Od lutego nowe ceny biletów MZK. Sprawdź jakie

wic · 2011-12-30 19:02
Bydgoscy radni uchwalili wprowadzenie od 1 lutego 2012 roku nowych opłat za przejazdy autobusami i tramwajami. Poniżej zamieszczamy pełny wykaz cen biletów.

Bilety jednorazowe
na linie dzienne i nocne w granicach miasta – normalny 3,20 zł, ulgowy 1,60 zł
na linie łączone w systemie przesiadkowym AT (ważny 60 minut od czasu skasowania) – normalny 3,20 zł, ulgowy 1,60 zł
na linie międzygminne na całej długości trasy – normalny 4,40 zł, ulgowy 2,20 zł

Bilety czasowe na okaziciela
bilet godzinny ważny na liniach dziennych i nocnych w granicach miasta – normalny 4,20 zł, ulgowy 2,10 zł
bilet 1 dobowy ważny na wszystkich liniach – normalny 12 zł, ulgowy 6 zł
bilet 5 dobowy ważny na wszystkich liniach – normalny 34 zł, ulgowy 17 zł
bilet jednodniowy rodzinny ważny na liniach dziennych w granicach miasta dla obojga lub jednego rodzica z co najmniej jednym dzieckiem w wieku od 4 do 16 lat – 13,50 zł

Bilety okresowe na okaziciela
bilet miesięczny lub 30-dniowy ważny na wszystkich liniach – 140 zł

Bilety okresowe imienne
bilet miesięczny lub 30-dniowy na jedną linię dzienną w granicach miasta – normalny 74 zł, ulgowy 37 zł
bilet miesięczny lub 30-dniowy sieciowy na linie dzienne w granicach miasta – normalny 88 zł, ulgowy 44 zł
bilet miesięczny lub 30-dniowy sieciowy na linie dzienne i nocne w granicach miasta – normalny 92 zł, ulgowy 46 zł
bilet miesięczny lub 30-dniowy na wszystkie linie – normalny 120 zł, ulgowy 60 zł
bilet miesięczny lub 30-dniowy na jedną linię międzygminną na całej długości trasy – normalny 80 zł, ulgowy 40 zł
bilet 14-dniowy sieciowy na linie dzienne w granicach miasta – normalny 66 zł, ulgowy 33 zł
bilet 14-dniowy sieciowy na wszystkie linie – normalny 76 zł, ulgowy 38 zł
bilet 90-dniowy sieciowy na linie dzienne i nocne w granicach miasta – normalny 256 zł, ulgowy 128 zł

bilet semestralny studencki ważny 140 dni – sieciowy na linie dzienne i nocne w granicach miasta – 195 zł – sieciowy na wszystkie linie – 260 zł

bilet semestralny uczniowski ważny od 1.09 do 30.01 lub od 1.02. do 30.06 – sieciowy na linie dzienne w granicach miasta – 205 zł – sieciowy na linie dzienne i nocne w granicach miasta – 214 zł – sieciowy na wszystkie linie – 279 zł

Opinie

dlaczego zniesiono bilety miesieczne na 1 linię.mojke dzieci dojezdzaja do szkoly np.osowa gora i po co mu na siec .naciaganie ile wlezie
~ktos · 27 grudnia 2011 11:35
przecież nadal są na jedną linię, patrz uważnie
~Jacek · 7 stycznia 2012 14:42
czytaj chłopie jest ręce opadają
~ja · 16 stycznia 2012 19:49
Te chłop patsz przeciesz pisza ze jest miesieczny na 1 linia. Analfabetyzm sie szerzy i powraca jako wtórny. Czytajcie ludzie i nie robcie dymu
~Olek · 30 stycznia 2012 21:32
Oskarża o analfabetyzm, a sam robi takie błędy ortograficzne.
~E · 31 stycznia 2012 18:44
głąbie zajrzyj do słownika ortograficznego!!!!!!!!!!!!!
~anna · 21 czerwca 2012 20:12
37 NA 1 LINIE 44 ULGOWY SIEC
~ELA · 15 stycznia 2016 14:31
bilet miesięczny lub 30-dniowy na jedną linię dzienną granicach miasta – 74 zł
~Odpowiedz · 29 grudnia 2011 22:32
noo
~masakra · 30 grudnia 2011 12:15
No, nie opyla się brać na 1 linię, już lepiej na wszystkie dzienne - 88 zł, żeby potem nie drałować na piechotkę.
~Olek · 17 stycznia 2012 22:10
a dzienne to od 6 rano do 22 czy tak...
To jaki się najlepiej opłaca jak był na 1 linie zwykłą ,
to teraz dzienny ...
~anonim · 5 lutego 2012 07:08
z 2,6 na 3,2 masakra! tez bym chciała zeby moje zarobki od nowego roku bylo o 25%! wyższe!!!
~masakra · 30 grudnia 2011 00:53
mysle ze nie tylko ty:)
~hanka · 28 lutego 2012 13:07
masakra jakie ceny!!!!
~anonim · 30 grudnia 2011 12:14
to świństwo. płaciłam za bilet miesięczny córki 32 zł na jedną linię , a teraz co?Zlikwidowali ulgowy bilet miesięczny na jedną linię i chcą wiecej kasy, tylko skąd mam na to wziąć. Wielkie świństwo.
~ewa · 30 grudnia 2011 14:19
czytaj chłopie jest ulgowy na jedną linię 37 zł
~janusz · 16 stycznia 2012 19:39
Te Bambero czytaj dokladnie a nie rub ferment
~Olek · 30 stycznia 2012 21:33
te olek - widać, że ortografia cię boli... oj boli!!!1
~anna · 21 czerwca 2012 20:13
Co z biletem ulgowym na jedną linię ,to wielkie świństwo i chamstwo a tyle się mówi o zubożeniu ludzi.???
~bajkowy · 30 grudnia 2011 20:05
to nasza wina bo nic z tym nie robimy a oni żądzą
~lili · 2 stycznia 2012 00:22
Właśnie. Trzeba chodzić na wybory i wybierać w miarę normalnych a nie idiotów.
~zili · 9 stycznia 2012 14:24
są śmieszni-właśnie przeliczyłam czy opłaca się kupić bilet uczniowski, ulgowy sieciowy - 44 zł za miesiąc,a za 5 mcy "z góry" wychodzi 41 zł za miesiąc-ale ulga,nic tylko zacząć korzystać z nóg (i świętować dzień pieszego pasażera) lub z roweru (co ja od dawna czynię). Możemy sobie pogadać, bo i tak nic nie zrobimy, po prostu jak zawsze przyzwyczaimy się,niestety
~zniesmaczona · 2 stycznia 2012 13:05
Wszyscy na rowery-podwyżka cen rowerów i kół do rowerów.
Wszyscy na pieszo- podwyżka cen butów.
A <tu wstawić nazwisko człowieka za to odpowiadającego>
Będzie jeździł Ferrari.
~... · 18 marca 2012 22:08
Skoro bilet sieciowy jest tanszy to dlaczego bilet na wszystkie linie pozostal w tej samej cenie??? W koncu jest w nim sieciowka + nocne i miedzygminne! Wiec ten też powinien być tanszy!
~klamerka · 2 stycznia 2012 15:59
ŻĄDAM PRZYWRÓCENIA BILETU NA JEDNĄ LINIĘ- ZŁODZIEJE!!!!! PO CO MI BILET NA WSZYSTKIE LINIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?????????????????????????????
~AGNIESZKA · 2 stycznia 2012 19:58
30-DNIOWY NORMALNY NA JEDNA LINIĘ DZIENNĄ JEST, A ULGOWY? HELLO! POMYŚLCIE LUDZIE, CO UCHWALACIE!
~AGNIESZKA · 2 stycznia 2012 20:01
No przecież jest taki bilet za 37 zł! Czytajcie uważnie!
~Aga · 5 stycznia 2012 15:43
dzięki aga że też myślisz nie jestem sam bo już myślałem!!!
~ja · 16 stycznia 2012 19:47
Co za bamberstwo, nie umie czytać tylko naszeka i nic wiencej. Ludzie czytajcie dokladnie a potem piszcie bo smiecicie tylko. Glupia kobieta jak zwykle najpierw pisze potem pomysli zeby przeczytac. Bamberstwo normalnie jak 150
~Olek · 30 stycznia 2012 21:36
Sam jesteś głupi, ona jest tylko mało spostrzegawcza.
~Haha · 31 stycznia 2012 22:43
jest czytaj kobieto 37 zł
~ja · 16 stycznia 2012 19:44
Bydgoscy radni, a to dobre. Gdyby zarabiali tyle co przeciętna osoba (900-1200) zł to by inaczej myśleli. Śmiechu warte.
~Ellie · 3 stycznia 2012 15:14
a co maja do tego radni? to jest krok niezbedny aby utrzymac mzk, przeciez ropa zdrozala a autobusy pala baaardzo duzo. Na ich miejscu zrobilbys to samo...no albo mozna tez isc w oszczednosci, zlikwidowac pare lini, pozwalniac kierowcow, ale to tez by ludzie narzekali. takie czasy..
~ffd · 19 stycznia 2012 00:11
polakom baardzo brakuje obiektywizmu
~ffd · 19 stycznia 2012 00:11
Są jeszcze tramwaje, a prąd tańszy niż ropa, a skoro MZK upada to znaczy że ma upaść. Równie dobrze mogli by podnieść cenę prochu (kiedyś) a pewnie do dzisiaj strzelali byśmy się łukami...
~... · 18 marca 2012 22:04
A moim zdaniem to fajnie, że sieciówka jest tańsza, zamiast zdrożeć jak bilety zwykłe, bo to akurat jest przesada. Wszędzie zdrożały, ale nie o tyle. Cóż nagrodzeni są Ci, którzy muszą jeździć często i różnymi liniami, chociaż coś :)
~Milo · 3 stycznia 2012 20:26
toć jest ulgowy na jedną linię ..
bilet miesięczny lub 30-dniowy na jedną linię dzienną w granicach miasta – normalny 74 zł, ulgowy 37 zł
~mała · 4 stycznia 2012 10:50
Niby to zrobili po to aby ludzie, którzy dojeżdżają co dzień do pracy kupili sieć i ja zrobili tańsza, szkoda że nie pomyśleli o tych co maja prace / szkolę obok i do miasta wybierają się " od święta". Zlikwidowali całkowicie bilety 10 przejazdowe- wielka szkoda bo jakby nie patrzeć płaciło się za 9 biletów :)
Powodzenia Wam życzę przy tych zmianach .
~tati89 · 4 stycznia 2012 22:09
Nie ma 10-przejazdówek? :(((
~Marti · 4 stycznia 2012 22:20
Jaja Jaja Jaja
~Jon · 7 stycznia 2012 15:55
ja jestem zadowolona KIedyś płaciłam 100 zł za bilet a teraz bede 88 zł :)więc dla mnie na plus
~DD · 7 stycznia 2012 21:36
Czy pomyślał ktoś, że z biletów na jednorazowe przejazdy korzysta dużo osób bezrobotnych... Ty możesz się cieszyć, a co oni mają zrobić?
~Nina · 8 stycznia 2012 21:08
Bezrobotni powinni mieć darmowe przejazdy, bo na rozmowę kwalifikacyjną też trzeba dojechać...ogólnie dziadostwo.
~Olek · 17 stycznia 2012 22:14
A to zasiłku na bilet na rozmowę kwalifikacyjną nie można użyć???
~... · 18 marca 2012 22:11
no właśnie co z 10-przejazdówkami?????????????
~max · 8 stycznia 2012 12:07
NFZ - zrobiło sobie żart. MZK - nie pozostało dłużne. Jestem osobą, która zarabia 720zł (pomimo, że pracuję - na 1/2 etatu) Moje zarobki są adekwatne do mojego zdrowa - usłyszałam od szefa. Choruję na nowotwór i zdarza się, że pobyt w szpitalu uniemożliwia mi przyjście do pracy. Czy to moja wina? To, że zachorowałam lub to, że chcę dojeżdżać do ludzi, bo nie chcę umierać w łóżku? Chcę pracować, przeżyć to co mogę jak najlepiej...
Od tego roku wydaję na leki 570zł - zamiast 114zł. Na bilety, bo dotrzeć tu i tam 88zł. 658zł!
Na rachunek zostaje mi 62zł...
Czy ktoś zastanawiał się dlaczego jest tyle bezdomnych, kloszardów, ludzi na dnie i smutku?
Ja od 2 miesięcy myślę dużo o tym... Bo nie wiem co ze mną będzie.
Dla jednych to nieudany zakup nowej sukienki czy nawet mleka. Dla mnie to więcej. Jest mnóstwo takich jak ja. I tylko dlatego, że chcę żyć pomimo choroby jak inni - nie mogę.
Taki nasz kraj, nasza władza...
Nic tylko umierać...

Straszne i przygnębiające? Ale prawdziwe.
Nie na temat? Niestety to prawda - każdy kij ma dwa końce.

Pozdrawiam

~Dla Ciebie mogę być Baśka... · 9 stycznia 2012 23:48
cześć, współczuję Ci Baśka, to co wyczynia ten rząd to hańba. Chętnie bym z Tobą korespondował. pozdrawiam. Jak to czytasz to odpisz, wówczas zostawię Ci maila:)
~Michał · 20 stycznia 2012 19:56
To wszystko dzięki tym co głosowali na POprańców. teraz chyba do nich się już nie przyznają. Odpłacamy dług i zieloną wyspę. Chyba czas na zmianę!!!!!!!
~JX 23 · 14 stycznia 2012 11:55
odp.dla baski.pisac prosbe do prezydenta miasta to on ci dolozy
~zibi · 16 stycznia 2012 15:58
Do zbulwersowanych. Pomyslcie obiektywnie, ceny ropy zdrozaly bardzo w ostatnim czasie na caly swiecie, podwyzka cen biletow jest wiec uzasadniona. Nie podoba mi sie to bardzo ale taki jest fakt i uzaanie sie nad swoja niedola nic nie daje. Ogolnie i tak jest dobrze jednorazowki podrozaly ale o dziwo sieciowki stanialy! cieszcie sie z tego! moze nie wiecie ale i tak urzad miasta doklada ponad polowe pieniedzy do funkcjonowania mzk, bo jest nierentowne. Takze nie wincie radnych miasta a luudzi i instytucje faktycznie odpowiedzialny za kryzys....
~ccc · 18 stycznia 2012 19:22
gdzie bilety dziesięcioprzejazdowe?
~zer · 18 stycznia 2012 21:26
Mam bilet 30 dniowy ważny do 1.02.2012 do godz.23.59.
Rozumiem, że zachowuje swoją ważność w dniu 01.02.2012 r., chociaż jest to pierwszy dzień obowiązujący w nowych cenach. Czy będzie można (kiedy i gdzie?) dokupić dopłaty do biletów jednorazowych (np. tych na pasku), bo przecież jesteśmy w ich posiadaniu. Na stronie MZK nie "widzę" informacji na ten temat, a powinny być - SKĄD ZATEM MAM MIEĆ PEWNOŚĆ, ŻE NIE PONIOSĘ KARY ZA NIEGODNY CZYN JAZDY KOMUNIKACJĄ MIEJSKĄ WEDŁUG CEN SPRZED 01.02.2012 r.
~Gosia · 21 stycznia 2012 12:36
Czy Szanowna redakcja wie, co z biletami dziesięcioprzejazdowymi??? Już wyżej pytał zer...
~Maria · 21 stycznia 2012 12:55
Dobrze że znieśli róznicę cen między biletami na dzienne i nocne... a co do cen... to uważam, że 2,60 PLN to już górna granica biorąc pod uwagę fakt, że Bydgoszcz jest 8. największym miastem w Polsce, a w pozostałych 7 miastach bielty są adekwatnie tańsze.Mam tu na myśli, że im większe miasto, tym bardziej rozwinięta komunikacja.I tak np: w stolicy cena normalnego biletu jedorazowego to właśnie 2,60... więc zastanówmy się, czy podwyżka cen biletów to dobry pomysł na pozysknie dodatkowych środków przez miasto.No cóż... ot, to Polska właśnie...
~Jóżek · 25 stycznia 2012 20:55
w stolicy bilet normalny kosztuje 3,60 a to jeszcze nie koniec
~kasia · 4 lipca 2012 19:03
Czy oni poszaleli? to jest skandal... niedlugo to bilety beda zajmowaly pół mojej wypłaty, to jest smieszne...
~Anka · 27 stycznia 2012 17:25
Szkoda, że nasze pensje nie rosną, tylko wszystko drożeje.....
~Magda · 30 stycznia 2012 09:02
Mam wykupiony bilet miesięczny na jedną linie ważny do 7 lutego czy będę musiała kupic nilet po nowych cenach od 1-go
~wiesia · 30 stycznia 2012 10:53
Właśnie, co z biletami dziesięcioprzejazdowymi? !
Dlaczego z nich zrezygnowano? Ja nie jeżdżę komunikacją miejska codziennie ale na tyle często, że takie bilety były dla mnie bardzo wygodne, a poza tym z takiego biletu mogły korzystać również inne osoby w moim domu.
Z tego co usłyszałam w kiosku, te bilety były bardzo popularne więc komu to przeszkadzało by nadal mogły obowiązywać? !
~Aga · 30 stycznia 2012 13:25
to co mzk wyrabia to wola o pomste do nieba z tymi biletami jedno wielkie burdeeeellllooo bum bum
~ pancia · 30 stycznia 2012 19:40
A jak to jest z tymi liniami A+T ,czy mogę przykładowo wykupić sobie miesięczny na 3kę,i jeździć również 72,czy tak jest tylko jak się jeździ na te zwykłe bilety?
~Irena · 30 stycznia 2012 21:09
maxymalna drożyzna i zawsze w ten biedy lud !
~max · 30 stycznia 2012 23:07
mam bilwt miesięczny warzny do .7.02 czy musze od pierwszego do siudmego dokupić rurznice
~kuba · 31 stycznia 2012 19:02
Jestem bardzo zbulwersowana podwyżką jak i tym,że dziesiecioprzejazdowe zlikwidowali ,to może oddadzą kase za te co mi zostały.
~Inna · 31 stycznia 2012 20:50
SKORO BILETY MIESIECZNE BYLY DROZSZE W STYCZNIU,A W LUTYM SA TANSZE,TO NIBY PO CO KTOS MIALBY DOPLACAC ROZNICE OD 1. DO 7.LUTEGO?PRZECIEZ JEZDZI SIE W TYM PRZYPADKU NA BILET DROZSZY NIZ OBOWIAZUJACY W TYM NOWYM M-CU.RACZEJ ZAPYTAJCIE CZY MZK NIE ZWROCI NADPLATY TOBIE...POZDRAWIAM!
~DARI · 1 lutego 2012 04:35
Tak co do biletów miesięcznych to są tańsze sieciowe ale czy jeśli ktoś ma wykupiony mies.na jedną linię np.do 12.02 czy musi dokupić różnicę? Ja uważam z jakiej racji dokupywać mamy skoro nie od wczoraj wiedzieli o podwyżce biletów,więc w styczniu mogli już brać opłatę za kilka dni lutego (jeśli ktoś ma wykupione np.do 12.02) no nie?
~Moniś · 1 lutego 2012 10:59
A Wy mnie wszyscy cmoknijcie w ...
~ryniu · 1 lutego 2012 16:38
Mam wrażenie,że bydgoscy radni dawno nie jeździli komunikacją miejską i nie mają zbytniej orientacji, jak to wszystko wygląda. Osoby korzystające z 1 linii zostały bardzo pokrzywdzone, zwłaszcza,że nie można kupić biletu na 1 linię na 14 dni. Czy doczekam kiedyś czasów, gdy radni będą troszczyć się o mieszkańców, i będą orientowali się jak żyją zwykli obywatele tego miasta.
~Bea · 1 lutego 2012 16:39
NIE PAMIĘTAM KIEDY DOSTAŁAM PODWYŻKE W PRACY , A TU WSZYSTKO DROŻEJE , OSOBY KTÓRE ZAAKCEPTOWAŁY PODWYŻKI MZK NIE ODCZUJĄ RÓŻNICY W CENIE TAK JAK MY BO MAJĄ WYNAGRODZENIE CONAJMIEJ 10 RAZY WIĘKSZE OD NAS / Z NASZYCH PODATKÓW/ CO DO MZK TO - NIEPUNKTUALNOŚĆ, ZIMA TO W POJAZDACH ZIMNO A WIOSNA TO OGRZEWAJA , JAK KTOŚ PODBIEGA DO POJAZDU TO SPECJALNIE ZAMYKAJA DRZWI I ODJERZDZAJA I KIEROWCY CIAGLE STEKAJA NASZYM KOSZTEM DOSTANA PODWYŻKE - ZA CO? I KTO TO PODPISAŁ ????????????
~GOSIA · 2 lutego 2012 20:01
mało tego że drogo to jeszcze na liniach łączonych autobus73-tramwaj 6 , skandal jak autobus dojeżdża do pętli 'stomil' to tramwaj rusza a następny za 20 min , motorniczy widzi że ludzie biegną a on po chamsku rusza a i niektórzy kierowcy 73 robią identycznie widzi dojazd tramwaju zamiast poczekać to rusza bo wstawili im gps i mają czasy określone na przejazdy od pętli do pętli - a gdzie w tym wszystkim my ludzie , pasażerowie ??
~orco · 4 lutego 2012 18:43
Jestem emerytką i bardzo żałuję, że zlikwidowano bilety 10-przejazdowe. Dla mnie były bardzo przydatne. Szkoda, że komuś przeszkadzały.
~Danuta · 12 lutego 2012 18:45
sieciowka na biale blota tez jest wazna ? -- ktos wie ?
~gigi · 17 lutego 2012 18:30
pytanie, na czym polega bilet 30dniowy- w ponkcie sprzedaży wyjasniono mi ze musi to być w ramach jednego m-ca.To przecież bzdura. Ja bym chciał np od 15.02.2012 do14.02.2012 a powiedziano mi że to nimożliwe bo wchodzi na kolejny m-c.
~alfons · 18 lutego 2012 19:52
Przed chwilą popełniłem błąd miło być do 14.03.2012.
~Alfons · 18 lutego 2012 19:56
CHOLERNI ZŁODZIEJE!!!
Podwyżka ceny biletu jednorazowego o 30% to ździerstwo przy zarobkach stojących w miejscu.
~Max · 5 marca 2012 08:43
Jeśli znalazłby się jakiś wielbiciel ZKM twierdzący że zawyżyłem kwotę podwyżki która wyniosła ponad 23% a nie 30% to są osoby które jeździły na dziesięcioprzejazdówkach które zniesiono i tracą nawet 37% a ja zrobiłem średnią tych obydwu:-)
~Max · 5 marca 2012 08:50
Jeśli już zabierają się za zmiany to mogliby trochę bardziej się wysilić,np,zastanawia mnie dlaczego osoby po 65 roku życia mają darmowe przejazdy, a dziecko 4 letnie musi już placić za bilet??gdzie tu logika?
Przecież są emeryci naprawde niebiedni a ile MZK traci na ich przejazdach,a jak matka musi pojechać z dwójką dzieci to musi kasować,w Niemczech np wszyscy placą za bilety,starsze osoby tez chyba że inwalida,a dzieci mają darmowe przejazdy do 6 r.ż.
~GDZIE LOGIKA · 14 kwietnia 2012 15:51
Twoje określenie, że emeryci naprawdę nie są biedni jest jakąś kpiną. Może gdy przychodzi listonosz z gotówką, to owszem, pare groszy dostaną, ale teraz pomyśl ile pieniędzy przeznaczają na leki w aptece ! Więc nie zazdrość starszym ludziom trochę więcej wygody !
Aha - i nie jestem emerytką lecz młodą osobą, która nie patrzy tylko na swój czubek nosa. Pozdrawiam.
~do Gdzie logika · 15 maja 2012 12:30
Wpis dodany przez ~wiktor 25 maja 2012 15:36 został usunięty przez moderatora. (Złamanie regulaminu forum.)
gdzie kupić bilet miesiecznu na jedno linie imienny