reklama

Plakaty Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka na UKW

/i/ · 2016-12-08 11:08
14 grudnia o godz. 18.00 w Galerii Biblioteki UKW przy ul. Szymanowskiego 3 odbędzie się otwarcie wystawy plakatów Joanny Frydrychowicz-Janiak i Krzysztofa Skrzypczyka.

Wystawa prezentuje najnowsze efekty pracy artystycznej dwojga toruńskich artystów. To co łączy obie ekspozycje to medium – plakat autorski, tworzony bez zamówienia, będący indywidualną wypowiedzią artystyczną. Różni je tematyka. Joanna Frydrychowicz-Janiak prezentuje serię plakatów społecznych, poruszających głównie kwestię relacji artysta – społeczeństwo. Natomiast prace Krzysztofa Skrzypczyka to cykl plakatów politycznych, będących odpowiedzią na utratę swoistego komfortu, do jakiego przyzwyczailiśmy się jako mieszkańcy Europy i „Zachodu”, w kontekście terroryzmu i zachwiania stabilności politycznej naszego regionu.

Wystawa będzie czynna do 8 stycznia 2017 roku.

Joanna Frydrychowicz-Janiak – absolwentka grafiki na PWSSP w Gdańsku, nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Jej zainteresowania obejmują grafikę artystyczną (głównie linoryt i monotypię), projektowanie graficzne, sztukę etniczną oraz naiwną. Bierze udział w międzynarodowych i krajowych wystawach grafiki warsztatowej i plakatu. Jej obecne działania artystyczne skupiają się na plakacie autorskim, poruszającym problematykę społeczną.

Krzysztof Skrzypczyk – absolwent projektowania graficznego na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, wykładowca na macierzystej uczelni. Specjalizuje się w grafice wydawniczej i plakacie. Autor projektów graficznych wielu publikacji książkowych oraz plakatów społeczno-politycznych. Uczestniczy w przeglądach plakatu w Polsce i za granicą. Jego twórcze zainteresowania obejmują przede wszystkim plakat polityczny, będący komentarzem do wpływu globalnych procesów na indywidualną kondycję człowieka.

Opinie