reklama

Ogólnopolski Dzień Seniora oficjalnie i artystycznie

/i/ · 2016-11-15 21:45
W nadchodzący piątek i sobotę, 18 i 19 listopada, odbędą się w Bydgoszczy imprezy związane z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Seniora. W piątek, w części oficjalnej, seniorzy dyskutować będą w bydgoskim ratuszu, w sobotę obchody zwieńczy akcja "Talerz dla Seniora" i koncert Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny" w Miejskim Centrum Kultury.

W piątek, 18 listopada, w godz. 10.00-14.00 w sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbędzie się Bydgoskie Forum Seniora. Podczas dyskusji przedstawiciele różnorodnych organizacji senioralnych będą dyskutowali na temat zmian demograficznych w Bydgoszczy. Odbędzie się także debata poświęcona aktywności osób starszych.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora w Bydgoszczy adresowane są głównie do osób w wieku 60+ oraz przedstawicieli podmiotów kreujących szeroko rozumianą politykę senioralną miasta, w tym m.in. Uniwersytetów Trzeciego Wieku, bydgoskich klubów seniora i organizacji pozarządowych. To okazja do szerokiej dyskusji na temat sytuacji osób w starszym wieku.

Natomiast w sobotę, 19 listopada, w godz. 17.00-19.00 w sali koncertowej Miejskiego Centrum Kultury (ul. Marcinkowskiego) część artystyczna połączona będzie z koncertem charytatywnym pn. „Talerz dla seniora”. Gwiazdą koncertu będzie Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” z Gdyni. Z inicjatywy Fundacji Pro Omnis zbierane będą środki na ufundowanie obiadu dla seniorów, którzy znajdują się w trudnej sytuacji zdrowotnej lub życiowej. Beneficjentami zbiórki będą osoby wytypowane z listy udostępnionej przez Fordoński MOPS. Animatorzy fundacji zapowiedzieli, że pragnęliby sukcesywnie objąć wsparciem seniorów również z innych bydgoskich osiedli.

Organizatorami obchodów są Prezydent Miasta Bydgoszczy, Bydgoska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz Fundacja Pro Omnis.

Liczba miejsc na oba wydarzenia jest ograniczona. Osoby zainteresowane udziałem proszone są o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Zespołem ds. Wspierania Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu Urzędu Miasta Bydgoszczy, tel. (52) 58 59 237 oraz e-mail: ngo@um.bydgoszcz.pl

Opinie

I będzie jak zawsze ci sami wszędobylscy ludzie zasiądą w UM .Będą sie częstować ,świętować ,odznaczać nie wiadomo za co i pleść glupoty ,które na nic sie nie zdają ,bo życie idzie innym torem i wszyscy to wiedzą .Nikt na siłe nie będzie wymuszał na seniorach aby zmienili swoje dotychczasowe życie bo tak chcą inni .
~Wanda · 16 listopada 2016 08:15
Dokładnie tak.
Gdyby wstęp na obrady zrobili płatny (10zł na obiad dla osób w trudnej sytuacji) to UM swieciłby pustkami ...
~Pit · 17 listopada 2016 09:10