reklama

O pognieceniach, które okazują się ważne taktycznie

Michał Maciek · 2016-11-30 07:28
W cyklu „Mowa ciała i… duszy” kieruję uwagę czytelników na komunikaty pozasłowne.

Prezydent Bydgoszczy nie dba zbytnio o elegancję. Ma świadomość, że można się podobać nawet w pogniecionych spodniach. To dało do myślenia Piotrowi Królowi, którego do niedawna uważano za pewnego kandydata PiS w wyborach na prezydenta Bydgoszczy. Jednak ostatnio Tomasz Latos zapowiedział (podobno) kandydowanie.

Latos jest stanowczo za delikatnym rywalem dla Bruskiego. Smukły, odziany bez zarzutu, ważący słowa, pogodny. On się nie nadaje do brutalnej walki. Tu trzeba zawodnika wagi ciężkiej. Kryteria spełnia Piotr Król. On się nie będzie wahał pojechać ostrym tekstem.

Jeszcze nie jest przesądzone, kogo partia namaści na kandydata. Za dwa lata Latos może już nie wyrażać ochoty.
Poseł Król chyba się zaczął przymierzać do roli kandydata. Zaczął od próby pokonania prezydenta Bruskiego w ilości zgnieceń na spodniach.

Opinie

Parę ładnych lat temu, powiedziałem Piotrowi, że powinien kandydować na prezydenta Miasta. Wówczas nie brał chyba tego co powiedziałem, zbyt poważnie. Choć nie mam z nim żadnych towarzyskich relacji, to spośród polityków, ale i urzędników, nadal uważam go za najlepszego kandydata na prezydenta Bydgoszczy. Miasta, które zasługuje na kogoś z charyzmą, walczącego o interesy jego i jego (nas) mieszkańców. Poprzedni prezydenci, razem z obecnym, to tylko cienie tego, który powinien tu rządzić. I jestem przekonany, że mętną partyjną miernotę Bruskiego, wyrazisty kandydat taki jak Piotr, po prostu "wciągnie nosem". Na miejscu przy nożnego Komorowskiego, w obliczu kandydowania Piotra, nawet nie próbowałbym wydawać pieniądze na kampanię wyborczą, bo to byłyby finanse beznadziejnie wyrzucone wprost w błoto. Dobrze by było, aby jeszcze przeprowadzić referendum w sprawie odwołania pajacującego Bruskiego. Każdy bowiem dzień jego rządów, to olbrzymie straty, których nie da się już odrobić. Nasze Miasto nie ma już czasu na kreatywną księgowość i mętne interesy rządzącej sitwy.
~Leonard Borowski · 30 listopada 2016 11:08
Król to chyba na wójta Pruszcza bardziej się nadaje.
~zbych · 30 listopada 2016 16:15
Pruszcz też niema szczęścia do Wójtów!!! A Król i tak się nie nadaje. Zamknął by się w biurze i żaden petent by nie miał dostępu.
~Obr · 30 listopada 2016 19:06
Tylko Rega. Charyzma, postawa, elegancja. Nie to co ta reszta papudroków dobrej zmiany.
~Endrju · 30 listopada 2016 16:18
A moim skromnym zdaniem to Król wogóle się nie nadaje! Jak nie potrafi rozmawiać z ludźmi i słychać ich głosów tylko być zaufanym to ja współczuję Bydgoszczy takiego prezydenta!
~Iza · 30 listopada 2016 18:59