reklama

Parlamentarzyści nasi odjazdowi

Michał Maciek · 2015-08-26 15:54
Media prezentują przed wyborami rankingi aktywności posłów. Średnio mnie interesuje, ile poseł złożył interpelacji. Ale zawsze cieszy, jeśli czymś pozytywnie zaskoczył.

Miłą niespodziankę sprawił mi Kosma Złotowski, któremu przyklejono etykietkę lenia. Niesprawiedliwie. Pracowitości mogą się uczyć od niego eurodeputowani belgijscy. To nie oni, ale poseł z regionu kujawsko-pomorskiego złożył zapytanie związane z awarią w dniu 27 maja systemu kontroli lotów nad Belgią. Sparaliżowała ona pracę wielu lotnisk, w tym brukselskiego portu lotniczego w Zaventem.

Czyż nie powinni tą sprawą zająć się Belgowie? Powinni! Tymczasem tylko europosła Złotowskiego, rzekomo leniwego, interesowało, czy awaria nie była związana z ingerencją osób trzecich, „a w szczególności organizacji terrorystycznych, grupy hakerów lub służb specjalnych obcych państw”.

Oczywiście, nienawistnicy będą różne rzeczy wypisywać. Napiszą o podejrzliwości Złotowskiego, którą mu wpajano od chwili, gdy zapisał się do Porozumienia Centrum. Albo będą twierdzić, że uaktywnienie posła zostało wywołane wkurzeniem, gdyż z powodu awarii odwołano loty na linii Warszawa-Bruksela, a on właśnie zamierzał się przemieścić. Nie dam sobie narzucić języka nienawiści! Kosma „Pracuś” Złotowski zaimponował mi czujnością i błyskawiczną reakcją.

Nietypową interpelacją zaskoczył mnie Bartosz Kownacki. Poseł domagał się ponownego wprowadzenia „Naszego Dziennika” do tytułów prasowych udostępnianych pasażerom na pokładach samolotów Polskich Linii Lotniczych LOT. Obecnie bezpłatnie są rozdawane egzemplarze „Gazety Wyborczej”, „Dziennika. Gazety Prawnej” i „Rzeczpospolitej”.

Kownacki zademonstrował w ten sposób brak narcystycznych skłonności. „Nasz Dziennik” dość często przytacza jego wypowiedzi, ale „Gazeta Wyborcza” poświęca mu od czasu do czasu sążniste artykuły. Im bardziej jest w nich Kownacki atakowany, tym mocniej kochają go słuchacze Radia Maryja. Niewątpliwie „Wyborcza” przysporzyła posłowi bardzo wielu zwolenników. A ten domaga się „Naszego Dziennika” od LOT-u! Piękny przykład niekierowaniem się w życiu publicznym prywatnymi interesami.

Piotr Król rozczulił mnie, gdy z mównicy sejmowej zapraszał do udziału w Święcie Starego Fordonu. Znaczy sodowa nie uderzyła mu do głowy. Zajmuje się jako poseł sprawami kraju, ale nie zapomina w sejmie o rodzinnej dzielnicy.

Krytykuje się Pawła Olszewskiego za małą aktywność poselską. Złożył jedynie trzy interpelacje i tylko trzy razy zabierał głos podczas posiedzeń sejmu. A mnie zachwyciła jego umiejętność skondensowania wystąpienia do niezbędnego minimum. Kiedy przedstawiał stanowisko klubu PO w sprawie podzielenia sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych na dwie komisje: Spraw Wewnętrznych oraz Administracji i Cyfryzacji, potrafił to jednym zdaniem ująć. Oświadczył, że klub PO jest za podziałem, gdyż w miejsce Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji powstały dwa: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Poseł Anna Bańkowska była przez całą kadencję bardzo aktywna, ale nie aktywnością wzbudziła moją sympatię. Podczas jednego z posiedzeń sejmu wygłosiła oświadczenie na temat wystroju sali sejmowej. Poprosiła marszałka, żeby doprowadził do usunięcia „koszmarnego bukietu strasznych sztucznych goździków”. Moja babcia też nie cierpi sztucznych kwiatów.

Opinie

Jest takie stare porzekadło:człowiek najbardziej docenia to co miał jak to pomału traci.
Poprze własne lenistwo,cynizm,arogancję i butę wielu z obecnie piastujących funkcję posłów i senatorów powinni sromotnie się zdziwić jesienią kiedy usłyszą od Komisji Wyborczych :
"Vinetou-sorry but you're knocked out " ha! ha! ha!
To było by najlepsze podsumowanie tej "ekipy kolesiostwa,ne-
potyzmu i korupcji".....ale wszystko zależy od nas samych.
~maxi · 26 sierpnia 2015 18:10
Big Mac chce odjechać z urzędu miasta bo jej się chyba praca znudziła. Trzeba wstawac i przychodzić na ósmą. Jako poseł moze podpisywać listę i wracać do hotelu sejmowego i ile nie leży na korytarzu jakiś pisuar.
~dodatkowo · 26 sierpnia 2015 20:41