reklama

Pilotaż Olszewskiego. Nikt nic nie wie albo to zwykła ściema

Ewa Starosta · 2015-08-10 07:56
Zweryfikowaliśmy, jak przebiega zapowiedziana przez pełnomocnika rządu, posła Pawła Olszewskiego, weryfikacja oznakowania dróg. To wygląda na wielkie pozoranctwo.

Paweł Olszewski prosił, żeby włączyć się w eliminowanie absurdów w oznakowaniu dróg, więc się tydzień temu włączyliśmy. Samo życie przyniosło informację o absurdalnie oznakowanej Dworcowej na odcinku między Gdańską a Sienkiewicza. Wezwani przez kupców policjanci stwierdzili nadgorliwość municypalnych. Strażnicy miejscy nie powinni zakładać blokad na koła stojących tam samochodów, gdyż miejsca parkingowe zostały źle oznakowane.

Idealna sprawa dla instytucji, która w Bydgoszczy odpowiada za ulice, czyli ZDMiKP. Powiadomiliśmy więc Zarząd Dróg o niewłaściwym oznakowaniu Dworcowej, przypominając, że eliminacji patologii dotyczy pilotażowa akcja, której zakres przedstawił Paweł Olszewski na konferencji w bydgoskim ratuszu.

Rzecznik ZDMiKP podziękował nam za nadesłane zgłoszenie, ale okazało się ono nieprzydatne do akcji pilotażowej. – W nawiązaniu do inicjatywy Pana Ministra Pawła Olszewskiego, liderem jest GDDKiA, która wskazała nam odcinki do przeprowadzenia kontroli i sposób, w jaki mamy je skontrolować. Skontrolowaliśmy wszystkie drogi krajowe na terenie miasta Bydgoszczy. Materiał z kontroli jest obecnie w opracowaniu i zostanie przekazany do GDDKiA w celu opracowania wniosków pokontrolnych dla Pana Ministra – zakomunikował Krzysztof Kosiedowski.

Poprosiliśmy o listę skontrolowanych ulic. Nadaremno. Jest ona utajniona. – Przykro mi bardzo, ale zgodnie z zaleceniem GDDKiA w trakcie trwania pilotażowej kontroli nie zostałem upoważniony do przekazywania informacji. W związku z tym, uprzejmie proszę o kontakt z Panem Tomaszem Okońskim – rzecznikiem GDDKiA – poinformował nas rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

Skontaktowaliśmy się zatem z Tomaszem Okońskim i poprosiliśmy o przekazanie listy skontrolowanych ulic w naszym mieście. Otrzymaliśmy bardzo długie wyjaśnienie, ale tylko jedno jego zdanie było związane z naszą prośbą. – W ramach działań na terenie miasta sprawdzane są główne ciągi komunikacyjne, drogi o największym natężeniu i znaczeniu dla ruchu tranzytowego – wyjaśnił rzecznik GDDKiA.

Ponownie poprosiliśmy o wykaz ulic, które zostały skontrolowane. – Pilotażowej weryfikacji oznakowania – z uwagi na rozmiary i zakres przedsięwzięcia – poddane zostały odcinki dróg wybrane przez poszczególnych zarządców a nie cała sieć dróg publicznych – odpowiedział Tomasz Okoński.

Zarządcą dróg miejskich jest ZDMiKP. Jego rzecznik informuje, że zostały skontrolowane ulice w Bydgoszczy wskazane przez GDDKiA i tylko Generalna Dyrekcja jest upoważniona do przekazania ich listy. Natomiast rzecznik GDDKiA odsyła nas do Zarządu Dróg, twierdząc, że to on dokonał wyboru ulic do skontrolowania. Czy w ogóle odbyła się jakaś weryfikacja oznakowania bydgoskich ulic?

Opinie

Szanowna autorko dlaczego pani twierdzi że to Policja ma racje z oznakowaniem a nie SM- jA WIEM że to Policjanci się pomylili no ale lepiej pisać bzdury niż sprawdzić no cóż.....
~Egon · 10 sierpnia 2015 18:17
Olszewski jest modelowym leniem (nie tylko sejmowym) i dlatego PO nim niczego pożytecznego nie można się spodziewać. Wystarczy zwrócić uwagę na fakt, że na Wiejskiej de facto jest nierobem. Ile zgłosił interpelacji, a ile razy w Sejmie zabrał głos?
~Leonard Borowski · 10 sierpnia 2015 18:51
w czystej postaci.
~pinokio · 11 sierpnia 2015 00:01
wstyd mi za tego ironicznie traktującego wszystko i wszystkich.
~bydgoszczanin · 11 sierpnia 2015 00:17
za obronę naszej Królewskiej Bydgoszczy przez pazernym ,nienasyconym pasożytem, POkrzyżacką mieścinę , która koniecznie pragnęła ,żeby rząd wpisał ją do naszej METROPOLII.Nie wiem,czy zagłosuję na pana Pawła ale doceniam go, za to co uczynił.
~Brawa dla P. Olszewskiego · 11 sierpnia 2015 19:38
Kolego-nie widzisz że to piana wyborcza?.Teraz będą dużo gadali i co najważniejsze-aby z tego nic nie wynikało.
Wyścig szczurów zaczął się już ponad rok temu,ta łajba jaką jest PO już nareszcie tonie. Bezwstydne nieroby opłacane z naszych podatków mają pełną tego świadomość,dlatego do samego końca będą się wybielać w taki sposób aby pozostawić po sobie jak najlepsze wrażenie a po zatonięciu tej krypy próbować przeskoczyć na inną szalupę tak jak zrobił to dawny spin doktor PiS-u Michał Kamiński.
Olszewski to "mniej niż zero".Znam faceta który cztery lata temu przygotowywał mu w Regionie Bydgoskim kampanię wyborczą.Do dnia dzisiejszego nie rozliczył się z nim za część swoich usług...Taka osoba ma nas reprezentować?...(ale to te platformiane standardy,nie?)
Nam jako Polakom pozostaje tylko pomóc tę łajbę jesienią zatopić aby właśnie osoby takiego pokroju Bydgoszczy nie reprezentowały.Ten Pan już pokazał co może ,a że może niewiele albo nic-to temu Panu już dziękujemy za jego usługi i wstawiennictwo w reprezentowaniu Bydgoszczy.To tyle
~maxi · 12 sierpnia 2015 06:22
zajrzeć na Jachcice. A konkretnie na ulicę Ks.Augusta Szamarzewskiego. Ta największa rezydencja w budowie, zapewne powstaje także z pieniędzy wierzyciela (i?) no i przede wszystkim naszych. "Frajerów" - podatników.
~Wierzyciel "pinokia" powinien · 12 sierpnia 2015 09:15
pij tyle, bo wylądujesz jak Pęk.
~nie · 12 sierpnia 2015 00:22