reklama

Nest Bank i rodzinne oszczędzanie

tekst reklamowy · 2016-12-08 13:05
Nest Bank to pierwszy w Polsce bank rodzinny, który swoją ofertę opiera właśnie na tej podstawowej komórce społecznej. Zachęca do oszczędzania na swoich kontach oszczędnościowych, dzięki którym klienci otrzymują premię za posiadanie dzieci! Jest to na pewno swego rodzaju rewolucja na polskim rynku bankowym, ale czy to faktycznie jest aż tak opłacalne? Warto przyjrzeć się bliżej propozycjom Nest Banku, aby wyrobić sobie własny pogląd na ten temat.

Nest Bank – nie taki nowy bank

Nest Bank to marka, która zrodziła się na podwalinach dwóch innych banków, które nosiły nazwy Smart Bank oraz BIZ Bank. Ich właściciele zdecydowali się na rebranding, który miał miejsce pod koniec października 2016 roku i ukierunkowali swoje działa właśnie na rodzinę, stwarzając możliwości łatwego oszczędzania dla całych pokoleń.

Wszystkie środki gromadzone na rachunkach prowadzonych przez Nest Bank są rzecz jasna gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co dla klientów jest podstawą do podjęcia decyzji o powierzeniu pieniędzy danej instytucji bankowej.

Zupełnie darmowe Nest Konto

Prawdziwym rarytasem dla klientów, którzy marzą o braku jakichkolwiek opłat za prowadzenia konta, jest Nest Konto, spełniające te wymagania. Tabela opłat i prowizji nie pozostawia żadnych wątpliwości – bez spełniania dodatkowych warunków, dostajemy darmowe konto. Oznacza to zatem, że nie zapłacimy za otworzenie i prowadzenie Nest Konta, za wydanie i użytkowanie karty płatniczej, czy też wypłaty z bankomatów w całym kraju. Przelewy internetowe oraz zlecenia stałe w bankowości internetowej również nie podlegają jakimkolwiek opłatom. Wydaje się zatem, że jest to naprawdę atrakcyjna oferta dla każdego, komu nie podobają się prowizje pobierane przez banki za każdą najmniejszą usługę.

Nest Rodzinne Oszczędności – proste i opłacalne oszczędzanie?

Nest Rodzinne Oszczędności to konto oszczędnościowe, które zdecydowanie wyróżnia się spośród innych ofert tego rodzaju. Oprócz zwykłego oprocentowania gromadzonych na nim środków, klienci otrzymują bowiem coroczne premie, których wysokość zależy od długości okresu wpłacania zadeklarowanych środków, ale również od liczby posiadanych potomków.

Mimo, że klientem docelowym są oczywiście całe rodziny, z oferty może skorzystać tak naprawdę każdy. Brak dzieci nie dyskwalifikuje nas, ale po prostu ogranicza nasze „zarobki” wynikające z wysokości premii.

Jak to działa?

Przede wszystkim musimy zadeklarować kwotę, którą będziemy wpłacać na konto każdego miesiąca. W zależności czy zdecydujemy się na okres oszczędzania wynoszący 5, 10 albo 15 lat, różna jest kwota minimalnych i maksymalnych wpłat. Jest to od 50 do 600 złotych miesięcznie. Jeśli będziemy systematyczni, to po roku dokonywania kolejnych wpłat otrzymamy od Nest Banku premię, która może wynosić od 2 do nawet 30 procent wysokości naszych wpłat.

A to jak duża będzie nasza premia zależy przede wszystkim od tego jak długo oszczędzamy oraz ile dzieci posiadamy [źródło].

W porównaniu z ofertami rachunków oszczędnościowych innych banków, można śmiało uznać, że oszczędzanie w Nest Banku, zwłaszcza przez dłuższy okres czasu, jest naprawdę opłacalne. Tym bardziej, że możemy mieć więcej niż jeden rachunek tego typu, a wraz z rozrastaniem się naszej rodziny możemy rejestrować nasze kolejne dzieci, zyskując wyższą kwotę premii.

Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania, rodziny w końcu otrzymały opłacalny sposób na oszczędzanie, a bank pozyskał spore grono klientów, którzy przez dłuższy okres czasu będą zasilać go swoimi pieniędzmi. Jeżeli zatem rozważasz założenie rachunku oszczędnościowego, zdecydowanie warto pochylić się nad ofertą Nest Rodzinne Oszczędności.

Strona banku: www.nestbank.pl

Opinie

Ciekawie to wygląda.
~boreks · 12 grudnia 2016 13:20
Czy w tym banku mozna anulowac przelew ktory jeszcze nie wyszedl?
~borkis · 13 grudnia 2016 02:09
Czy kolejny produkt bankowy, kolejny rachunek może nas czymś zadziwić? Wydaje się, że tak.
~anika · 17 grudnia 2016 00:19
Od niemal miesiąca bezskutecznie oczekuję na otwarcie konta na podstawie poprawnie złożonego wniosku internetowego i na dodatek potwierdzonego przelewem online.
~anika · 23 grudnia 2016 23:23
Tym z nas, którzy szukamy godnego polecenia banku internetowego, warto przedstawić nową ofertę PKO BP Inteligo. Do tej pory konta te cieszyły się dość dużym zainteresowaniem, które na pewno wzrośnie po zapoznaniu klientów z unowocześnieniami
~monti · 31 grudnia 2016 00:14
PKO ma drogie konta i tyle
~ulessa · 22 stycznia 2017 00:28