reklama

Obywatele mają dość, ale bez „obywateli Bydgoszczy”

Michał Maciek · 2016-10-23 19:25
W cotygodniowym remanencie wydarzeń w mieście wracam do spraw, które mnie zaintrygowały w minionych dniach, a nie zostały skomentowane przez publicystów portalu bydgoszcz24.pl.

Pod pomnikiem Kazimierza Wielkiego spotkali się przeciwnicy Jarosława Kaczyńskiego. Wygląda na to, że PiS rządzić będzie bardzo długo, gdyż przeciwnych polityce tej partii jest nawet w takim mieście jak Bydgoszcz, które uchodzi za „czerwone”, zaledwie garstka. Według bydgoskich mediów, w sobotniej manifestacji uczestniczyło ok. 50 osób.

Obejrzałem opublikowane zdjęcia i uznałem, że jeśli odliczyć sporą grupkę dziennikarzy, którzy niezależnie od swoich nietajonych sympatii uczestniczyli w manifestacji służbowo, pod pomnik Kazimierza Wielkiego przyszło ok. trzydziestu przeciwników Jarosława Kaczyńskiego, a razem z osobami funkcyjnymi z różnych organizacji blisko czterdzieści.

Dominowali manifestanci z grup wiekowych 60+ i 70+, ale kilkoro osiemdziesięciolatków też się doczłapało. (To bestialstwo kazać ludziom w tym wieku skakać!) Jedna starsza pani zabrała ze sobą wnuczkę i dzięki tej dziewczynce oraz uczestniczących w manifestacji przedstawicielom mediom średnia wieków uczestników spadła nieco poniżej sześćdziesiątki.

Niestety, zabrakło „obywateli Bydgoszczy”, chociaż grupa wiekowa, którą reprezentuje Józef Herold, nie przyczyniłaby się specjalnie do odmłodzenia obywatelskiej manifestacji. Nie zauważyła tego redakcja, którą Herold wiele lat kierował. „Wyborcza” podała , że pod pomnik Kazimierza Wielkiego przyszło w sobotę ok. stu zwolenników KOD-u. Nie mniej brak „obywateli Bydgoszczy” rzucał się w oczy, bo prowadzący imprezę pod pomnikiem, oświadczył, że co się tyczy rządów Kaczyńskiego „Obywatel mówi: dość!”. Tymczasem „obywatele Bydgoszczy” nie mówili „dość!”, bo nie przyszli na manifestację.

Może „obywatele Bydgoszczy” czują się wprowadzeni w błąd przez Herolda? On jest głęboko przekonany, że KOD jest ruchem masowym. Kiedy Mateusz Kijowski był w Bydgoszczy, zapytał go, jaka docelowa liczba członków KOD-u mu się marzy. Wtedy lider KOD-u zdradził, że chciałby mieć 38 mln członków, ale sądzi, że skończy się na liczbie niższej niż liczyła pierwsza „Solidarność”, czyli poniżej 10 mln.

Wśród „obywateli Bydgoszczy” są jednak łebscy faceci, którzy potrafią lepiej rachować niż urzędnicy z warszawskiego magistratu. Ci łebscy faceci widzą, że liczba uczestników manifestacji organizowanych przez KOD drastycznie się zmniejsza. Nieskromnie przyznam, że to przewidziałem. Taki był los każdego politycznego projektu, któremu sukces wróżyła „Gazeta Wyborcza”. Jakieś fatum. Kiedy jakiś twór jest popierany przez Adama Michnika, mamy jak w banku, że raczej prędzej niż później ten twór zniknie z powierzchni ziemi.

Pod pomnik Kazimierza Wielkiego przyszedłby tłum bydgoszczan, gdyby KOD chciał rozliczyć rządy Piotra Całbeckiego. W miniony wtorek marszałek się pochwalił, że Komisja Europejska zatwierdziła jego plan podziału 800 milionów złotych na inwestycje drogowe i kolejowe do 2020 roku w naszym regionie. Ani Bydgoszcz, ani zachodnia część województwa nie dostaną ani grosza. Jednak w tej sprawie Komitet Obrony Demokracji milczy.

Opinie

Bardzo słuszne stwierdzenie.Kidy ktoś wpływowy zorganizuje manifestację w celu rozliczenia wroga Bydgoszczy ,toruńskiego marszałka Całbeckiego?
~Brawo! · 23 października 2016 19:31
Nic mu nie zrobią. Bo w Bydgoszczy jest drugi Całbecki . Jarosław to wiceprezes Sądu Rejonowego. Szczególnie pokrętny osobnik. Bezkarność tego z Łubianki zapewniona. Mam mnóstwo dowodów na to, że różne mafie, bezczelnie na nas żerujące, wzajemnie się wspierają. Być może odpłatnie.
~Leonard · 2 listopada 2016 17:41
Zapomniałem dopisać swoje nazwisko...
~Leonard Borowski · 2 listopada 2016 17:42
Wiadomo że nie zorganizuje bo na razie to tym głąbom z KOD-u wydaje się że mają poparcie i Nowoczesnej i Platformy i Komuchowa. Im się tylko wydaje bo im bliżej wyborów samorządowych tym bardziej wszystkie te trzy polityczne partie będą się od tych przygłupów odcinały.Zapamiętajcie dobrze nazwiska obecnych aparatczyków KOD-owskich,za chwilę albo odejdą w niebyt albo jakimś dziwnym zrządzeniem losu za 1,5 roku znajdą się na przedostatnich miejscach samorządowych list wyborczych kolaborując z tymi partiami z którymi pół roku temu razem podskakiwali. Tacy ludzie to najgorszy element-bezideowcy i sprzedawczyki.I tu po części zgadzam się z klasykiem-to gorszy sort. A Ci biedni ich poplecznicy którym wręczają hasła czy flagi KOD-u? po prostu mniej rozgarnięci,zmanipulowani,wykorzystani ludzie,sterowani przez garść cwaniaczków chcących zbić kapitał polityczny aby zaistnieć w przestrzeni publicznej bo do końca nie wiedzą przeciw czemu protestują. Tak wygląda smutna prawda o tych z pod pomnika.
~maxi · 23 października 2016 22:41
Tylko PIS rozliczy Calbeckiego.
~Lech · 24 października 2016 18:36
Nasze Miasto Bydgoszcz reprezentuje Prezydent Bruski z opcji PO . Marszałek województwa również z PO. To są rozgrywki polityczne a ze Bruski to taki buc i arogant otaczajacy się ludzmi niekompetentnymi to widać i słychać. Jaki Prezydent to takie poszanowanie. Temu Panu podziekujemy ponieważ Buski może zarzadzać staganem na rynku a nie miastem. Umiejetnosc zarzadzania to cecha kompromisu a wystarczy spojrzeć na jego wyraz twarzy i juz wszystko wiadomo. My mieszkancy jestesmy slepi głosujac na tego oszusta i kłamczucha.
~Obserwator · 24 października 2016 20:36
Bruski nie jest idealny ,za bardzo bratał się z POmylonymi CaUBeckim,tow. Zaleski na początku swoich rządów. Na szczęście przejrzał na oczy ale czy PIS byłby lepszy ,skoro rządzi w regionie Ardanowski ,Sobecka -wrogowie Bydgoszczy ,podobni dla tow. Leńza i jego POdopiecznego Pietrka?Wybrali wojewodą,z-cę,rzecznika a gdzie są nasi Bydgoszczanie,mianowali się regionalnymi wodzami, dodatkowo jeszcze o. dyrektor, już powoli przestaję wierzyć PIS.Mógłby prezydentem być ktoś bezpartyjny ale NIGDY Dombrowicz lub ktoś podobno do niego.
~do obserwator · 24 października 2016 21:54
A ja wiem na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń, że Ardanowski, a tym bardziej Sobecka, wcale nie są silni w PIS-ie. Znacznie bardziej wpływowy w naszym regionie jest poseł-wiceminister Kownacki.Co nie zmienia faktu, że nie ma ciekawych postaci w bydgoskim PIS-ie.
~Dodo · 25 października 2016 08:11
Herold to ma za uszami!Realizuje film o Popiełuszce a z KOD -em ?
~wiem · 25 października 2016 21:49
A Bruski kiedyś tak wdzięcznie skakał na ulicy z kodziarzami i co teraz będzie bez tej gimnastyki ??? Z Urzędu Miasta wynoszono potrzebne akcesoria.
~tobi · 28 października 2016 19:24
normalnie wróżbita Michał w akcji
~Justa · 12 listopada 2016 13:41