reklama

Powstanie kamienica muzyczna Andrzeja Szwalbego

(was) · 2016-11-16 07:06
Urząd Marszałkowski kupi na potrzeby Filharmonii Pomorskiej budynek przy ul. Szwalbego 4.

- Mediateka ze zdigitalizowanymi zasobami – odpowiedział Maciej Puto, gdy zapytaliśmy, co będzie się mieścić w położonym w pobliżu gmachu filharmonii ponad 110-letnim budynku, ale dodał, że znajdzie się tam także punkt kontaktu z melomanami.

Na razie były akademik Akademii Muzycznej niszczeje i czeka na nabywcę. Studentów trzeba było z niego wyprowadzić, gdyż budynek znajduje się w fatalnym stanie technicznym. Z zewnątrz też wygląda nie najlepiej, chociaż widać ślady ukrytej pod spękanym tynkiem urody. Po kapitalnym remoncie elewacji, połączonym z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej, naprawdę będzie na czym oko zawiesić.

Eklektyczną stylowo kamienicę z początku XX wieku chce kupić Urząd Marszałkowski. Transakcja dojdzie do skutku w najbliższych tygodniach. Maciej Puto jako dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury otworzył Salon Hoffmana, jako dyrektor Filharmonii Pomorskiej otworzy… Kamienicę Muzyczną Andrzeja Szwalbego.

- Bardzo brakuje nam ćwiczeniówek, więc chcemy, żeby były w tej kamienicy także sale do ćwiczeń dla muzyków – zdradza Maciej Puto.

Opinie

Pierwszy koncert przed kamienicą winien dać znany gitarzysta basowy i połeta Rafael Budzbon.
3671bajtuf · 16 listopada 2016 08:43