reklama

.Nowoczesna domaga się finansowania in vitro z budżetu miasta

/i/ · 2016-04-09 17:55
Bydgoska .Nowoczesna przygotowała projekt uchwały Rady Miasta zakładający przeznaczenie 1 mln 200 tys. zł rocznie na finansowanie metody in vitro. Działacze .Nowoczesnej przystąpili do zbiórki podpisów poparcia.

Dwa miesiące temu poseł .Nowoczesnej Michał Stasiński stwierdził, że program in vitro powinien być i dostępny, i finansowany z podatków, i zapowiedział, że partia będzie zachęcać wójtów, burmistrzów i prezydentów w regionie, żeby ciężar finansowania procedury in vitro przejęły gminy i miasta województwa. Była to reakcja na zaniechanie finansowania tego programu przez rząd z pieniędzy rządowych, przeznaczonych na ochronę zdrowia.

- Zaczynamy zbierać podpisy bydgoszczan pod projektem uchwały Rady Miasta Bydgoszczy – powiedział dzisiaj przed operą poseł Stasiński, informując, że w Bydgoszczy dzięki prof. Wiesławowi Szymańskiemu z Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika opracowany został projekt uchwały. Projekt, który zakłada finansowanie z miejskiego budżetu metody in vitro określił jako obywatelski, a nie polityczny.

- Zakładamy, że rocznie w Bydgoszczy będzie mogło z jednej pełnej procedury in vitro skorzystać 240 par za kwotę 5000 zł, więc jak łatwo wyliczyć, będzie to budżet miasta kosztować 1 mln 200 tys. zł – wyliczył koszty obywatelskiego projektu Stasiński.

Joanna Czerska-Thomas z .Nowoczesnej odniosła się do projektu ustawy o ochronie życia poczętego. – Społeczeństwo, które chciałoby chronić życie poczęte powinno zadbać, by kobiety i rodziny czuły się bezpieczne. Co to znaczy? Po pierwsze – mądra edukacja seksualna, po drugie – pełna dostępność środków antykoncepcyjnych, po trzecie – wsparcie psychiczne i medyczne dla kobiet w ciąży – wyjaśniła Czerska-Thomas, dodając, że aktualnie brzmią i zrobiły na niej duże wrażenie słowa piosenki Marii Peszek, dedykowanej Lechowi Wałęsie pt. Elektryk: Jak ten Elektryk co kiedyś / Wolność zaświecił jak światło / Chce włączyć dziś przycisk miłość / Dalej będzie już łatwo.

Anna Wróblewska z Nieformalnej Grupy Inicjatywnej dodała, że właściwym rozwiązaniem byłoby finansowanie metody in vitro z budżetu państwa. – Jednak w obecnej sytuacji politycznej projekt .Nowoczesnej zasługuje na wsparcie – skomentowała Wróblewska.

Opinie

Panie Stasinski . Pozujesz Pan na liberala a domagasz sie Pan abym placil za czyjąś prokreacje? Toż to socjalizm w czystej postaci. Kim wiec jestes człowieku? Liberalem czy socjalem?
~marcos · 9 kwietnia 2016 19:20
Dokładnie tak. Niech sam finansuje swoje fanaberie i poprosi o wsparcie swoich kumpli i nadzorców - banksterów.
~Leonard Borowski · 10 kwietnia 2016 08:39
Po co miasto ma ważniejsze wydatki, takie rzeczy powinny być z budżetu państwa finansowane a nie ze skromnego budżetu samorządu i to w czasach, kiedy trzeba szukać kasy na wkład własny, gdyż już za kilka lat skończy się strumień z UE.
~Teraz nie! · 9 kwietnia 2016 20:40
Markos,masz nikłe pojęcie o liberalizmie. Tak więc nie głoś haseł tylko podaj argumenty.
Z drugiej strony będzie to propozycja do Radnych. Tylko propozycja. Jak to w demokracji. Mają takie zdanie więc coś robię.Podejmują próbę a nie siedzą przed telewizorem i utyskują. Zawsze podziwiam ludzi czynu.
~went · 9 kwietnia 2016 20:49
A co na to p.Bruski?przecież on ma takie plany rozwojowe.musi być za.
~Kukułka · 9 kwietnia 2016 21:02
Ludzie nie mają gdzie mieszkać, a "wrażliwy społecznie" Stasiński chce, żeby zrzucali się na czyjeś kaprysy...
~Pimko · 9 kwietnia 2016 22:02
Towarzyszu Stasiński- zbyt prymitywnie pogrywasz, a masz się zarozumialcze za inteligentnego. Sorrki , nie jesteś. A może spróbuj kariery w innej dziedzinie - np. mycie okien albo drapanie po plecach. Posłem koleś jesteś ostatni raz.
~TG · 9 kwietnia 2016 23:18
Rzecz w tym, że nie widziałem jeszcze bezczelnego pasożyta, w roli pomywacza okien.
~Leonard Borowski · 10 kwietnia 2016 08:40
to nie żadni liberałowie. To są co najwyżej libertyni. Powstali nagle, w ciągu przysłowiowych pięciu minut z pieniędzy banksterskich. Za ich plecami kłania się Soros oraz postkomunistyczne służby specjalne, które doszły do wniosku, że trzeba zastąpić czymś nowym chylącą się ku upadkowi PO. Partię, którą swego czasu same stworzyły.
Nowoczesna będzie głosiła hasła lewackie, bo to jest teraz na fali brukselskiej, a nawet nowojorskiej. Postulat z finansowaniem in vitro nie jest jeszcze najgorszy. O tym można dyskutować. Później jednakże zgłoszą hasła naprawdę ekstremalne. Począwszy od przyjęcia przez Bydgoszcz kilku tysięcy arabskich uchodźców, poprzez darmowe mieszkania komunalne dla par homoseksualnych aż po wyburzenie wszystkich kościołów. To jest tylko kwestia czasu.
~Nowocześni · 9 kwietnia 2016 23:30
To prawda. Stojącemu nad grobem staremu żydowi, żal d...ę ściska, że musi już odejść z tego "łez padołu". I zostawić ten świat innym, normalnym ludziom. Mimo, że ten stary świrus, tak bardzo chciał nim zawładnąć.
~Leonard Borowski · 10 kwietnia 2016 08:43
Pierwotnie oceniałem pozytywnie tych ludzi z Nowoczesnej,ale coraz częściej dochodzę do wniosków że ta partia oprócz tego że finansowana jest przez bankierów i działa w ich imieniu ,tak naprawdę NIE MA NIC DO ZAOFEROWANIA przeciętnemu czy zjadaczowi chleba czy nawet przedsiębiorcy.To durne babsko występujące w telewizji z ich ramienia,ta prawniczka bez przerwy miesza wokół TK nie mając żadnego innego tematu,Petru bez przerwy wytyka błędy nie oferując w zamian nic rozsądnego.Stasiński natomiast zamiast poszukać jakiegoś mądrego tematu dla ulżenia przedsiębiorcom lub odciążenia budżetu miasta z kosztów ,zamiast tego podsuwa pomysł odwrotny-jeszcze większe dla niego obciążenie.Zapytuję więc Stasińskiego tak jak Petru-Szydło:skąd Pan weźmie forsę na in vitro Panie Stasiński bo ja ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy i odprowadzanych podatków na to się nie godzę!Chyba że sam je zasponsorujesz-wtedy Cię poprę.
Jak chcesz czymś błysnąć to zacznij myśleć a nie sprzedawaj taniego kiczu !
~maxi · 10 kwietnia 2016 22:03
A którą proponuje Pan klinikę, bo śmierdzi mi tu układem.
~Jag · 10 kwietnia 2016 10:30
Nie zgadzam sie na to by ta metoda byla finansowana z moich podatkow-jest bardziej skuteczna i mniej inwazyjna i tansza metoda,ktora sie (nieszczesliwie nazywa naprotechnologia)Zreszta nie wazne nazewnictwo.Pani doktorantko pani nie zasluguje na ten tytul!,bo kto o zdrowych zmyslach najpierw organizuje marsz propagujacych aborcje,ktora notabene w duzej mierze wplywa na NIEPLODNOSC,a potem domaga sie finansowania *IN WITRO*z naszych podatkow-naszych,bo takich jak ja myslacych jest wiecej .My tez zorganizujemy listy z podpisami przeciwko waszaj Nowoczesnej inicjatywy(TA NAZWA NIE MA NIC WSPOLNEGO Z NOWOCZESNOSCIA-RACZEJ A BEZMYSLNOSCIA)
~irena · 5 października 2016 15:36
Pani Czerska to 2gie nazwisko Thomas to zobowiazuje.wiec niech pani zbiera fundusze w kraju meza,a nie z naszych Polakow skromnych pensji,emerytur-nie zgadzamy sie by z naszych podatkow finansowac ZBRODNICZA ,DROGA etecera metode IN WITRO!Jak mozna nazywac sie partia Nowoczesna skoro ta partia jest raczej partia WSTECZNOSCI i to we wszelkich dzialaniach-przypomina raczej Targowice.Tak jak i wtedy jestPartia ZDRAJCOW POLSKI i naszego Narodu.Jak slysze Waszych wypowiedzi to mi sie cisnienie podnosi!Krytykujecie poczynania naszego rzadu-ktory SLUZY NARODOWI-REFORMY na wysokim poziomie i raczej jemu przysluguje okreslenie Nowoczesnosc-Wy sie raczej boicie,ze ujrza swiatlo dziennie dzialania korupcyjne 8 letnich poprzednich rzadow itd itp.Pani Czersko prosze nie opierac swich wypowiedzi na elektryku Walesie,bo dla nas, jest tylko elektrykiem,a tylko przez nieszczesliwy zbieg okolicznosci piastowal urzad prezydenta-Oszukal nas,a tak mu zaufalismy i pokladalismy nadzieje,a ta beznadziejna Peszke ma byc dla nas autorytetem?prosze sie nie osmieszac!Oj nowoczesna zal mi Was,bo tak naprawde to swiecicie glupota!E KONOMISCI, PRAWNICY BIERZCIE SIE DO RZETELNEJ PRACY,A NIE DONOSICIELSTWEM DO U.E,bo tylko tak mozecie pomoc OJCZYZNIE-tylko czy Wy myslicie o NARODZIE,POLSCE!czy dbacie tylko o swoje INTERESY?
,
~Maria · 5 października 2016 17:35
Panie Stasinski jak tak Ci zalezy na finansowaniu zbrodniczego,drogiego IN WITRO to od zaraz swoja pensje odkladaj na ten cel,a nie siegaj po nasze i tak niskie pensje czy emerytury.Stanowczo nie zgadzam sie na finansowanie z budzetu miasta-to sa nas wszystkich Bydgoszczan pieniadze,a nie parti NOWOCZESNEJ!wogole zmiencie nazwe,bo jak sugeruja moje poprzedniczki jestescie partia ZACOFANIA I TOTALNEJ GLUPOTY-Wezcie sie za rzetelna prace i doksztalcajcie sie-CZy naprawde nie znacie innej metody jaka jest NAPROTECHNOLOGIA ,ktora faktycznie LECZY!BEZPLODNOSC!!