reklama

Od dzisiaj akta „Bolka” można oglądać w Bydgoszczy

(i) · 2016-02-24 07:29
Od 24 lutego w bydgoskiej Delegaturze IPN dostępne są teczki TW „Bolka”. Dla dziennikarzy i naukowców.

Polska jest znów podzielona. Na tych, którzy dają wiarę Wałęsie i na przekonanych, że donosił. Tych drugich jest więcej. Według sondażu IBRIS ponad 38 proc. Polaków sądzi, że Lech Wałęsa współpracował z SB (19,5 proc. – zdecydowanie tak, 18,5 proc. – raczej tak). Przeciwnego zdania jest 28 proc. respondentów, przy czym święcie wierzy Wałęsie jedynie 11 proc. ankietowanych.

Teczki pochodzące z „szafy Kiszczaka” zawierają, zdaniem archiwistów, materiały autentyczne, ale pierwszy przewodniczący „Solidarności” twierdzi, że sfałszowane. Cyfrowe kopie akt najsłynniejszego tajnego współpracownika bezpieki dotarły też do Bydgoszczy. Zgodnie z ustawą o IPN, będą one udostępniane w celu prowadzenia badań naukowych oraz w celach dziennikarskich.

Osoby ubiegające się o wgląd do tych dokumentów muszą złożyć stosowny wniosek. Formularz dostępny jest pod linkiem: http://ipn.gov.pl/buiad/udostepnianie/wnioski.

Opinie

zwycięstwo kiszczaka zza grobu , co tu oglądać ubeckie kwity ,większość sfałszowana , akta kończą się na 1976 roku czyli przedawnione sprzed 40 lat , liczy się , że potem wygrała Solidarność, a , że wcześniej Wałęsa współpracował z SB to wszyscy wiedzieli i znali jego młodzieńcze uwikłania , jest o tym i w jego biografii i w filmie WAJDY.Lepiej niech IPN ściga zbrodniarzy , którzy pracowali na etatach służbach specjalnych , a nie ich ofiary.Dla mnie temat zastępczy.
~zwycięstwo · 24 lutego 2016 10:32
a gdzie można oglądać teczki "redaktorów" z bydgoszcz24??? na przykład pani Starosty- Gąski czy pana Derdowskiego???
~beonard lorowski · 24 lutego 2016 13:53