampere ISFF, Warszawski Festiwal Filmowy, MFFK Żubroffka

Whateverest

  • Kristoffer Borgli / Norwegia – Dania 2012 / 15’ / film dokumentalny

Whateverest jest filmem dokumentalnym o niezwykłej inspiracji skrywającej się za produkcją muzyczną Todda Terje, zatytułowaną Inspector Norse. Inspektor Norse to pseudonim funkcjonujący w przestrzeni wirtualnej, pod którym kryje się postać Mariusa Solema Johansesna – niespełnionego muzyka z małego miasteczka, zajmującego się produkcją video dla You Tube: filmów tanecznych oraz materiałów instruktażowych dotyczących używek.
Nagrody: Special Jury Award AFI Fest Los Angeles

A Distracao de Ivan

  • Cavi Borges, Gustavo Melo / Brazylia 2009 / 17’ / dramat

Film przedstawia historię jedenastoletniego chłopca. Ivan mieszka na obrzeżach Rio de Janeiro razem z babcią. Codzienne podstępy, których doświadcza, i sprzeczki z rówieśnikami, budują jego dojrzałość. Film prezentowano na festiwalu Cannes Semaine de la Critique 2010. Nominowany do nagrody Cinema Brazil Grand Prize, zwycięzca Recife Cine PE Audiovisual Festival.

Bonefeather

  • Nathan Gilliss, Callum Paterson / Kanada 2009 / 5’ / animacja

Akcja rozgrywa się w filcowo-sztruksowym lesie, gdzie Bonefeather i jego kompan o perłowych oczach, zakłócają spokój poranka swoją smutną godową pieśnią. Śpiew ustaje w chwili, gdy na horyzoncie pojawia się osobnik płci przeciwnej. Pomimo usilnych tanecznych starań, nie udaje im się zaimponować samicy.
Nagrody: Canadian Student Film Festival 2009 w kategorii Najlepsza Animacja.

Voyage d’affaires

  • Sean Ellis / Francja 2008 / 11’ / komedia

Jean Paul Clement przebywa na tygodniowym wyjeździe biznesowym. Po zameldowaniu się w hotelu Dolphine, zauważa wiadomość w telefonie komórkowym, która wzmaga nie lada rozterkę.
Nagrody: BAFTA, Best International Short

Future Shorts Festival
Cafe Kino, ul. Długa 32
godz. 15.00 i 17.00 (dwa pokazy)
wstęp: 15 zł

Opinie

Brawo!!Brawo!!Brawo!!!!
~korn · 9 grudnia 2013 22:51
Ja wam wybuduję Multikino na Placu Teatralnym, tylko popierajcie mojego kolegę Żydowicza. To Mesjasz naszych czasów i Archanioł nasz z Torunia. Rydzyk z nami!!!
~Frank Gehry · 9 grudnia 2013 23:06
Znowu Ci nie pasuje
~pi · 10 grudnia 2013 07:22