reklama

Paweł Szymański wystąpi w Światłowni

(was) · 2016-11-23 14:43
W kawiarni artystycznej przy ul. Św. Trójcy 15 wystąpi 25 listopada artysta zachwycający swoją techniką gry na gitarze akustycznej i harmonijce ustnej.

Paweł Szymański pisze piosenki, śpiewa, gra na gitarze akustycznej w stylu fingerpicking i doskonale posługuje się harmonijką ustną. Jego sarkastyczne teksty traktują np. o wizycie u dentysty, o urokach restauracji McDonald’s, o plastikowych dziewczynach, o wizytach Świadków Jehowy itp. Nie można tej muzyki jednoznacznie określić i zaszufladkować. Słychać w niej folk, blues, fingerpicking, bluegrass, ragtime, americana itp.

Nagrywał jako sideman z zespołami Tortilla (wówczas Flat), Green Gras, Nocna Zmiana Bluesa. W 1996 roku zrealizowano z jego udziałem program telewizyjny pt.: “Paweł Szymański – to mój blues”. W latach 2009-2012 nakładem wytwórni Flower Records ukazały się trzy płyty zawierające całkowicie autorski materiał („Król wątpliwości”, „Uroda zdarzeń” i „Południowy wiatr”).

Wielokrotnie występował jako solista na tzw. Dużej Scenie Rawa Blues Festival (ośmiokrotnie w latach 1993-2014). Rozgrzewał publiczność przed artystami z górnej półki ze skrajnie różnych światów muzycznych (z jednej strony Magda Umer, z drugiej TSA). W latach 90. jako wykonawca repertuaru opartego na starych pieśniach bluesowych występował na większości polskich festiwali bluesowych. W 2000 r. obok Jazz Band Ball Orchestra wziął udział w koncercie “100 lat Jazzu” (Ostrów Wlkp.). Na Toruń Blues Meeting 2000 zagrał świetnie przyjęty autorski recital, od tego czasu prezentuje się tylko w programach autorskich. Laureat festiwalu „Zaczarowany Świata Harmonijki ’93” (I nagroda w kategorii harmonijka ustna) i OPPA (Złota Piątka – dwukrotnie 2005 i 2006).

Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Opinie