reklama

Pielęgniarstwo w Polsce umiera. Co na to Ciemniak i Latos?

/ech/ · 2015-09-07 22:39
W siedzibie Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Bydgoszczy odbyła się dzisiaj konferencja prasowa poświęcona prowadzonej przez Naczelną Radę Pielęgniarek i Położnych ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ostatni dyżur". Na konferencję zaproszono parlamentarzystów Ziemi Bydgoskiej. Stawili się jedynie Grażyna Ciemniak (PO) i Latos (PiS).

Kampania „Ostatni dyżur” jest inicjatywą Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych i ma na celu uświadomienie Polaków o zagrożeniach społecznych wynikających z malejącej liczby pielęgniarek i położnych w Polsce.

Podczas konferencji zaprezentowany został „Raport o stanie zabezpieczenia społeczeństwa polskiego w świadczenia zdrowotne realizowane przez pielęgniarki i położne”. W 2015 roku średnia wieku pielęgniarek i położnych w Polsce to 48 lat (w 2022 roku ten wskaźnik wg raportu wzrośnie do 50 lat); liczba pielęgniarek i położnych na 1000 mieszkańców w Polsce wynosi 5,4 (w UE ten wskaźnik wynosi 9,8). Raport przewiduje, że do 2022 r. na emeryturę przejdzie ok. 54 tys. pielęgniarek i położnych i wówczas liczba pielęgniarek i położnych na 1000 mieszkańców w Polsce wyniesie 4,0 (przy średnim ich wieku – 50 lat).

“Sytuacja jest taka, że mówiąc kolokwialnie pielęgniarstwo w Polsce umiera” – stwierdziły podczas konferencji pielęgniarki.
Halina Pelplińska, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w regionie kujawsko – pomorskim przypomniała, że pielęgniarki w rozmowach z rządem domagały się podwyżki 1500 zł. Propozycja rządu wynosiła 300 zł, a faktycznie po odjęciu wszystkich obciążeń 174 złote. – To też nie była stała podwyżka tylko czasowe zwiększenie wynagrodzenia. Nasz zmodyfikowany postulat to podwyżka 1500 zł, rozłożona na 3 alta po 500 zł. Jeśli pielęgniarki dalej będą tak wynagradzane przy zachowanym zakresie obowiązków i odpowiedzialności – wyjadą. Nic ich w kraju nie zatrzyma – stwierdziła. Peplińska przypomniała, że w sprawie podwyżek od tygodni toczą się niedające jakichkolwiek rezultatów rozmowy z ministrem zdrowia.

Dodatkowo szeregi pielęgniarek i położnych w Polsce dziesiątkuje emigracja. W ciągu ostatnich 10 lat z kraju wyjechało 17 tysięcy pielęgniarek. Intensywny werbunek już na studiach pielęgniarskich prowadzą zachodnie firmy zajmujące się ochroną zdrowia. Proponują stypendia, a później 3-letnie programy, obejmujące naukę języka. Szwajcarskie firmy proponują 2 tysiące franków na stażu – informowały uczestniczki konferencji.

Na konferencje zaproszeni zostali wszyscy posłowie z bydgoskiego okręgu. Stawili się jedynie Grażyna Ciemniak (PO) i Tomasz Latos (PiS).

- Kilka dni temu do Komisji Zdrowia wpłynął dokument zwiększający plan finansowy NFZ-etu. W czwartek będę się z komisją tą sprawą zajmował. Do podziału będzie 220 mln zł, ale nie jest to satysfakcjonujące. Niekorzystne dla pielęgniarek jest rozporządzenie ministra zdrowia dotyczące norm zatrudnienia. Od 1 kwietnia obiecuje się, że będzie zmienione, ale ciągle nie jest. W złym świetle stawia to dialog ministra zdrowia ze środowiskiem pielęgniarskim – powiedział przewodniczący sejmowej Komisji Zdrowia Tomasz Latos.

Głos zabrała też Grażyna Ciemniak. – Od ośmiu miesięcy jestem posłem. Nie pracuję w komisji zdrowia. Będę orędownikiem pań i przekażę uwagi na posiedzeniu klubu, bo widzę rozwiązanie w miarę skuteczne – zadeklarowała posłanka PO i odniosła się do emigracji pielęgniarek. – Niewątpliwie jest problem ofert. Zawsze, tak jak wszędzie na rynku, bo jest konkurencja. I bez względu na to jakie warunki będą proponowane, zawsze ktoś się znajdzie, że zaoferuje lepsze warunki – stwierdziła i dodała, że sytuacja jest dramatyczna. – Mówię ogólnikowo, bo ja tylko tyle wiem, co wiem od państwa. Przeczytałam ten raport i teraz będę się starać dopilnować, żeby te spotkania i rozmowy były w miarę konstruktywne. Taką deklarację składam, choć mam tylko jeden głos – pod tym warunkiem obietnicę złożyła Ciemniak.

Konkluzją z dzisiejszej konferencji prasowej było oświadczenie reprezentantek środowiska pielęgniarskiego, że dzisiaj pielęgniarki nie chcą już ustawy 203. Chcą rozwiązań systemowych, bo dotychczasowe ustawy problemu nie rozwiązują. – Potrzebne są radykalne działania. Czasu już nie ma. Czas już minął – stwierdziły przedstawicielki pielęgniarskich związków.

Opinie

Panie przewodniczące chyba działają od wyborów do wyborów.
~miki · 8 września 2015 00:01
będą dotyczyły wszystkich pielęgniarek ,na wszystkich umowach -bo składki na izby pielęgniarskie są obowiązkowe,czy pielęgniarki na umowę zlecenie ,na kontraktach też otrzymają po 300zł podwyżki.jak to będzie.Związki powinny walczyć o wszystkie pielęgniarki bez względu na umowy o pracę.
~czy podwyżki płac · 8 września 2015 06:31
Składki płacisz na Izby, nie na związki. Z wiązki z założenia walczą o prawa pracowników etatowych, czyli tych, których chroni prawo pracy. Umowa cywilnoprawna? Jaką podpisałaś, tak zarabiasz.
~pigułaa · 8 września 2015 22:27
nad tym problemem rozważają izby PiP widać po osobach na zdjęciach,pani w dużym czarnym koku jest bardzo medialna i walczy o wszystkie pielęgniarki ,bo jest wice przew. w Izbach,a największym błędem byłby dać podwyżkę tylko pielęg . na umowach o pracę,bo z kontraktów nie jest tak łatwo przejść na umowę.Więc aneksy z podwyżkami powinny dostać też te na kontraktach,bo gdyby nie ich ciężka praca po 240 godz.miesięcznie towłaśnie dlatego byłby za mało pielęg.
~ale · 9 września 2015 07:38
I Ty pielę. uważasz że jesteś wydolna i dobrze pracyjesz i się opiekujesz chorymi ludżmi skoro pracujesz po 240 godz.-to właśnie dzięki Wam jest tak jak jest-nawet normy stały się inne -bo Wy dacie rade
~Kajka · 9 września 2015 14:24
kontrakt tak w niektórych przypadkach jak w przypadku spłacanych kredytów,ale nie może być tak aby pielęgniarka pracowała i tylko pracowała!!!Jak można żyć bez odpoczynku,bez możliwości zaplanowania urlopów,rehabilitacji i oczywiście wyjazd z dziećmi.Potrzebne jest wolne na zasadzie urlopu w roku 3tygodnie.Czy ktoś wysoko postawiony na stanowisku chciałby żyć bez urlopów.Dlatego pielęgniarstwo w Polsce umiera.
~bilet w jedną stronę · 16 grudnia 2015 20:53
Halina P. nie informuje pielęgniarki w gablotce szpitala ,co ma napisane na umowie i jakie ma uposażenie szpitala ci co jej płacą składki chcą znać całą prawdę o niej!
~dlaczego · 2 listopada 2015 02:45
Aby wszyscy mieli w kraju urlopy,bez urlopu nie ma celu .Wszyscy dlatego muszą go mieć
~Zyczenia na Boże Narodzenie · 17 grudnia 2015 16:41
zarząd okręgowej izby zawiódł,pani wice przew.szkoda bo medialna jest tylko w biuletynie tyle było do zrobienia w pielęgniarstwie ,a kolejny czas zmarnowany dla ciężko pracujących,czas na zmiany , nikt nie docenia doświadczenia ,wpadka w w borach na oddziałowe ,może kolejny zarząd się lepiej sprawdzi i zrobi kadencyjność w zarządzaniu /
~przykro · 26 stycznia 2016 03:51
na kontrakcie,każdy człowiek wymaga odpoczynku ,a szczególnie ten który pracuje na pótora etatu czyli 240 godzin,nikt nie jest z żelaza-bez powrotu na umowe o pracę i bez urlopu co stanie się za chwilę z takimi organizmami?
~bez urlopów · 9 października 2015 05:26
Jest pan szanowanym obywatelem,czy chciałby pan pracować tak jak pielęgniarki na kontrakcie bez urlopu,bez marzeń itp.?Myślę ,że nie.Dlatego głosowało na Pana tyle osób,ponieważ te osoby liczyły na zmiany.Nie da się być wydajnym w pracy na dłuższą metę bez odpoczynku,bez możliwości wyjazdu na turnusy rehabilitacyjne-odp.nie ma wolnego.Kto jak nie Pan może pomóc tym biednym pielęgniarką.Praca bez odpoczynku i to do końca życia.Proszę nam pomóc,każdy chce trochę pożyć ,ale bez wolnego to jest trudne.Czy mamy pracować do śmierci!Nie ma możliwości przejścia na umowę o pracę.
~Do Pana posła Latosa · 15 grudnia 2015 21:29
Czy już zaczął pracować nad problemem odpoczynku po ciężkiej pracy 240 godzin na dyżurach pielęgniarsk.bez urlopu ,nad przestrzeganiem dokładnego czasu pracy ,bez zmuszania do nadgodzin ,każde 15 minut dłużej powinno być wydane w postaci szybszego wyjścia o te 15 minut itd
~nowy Zarząd w OIPiP · 1 lutego 2016 19:43
zarabiają ? Czy też 2000zł
~ile te panie · 8 września 2015 07:50
nie można korzystać z profilaktyki zdrowia,bo nie dostanie się wolnego ?Dobra pielęgniarka to zdrowa i wypoczęta!Można mieć kontrakt pielegniarski ale bez wolnego miesięcznego tj 26 dni w roku nawet zdrowa często staje się chora,bo organizm potrzebuje odpoczynku.
~co z kontraktami · 19 stycznia 2016 08:45
ile otrzymuje zarząd związków w szpitalach Bydgoskich
~ile panie zarabiacie · 8 września 2015 08:27
rzeczywiście można ...
~bez urlopów · 8 września 2015 08:54
otrzymają po 2zł za godzię podwyżki?jak się obliczy
~to pielęgniarki kontraktowe · 8 października 2015 22:39
bez urlopów ,będzie trudno dożyć bez urlopów do emerytury
~kontraktowe Piel. · 1 listopada 2015 05:40
praca na cały etat w szpitalu i do tego zacna funkcja w OIPiP w Bydgoszczy jako wice -to chyba nie jest skromne wynagrodzenie,na prawdę pani myśli o sytuacji wszystkich pielęgniarek .Podwyżki o 1zł na godzinę to by pomogło na kupienie co dziennie pół bochenka chleba
~pani Wiesławo · 8 września 2015 08:59
dla wszystkich pielęgniarek i pielęgniarzy równo podwyżki chociaż po te 300zł bez względu na umowy, życzę powodzenia
~Bydgoszczanin · 8 września 2015 10:47
wygląda z ratownikami medycznymi ,jakie są ich kompetencje,ponieważ ratownicy są zatrudniani na oddziały i te same czynności wykonują co pielęgniarki?Czy wysokospecjalistyczne szpitale mogą zatrudniać na oddziały ratowników i zrobić z nich pielęgniarki?Może pani wice się wypowie
~jak to · 5 października 2015 14:09
dwa kierunki pielęgniarstwo i ratownictwo skoro szpitale zatrudniają na oddziały ratowników i pracują na równi z pielęgniarkami
~po co · 5 października 2015 14:23
a kontrakt,praca ciężka praca i bez urlopu !Co na to OIPiP w Bydgoszczy
~urlop · 1 listopada 2015 05:36
nie pozwolić przejść z kontraktu pielęgniarskiego na umowę o pracę? -A nowo zatrudnione pielęgniarki są zatrudniane od razu na umowę o pracę-jak to jest,miejsca oddziałowych pielęgniarek zajmują ponad 60 letnie starsze panie a inne dzwigają i ciężko pracują -co robi samorząd w tym kierunku
~czy można · 2 listopada 2015 02:42
203,
~co z ustawą · 11 listopada 2015 20:42
bo bez odpoczynku można umrzeć z przepracowania
~tak · 15 grudnia 2015 23:50
za urlopami ,szkoda,że człowiek nie jest z żelaza,bo wówczas wytrzymałby bez urlopu ,bez odpoczynku i bez celu i marzeń
~tęsknota · 19 grudnia 2015 00:18
Nadchodzą święta ,szkoda że nie dla wszystkich. Wolne ,
~wszystko ucichło · 23 grudnia 2015 00:51
nie są ogłoszone nowe władze w Okregowej Izbie piel. i Położnych w Bydgoszczy.To jest obowiązek,ponieważ składki są obowiązkowe.Pytanie co nowy zarząd OiPiP zamierza zrobić dla pielegniarstwa?Czy dalej popiera pracę bez urlopów na kontraktach ,,czy pracodawca ma prawo przetrzymywać po godzinach pracy pracowników bez oddania im nadgodzin w postaci czasu?Jak to wszystko teraz wygląda i co się zmieni?
~czytelnik · 22 stycznia 2016 13:26
Od ośmiu miesięcy nie jestem posłem i też nic nie mogę.
~miki · 8 września 2015 01:03
nie informują,o swoim uposażeniu,a szczególnie Pani Halina bo jest na etacie w szpitalu,Jaki oddział obciąża swoim uposażeniem i .Co robi ze składkami związkowymi ? To interesuje społeczeństwo,bo na śląsku podano oficjalnie jak zarabia przew.solidarn.Jak to się stało,że w wieku emerytalnym mogły startować panie na stanowiska piel. oddziałowych?To smutne,kontrakty dla pielęgn. powinny być z możliwością przejścia na etat .Tu jest problem.
~ciągle te panie · 8 września 2015 05:21
z panią wi-ce przewodniczącą,ponieważ reprezentuje największy szpital w woj.kuj.-pom.jak doszło do tego,że pielęg. w wieku 60 lat mogły startować w tak ważnych konkursach,gdzie mają zapewnioną pracę do leciwych lat w cieple,nie obciążającą kręgosłupa ?Jak to możliwe gdy było powiedziane ..
~potrzebny jest wywiad · 8 września 2015 05:36
jest ,że piel.oddział. to pielęgn. które są w zarządzie w związku z tym ,posady jednozmianowe z wolnym sobotami ,niedzielami stanowiska kier. aż do końca swojej kariery zawodowej.Co natomiast z pracującymi mróweczkami w świątki piątki bez możliwości przejścia na lepsze warunki -o to zabiegają bardzo spracowane -właśnie tego wyjaśnienia oczekuje pracownik
~czy prawdą · 8 września 2015 05:51
wytrzymają pracować na kontraktach i to bez urlopów .To są osoby co mają rodziny ,dzieci.Może warto o tych osobach pomyśleć.Czy organizm ludzki na dłuższą metę wytrzyma bez urlopu.
~ile lat · 8 września 2015 06:04
właśnie to jak można podpisać kontrakt bez możliwości wolnego też 20 lub 26 dni w roku,mając małe dzieci.Jak wyjechać z małymi dziećmi ma matka ,która nie ma urlopu?Co taka matka ma powiedzieć własnym dzieciom?Może ktoś podpowie?Czy lekarze też pracują bez urlopów ?
~najsmutniejsze to · 17 grudnia 2015 19:03
znane uposażenie miesięczne tych pań
~nie jest · 8 września 2015 06:07
kontraktowa otrzyma po 1,25 za każdą godzinę więcej,300zł podzielić na 240 godzin to 1zł i 25 groszy.Podwyżki należą się wszystkim pielęgniarką w Bydgoszczy-wszystkie należą do OiPiP w Bydgoszczy
~to pielęgniarka · 8 września 2015 06:50
dla wszystkich pielęgniarek bez względu na umowy z pracodawcą o 300zł na miesiąc.To będzie sprawiedliwie.
~podwyżki płac · 8 września 2015 07:22
wszystko umiera, bo to polityka bez Boga po 1989 r., masoneria i biznes, ale dla koczowników zwanych uchodźcami mają forsę, mieszkania, dla Polaków nie ma, choć ciężko pracują na pasożytnictwo w tym kraju, takiej administracji nam nie potrzeba, przeciwko nam, to są wrogowie Polski i narodu, obsiedli nas i doją, kłamią, nie ma na szpitale, szkoły, kulturę, ksiażki, na elewacje kamienic w miastach (brud i tynk leci), na osiedla mieszkaniowe dla setek tysięcy Polaków, ani nie ma pracy, muszą jechać na saksy, bo ich kraj Polaków wypędza, a przyjmuje islamskich koczowników z Afryki i Azji, Sodoma i Gomora! to już koniec Europy, Matko Boża, Polacy liczą na Ciebie, ratuj!
prawda w oczy · 8 września 2015 08:37
powiećcie szczerze ile macie jako związkowcy w szpitalu?Jesteście pod ochroną,ciężko pracujące płacą składki obowiązkowe na izby Okęgową Izbę Pielęgniarek i Połóżnych,Czy walczycie o wszystkie pielęgniarki bez względu na umowy .Te na umowach zlecenie ,które tylko tak mogą być zatrudniane i te co muszą być na umowach kontraktowych bez urlopów ,praca do końca swoich dni,walczcie i bądźcie szczere wobec wszystkich pielęgniarek =ile zarabiacie za pracę taką jaką macie
~dla równości · 8 września 2015 08:50
myślę ,że żadna z was nie zrezygnowałaby z bycia związkowcem-to musi być wielkie wyróżnienie być związkowcem-są też przywileje ,starajcie się aby grupa zawodowa mogła wybierać umowy i dopracowała do tych dni przejścia na emerytury ,żeby starczyło im zdrowia.
~no tak · 8 września 2015 10:56
i jak zwykle prawda się rozmywa, bo ważne jest otwarte i całościowe pokazanie problemu, a nie tylko wybijać kwoty podwyżek.Równi i równiejsi - to niestety zaraza tej ,,naszej chorej,, niby demokracji.Zapowiadane ( ale tylko dla celu wyborczego ) działania przy otwartych kurtynach okazały się fikcją.Teraz gdy zabrakło tych kurtyn ( a nawet dywanów ) - bo tak wiele brudów musiały schować, wychodzi cała nikczemność tzw,,rzadzących,,.Oj bardzo wiele spraw jest do naprawy w naszej ( a nie po ichniemu robionej ) Polsce.Pora na gruntowne przemeblowania.Chciałbym aby pazdziernikowe głosowanie był odwrotnością,,kaprysu POkonanego,,Bronka.
~No · 8 września 2015 11:08
wszystkie pielęgniarki są równe ,każdej która płaci składki polepszenie bytu się należy ,ale na miarę możliwości,żeby żyło się lżej ,każdy człowiek ma równe prawa
~Bydgoszczanka · 8 września 2015 12:16
a ratownicy medyczni? O nich nikt nie pamięta.
~Bydgoszczanin · 8 września 2015 14:48
na kontraktach,na umowach zlecenie też należą do związków OIPiP w Bydgoszczy-czy o nich te panie też pamiętają
~a pielęgniarki · 8 września 2015 15:08
babskie bagno. Do roboty lenie!!!
~ale · 8 września 2015 23:19
warunki dla wszystkich pielęgniarek i bez względu na umowę
~lepsze · 9 września 2015 06:22
będzie podwyżki pensji 300zł na umowę o pracę ,ponad 1zł na godzinę więcej na kontraktach we wszystkich szpitalach a ile na umowie zlecenie ?Czy budżet da radę .Składki na Izby są obowiązkowe to podwyżki wszystkie pielęgniarki dotyczą.To może być interesujące.Tylko czy starczy na to pieniędzy.
~to ile · 9 września 2015 07:32
ma uposażenia za swoją racę związkową,dlaczego nie powie
~ile pani Halina · 13 września 2015 20:50
się pielęgniarkom nie chce pracować, to przyjdą w to miejsce Ukrainki, które są lepiej wykształcone i bardziej obowiązkowe.
~jak · 13 września 2015 20:59
ważne dla społeczeństwa ,jakie dochody ma wice przew. Izby Piel. przędzie bywa skąd mana to czas ,czy wszystko z czasem jest w porządku? oraz dochody Haliny przew. związku?Jesteście panie przedst zwykłych ludzi jak to u was jest oraz składki i jeszcze raz składki -to może być interesujące
~to jest · 14 września 2015 05:25
Tak jak zwykle, kiedy to w sejmie w 2004 roku wstrzymała się od głosu ,podobnie jak jej były kolega partyjny ,obydwoje byli w SLD, J. Zemke , kiedy to wstrzymali się od głosu ,gdy oddawano w pazerne toruńskie łapska naszą AMB i szpitale? Zachem też "uratowała. Syfu pt. spalarnia , który już czuć na bydgoskich osiedlach, zapewne z POwodu zawartości "inhalacyjnych" substancji ,kto promował, jak nie ona?
~G. Ciemniak "POmoże"? · 20 września 2015 11:25
za jakie grzechy tak harować bez urlopu po 240 godzin w miesiącu,za takie grosze bez socjalu ,bez urlopu bez jubileuszóew Pani Wiesławo-wice-przew. OiPiP w Bydgoszczy była pani wybrana ,aby działać na rzecz pielęgniarek,czy zaczęła już pani coś z tym problemem robić? Kontrakty dowolne tylko dla chętnych Pani Wiesławo -dużego szpitala Niech się pani spieszy póki pielęgniarki mają jeszcze zdrowiei jeszcze żyją.
~kontraktowe · 20 września 2015 14:24
Jestem pielęgniarką z ponad 40-letnim stażem pracy . Brałam udział w tworzeniu OIPIP . Mieliśmy takie plany i nadzieję na lepsze jutro . Bardzo mi przykro gdy czytam te wypowiedzi koleżanek . Miało być inaczej , lepiej a jest jak jest . Gdzie popełniono błąd ...
~IRENKA · 1 listopada 2015 10:06
Co Państwo o tym myślicie odbieranie emerytury i pracowanie u tego samego pracodawcy?Najgorsze jest to ,że mają te osoby spokojną mało obciążającą kręgosłupy pracę w szpitalach,ja to zrozumieć?
~emerytura i praca na umowie · 29 września 2016 07:19
Co z pracą na etacie u tego samego pracodawcy a odbierana emerytura!!!
~Zarząd OIPiP w Bydgoszczy · 29 września 2016 07:32
Odpowiedż na to jest prosta,nie ma lżejszej pracy dla pielęgniarek z długim stażem !Obecnie jest moda na przejście na emeryturę i pozostanie w tym samym szpitalu na umowie o pracę /Dlaczego te miejsca lżejsze dla pielęgniarek są dalej zajęte przez tzw.panie emerytki i pracujące na tych samych stanowiskach! A te zmeczone jeszcze za młode na emeryturę ale już wymagające lżejszego stanowiska bez skutku czeają,pytają o inne zasłużone miejsca w pracy w szpitalu .Jest Samorząd OIPiP w Bydgoszczy ,który by pomyślał nad dobrym rozwiązaniem ,a może lepiej na małe kontrakty te panie emerytki co by mogły opłacać składki zdrowotne ponad 200zł? Umowy lepiej zostawić tym co oczekują jeszcze ileś lat na emerytury?Czy Samozą ten problem rozwiąże
~kobieta · 4 listopada 2016 15:36
Emerytura i praca w tym samym szpitalu i na tym samym stanowisku i umowa o pracę,a może ta małe kontrakty po 10 dyżurów -a lżejsze miejsca w poradniach przyszpitalnych dla tych co jeszcze maja kilka lat do emerytury
~-podwójne zarobki · 4 listopada 2016 16:17
można tak pracować,to tylko zostać emerytem pielęgniarskim ,lekko w cieple i dwie pensje ,a okręgowa bydgoska Izba co na to
~w jakich szpitalach · 4 listopada 2016 16:30
to coś niższego niż szkoła średnia ze specjalizacją w/g płacy tj,uposażenia miesięcznego
~magister pielęgniarstwa · 10 listopada 2016 20:53
mają już emerytury i umowy,które im będą podwyższać emeryturę,emeryci pracując mają socjal i urlopy ,pomimo tego że już osiągnęły emeryturą najdłuższy urlop jaki można osiągnąć po 40 latach pracy !i teraz na nowo umowa o pracę na dobrych warunkach.Natomiast te panie kontraktowe ,które mają już po ponad dziesięć lat na kontrakcie -jaką będą miały emeryturę.Czy dla nich też jest zagwarantowany powrót na etat czyli umowę o pracę tak jak mają emeryci?To właśnie emeryci powinni mieć kontrakty bo mają już wypracowaną emeryturę ?Gdzie jest szacunek dla ciężko pracujących po około 300 godzin.Czy jest dobre rozwiązanie dla osób które jeszcze nie mają emerytur?Gdzie zdanie samorządu pielęgniarskiego.
~emerytowani pracownicy szpitali · 6 listopada 2016 21:54
Dobrze ,że jest uchwalone o emeryturach 65 lat mężczy. i 60 lat kobiety.Szkoda jeszcze ,że niektórzy mają ta dobrze i odchodząc na emeryturę ,mając jeszcze możliwość od razu ponownego przyjęcia do tego samego zakładu i nawet do szpitali ,które utrzymywane są ze składek NFZ.Umowa o pracę na emeryturze to coś niebywałego w tych czasach,Inne osoby nie mają ani emerytury ,ani umowy o pracę.Tylko umowy kontraktowe lub inne nie dające stabilizacji.Przykre to jest bardzo,ale myślę że to się zmieni,ponieważ partia obecna na którą głosowałam robi dla dobra obywateli i również dla tych co są trudniejszej sytuacji,przecież emeryci jeśli jest praca dla tych co mają jedno żródło utrzymania też na umowie mają pracę.Co zrobić i jak pomóc osobą które mają pracę niestabilną bo często dla tych osób nie ma umów o pracę tylko inne,jest to naprawdę przykre.Nadchodzi Nowy Rok i Święta może i te biedniejsze osoby z mniej korzystnymi umowami znajdą pomoc pod choinką-Należy mieć nadzieję.
~EMERYTURY · 13 listopada 2016 14:09
dotrwać do emerytury,pracując bez stabilnej umowy,a niektórzy mają dwa uposażenia w Bydgoskich szpitalach i emerytura i stabilny etat ,rozumiem etat z całym pakietem socjalnym ,a pracujące na tymczasowych umowach ,bo określonych.
~jak ciężko · 14 listopada 2016 00:34
Czy każdy w Bydgoszczy może iść na emeryturę i od razu po załatwieniu emerytury do pracy na umowę o pracę?Kto wie dla kogo jest ten elitarny prezent ,inni mają pracę tymczasową ,a tu proszę?
~emerytury i praca · 25 listopada 2016 09:45
dobre miejsca pracy tzn lżejsze są zajmowane przez emerytów,dlaczego nie przejdą emeryci na inne miejsca niż pracowali do czasu emerytur?
~emerytury · 5 grudnia 2016 00:03
to praca bez odpoczynku ,trudno pogodzić życie rodzinne z zawodowym życiem,nie ma dodatku za soboty i niedziele i święta oraz pracę nocną,póki co nikt na kontrakcie nie chce pracować w nocy,gdzie nasi przedstawiciele zawodu samorząd OIPiP w Bydgoszczy?Dlaczego jeszcze nikt nie dał pielęgniarką i ratownikom dodatku za nocki na kontrakcie ? Kto ma układy p,acuje tylko na dyżurach rannych 12 godzinnych,a kto nie ma to się męczy na noskach traci zdrowie i nic więcej nie dostanie,wybraliśmy Was samorządzie na ul Kościuszki w Bydgoszczy i oczekujemy o wdożenie to w życie dodatki za ciężkie nocki
~praca na kontrakcie · 15 grudnia 2016 08:40
na te na kontrakcie bez dyżurów nocnych i świątecznych i na tych pracujących na nockach i w święta !Bez dodatku nocnego i świątecznego,niech to będzie chociaż 1 zł za godzinę ,ale jest,nawet w szpitalu powiatowym tak jest ,że są dodatki za nocki i święta ,są równi i równiejsi, kto o tym pomyśli
~jest podział · 15 grudnia 2016 08:49
pielęgniarki mające studia z pielęgniarstwa ,magisterskie są niżej uposażone niż te co mają liceum medyczne i specjalizacje ,a może warto powiedzieć ,żeby lepiej robiły specjalizację niz studia
~dlaczego · 11 stycznia 2017 22:29
Dlaczego nie ma dodatku za magistra pielęgniarstwa,nie warto kończyć studiów drugiego stopnia,uposażenie takie jak bez studiów.
~pielęgniarka · 7 lutego 2017 20:13
że mało się mówi o dokształcaniu w formie studiów dla pielęgniarek,obecnie to ceni się piel.ze specjalizacja i nie koniecznie nawet po licencjacie? Taka Uczenia dobra w rejonie a tu tak jest
~szkoda · Wczoraj 19:28