reklama

Prezydent ogłosił listę ulic do remontu w 2016 roku

/ech/ · 2015-12-16 15:42
W Urzędzie Miasta Bydgoszczy powstała już wstępna lista modernizacji ulic na 2016 rok. Najwięcej prac zaplanowano w Fordonie. Oprócz remontów w tej dzielnicy zaplanowano też budowę nowej trasy na osiedle Eskulapa.

- Fordon to największa dzielnica Bydgoszczy, gdzie lokalizowanych jest szereg inwestycji deweloperskich – mówi prezydent Bydgoszczy. – Myśląc o rozwoju miasta, warto wspierać takie działania, dbając o rozwój miejskiej infrastruktury. Między innymi z tego powodu wybudowaliśmy linię tramwajową, rozpoczynamy program odnowy fordońskich ulic, czy budujemy nową szkołę. Warto też podkreślić, że w 2016 wybudujemy nowe połączenia drogowe na osiedle Eskulapa – podkreśla Rafał Bruski, uzasadniając wstępną listę ulic przewidzianych do utwardzenia w 2016 roku.
Osiedle Eskulapa będzie skomunikowane poprzez zmodernizowaną ulicę Matki Teresy z Kalkuty (od Romanowskiej do Pod Skarpą). Dodatkowo zaplanowano budowę odcinków ulic Trybowskiego i Jasinieckiej dla lepszej obsługi osiedla z wykorzystaniem komunikacji miejskiej.

Urząd miasta planuje w pierwszej kolejności modernizować ulice w Fordonie. Na ulicy Piłsudskiego remont będzie związany między innymi z wymianą podbudowy. Zmieni się także rodzaj nawierzchni. Betonowa kostka zostanie zastąpiona asfaltobetonem. Remont obejmie też zatoki autobusowe i chodnik. Wyremontowany zostanie też odcinek ulicy Swobodnej od Piłsudskiego do gen. „Bora” Komorowskiego, którym porusza się komunikacja publiczna. Kolejnym zadaniem będzie remont ulicy Kaliskiego, która łączy ulicę Fordońską z osiedlami Przylesie i Bohaterów. Poza tym umożliwia dojazd do obiektów UTP. Wyremontowane zostaną zatoki i przyległe chodniki. Inwestycja łączyć będzie z budowaną obecnie ulicą Bydgoskich Olimpijczyków. Zdecydowanie poprawi się też komfort dojazdu na osiedla Bajka, Szybowników i Tatrzańskie. Drogowcy przygotowują się do remontu ulic Brzechwy i Skarżyńskiego. Na tych ulicach zaplanowano remont 4 zatok autobusowych oraz 2 zatok parkingowych. Dokończone zostaną remonty ulic Andersa od Kleeberga do wiaduktu oraz od Carrefoura do Kasztelańskiej. Wymianę nawierzchni zaplanowano też na Korfantego od Preisa do Twardzickiego.

Poza Fordonem zaplanowano też remonty dwóch ulic w innych dzielnicach. Na Jarach odnowiona zostanie ulica Nasypowa, która łączy tę dzielnice z Błoniem. Prace rozpoczną się tam po wymianie sieci ciepłowniczej. Z kolei na Jachcicach nową nawierzchnią zyska ulica Saperów na odcinku od Żeglarskiej w stronę Ludwikowa (wraz z zatokami autobusowymi). Warto podkreślić, że wcześniej zostało zlecone przygotowanie projektu odwodnienia tej ulicy. Wszystkie prace będą dzielone na pakiety. Umożliwi to ograniczenie utrudnień dla kierowców. Najbardziej uciążliwe prace mają być wykonywane w godzinach wieczornych i nocnych.

Drogowcy zaznaczają, że ostateczny zakres remontów uzależniony jest między innymi od zrealizowania wszystkich niezbędnych prac przez innych gestorów sieci. W projekcie budżetu na 2016 rok na remonty ulic zaplanowano 6,3 mln zł. Z kolei na budowę ulicy Matki Teresy z Kalkuty zarezerwowano 8 mln zł.

Ulice do remontu:

  • Piłsudskiego (Fordon)
  • Swobodna (Fordon)
  • Kaliskiego (Fordon)
  • Brzechwy (Fordon)
  • Skarżyńskiego (Fordon)
  • Korfantego (Fordon)
  • Andersa (Fordon)
  • Saperów (Jachcice)
  • Nasypowa (Jary)

Opinie

W końcu Brzechwy, to jedna z ważniejszych ulic w Fordonie a jej stan jest tragiczny. Podobnie Saperów to powinien być priorytet.
~Mieszkaniec · 16 grudnia 2015 16:06
Szanowny Panie Prezydencie mieszkańcy ulicy mjr.J.Grussa proszą i doprosić się nie mogą o NAPRAWĘ nawierzchni .Ułożenie grubej warstwy łuszczku poasfaltowego raz a pożądnie a nie co tydzień WYRZUCANIE pieniędzy w błoto.
~Roman · 16 grudnia 2015 19:01
Taaaak zróbmy Grussa do 5 domów, a tysiące ludzi z Brzechwy ma czekać? Człowieku ogarnij się.
~Luka · 17 grudnia 2015 22:12
Romanj , to nie Roman.
Naucz się porządnie ortografii i po raz kolejny upominam się, zmień swoj nick!
Od dawna pożądam szacunku - Roman
~Roman · 16 grudnia 2015 21:27
Sam siebie upomina po raz kolejny. Paranoik. Pewnie pisior.
~Co za dziwak? · 17 grudnia 2015 16:22
to tylko z Partii Oszustów. Nie ma innego wyjścia.
~Jak paranoik · 17 grudnia 2015 18:49
bym obstawiał partie pis-dzielców.
~Bardziej · 17 grudnia 2015 22:49
wygląda, że to były członek PZPR. Tacy teraz najczęściej służą obecnej dyktaturze. A może to lekarz psychiatra, a może sam powinien się leczyć. Córka mi podpowiada, że to jednak ginekolog, bo lubi "głęboko drążyć".
~Na moje oko · 17 grudnia 2015 22:58
Śmiech na sali. Widać, że lobby deweloperskie ma się u Pana Bruskiego nadal świetnie. Proszę wykazać, czym różnią się nowo oddawane bloki w Fordonie od bloków stojących już od wielu lat w innych dzielnicach? otóż w tych nowych blokach wiele mieszkań jest niesprzedanych-czyli kasa deweloperów zamrożona. Stare bloki mają tyle samo, a często więcej mieszkańców i od lat ludzie tam dojeżdżają przez błoto - ale oni nie mają budżetów reklamowych, więc nie interesują się nimi deweloperzy i jak życie pokazuje również Pan Prezydent Bruski. Proponuję by ustalanie kolejności budowy było sprawiedliwie i nie budzące podejrzeń korupcyjnych. Po prostu ustalić podział kasy na dzielnice, wg potrzeb (np. średnia ważona z ilości kilometrów do wybudowania i liczby mieszkańców). Szczegóły też powinny być omówione przez bydgoszczan.Zostawianie tego rozdziału w gestii Pana prezydenta &jego ekipy zawsze skończy się zrobieniem dobrze deweloperom.
~Klemens · 16 grudnia 2015 21:40
Mieszkam na Eskulapa i szanuje akurat Bruskiego za to jak wybiera ulice do budowy. U nas mieszka około 2,5 tysięcy ludzi. Przy jakiej gruntówce jest zamieszkałych tyle osób? Nawet autobus nie może do nas porządnie dojechać.
~Luka · 17 grudnia 2015 22:14
tak się Tobie wydaje, a być może masz rację; tylko lepiej niech to większość zainteresowanych zadecyduje w głosowaniu na podstawie rzedanych przygotowanych przez ratusz.
~Klemens · 18 grudnia 2015 00:48
chodziło mi o rzetelne dane, i wybór przez większość ludzi z danego osiedla (albo np.rady osiedlowe by decydowały, które ulice w ich osiedlu będą w pierwszej kolejności). Natomiast budżet 30 mln byłby podzielony na osiedla w proporcjach adekwatnych do ilości mieszkańców. Proste? jednak tylko w przypadku, gdyby prezydent miasta miał autorytet, był uczciwym człowiekiem i liczył się z ludźmi. Życie mogłoby być w Bydgoszczy po prostu ciekawsze.
~Klemens · 18 grudnia 2015 00:55
Klemens-jakiś taki niedzisiejszy jesteś....No Rafi przecież dobrze musi zrobić Nordikowi i Esculapa,jeszcze przecież tylko 3 lata mu zostały a później Bydgoszczanie powiedzą mu: Rafi przyjacielu-nie ważne jak zaczynałeś (szczupły,z dobrą opinią,witany brawami) WAŻNE JAK SKOŃCZYŁEŚ-wytykany palcami,dla niektórych jako spluwaczka,interesowny,robiący świetne geszefty z ramienia Gminy zwłaszcza z Nordikiem i Młynami Rothera(podaj proszę ten cudowny ekonomik który kończyłeś i rektorów którzy uczyli Ciebie tej przedziwnej ekonomii.Książki o Tobie nikt nie napisze bo nie znajdzie się na w Polsce idiota który zainwestuje w bubel,ale swoje 5 minut w historii miasta masz,zwłaszcza jako ten budowniczy Młynów i innych dziwnych budów sobie przypisanych...
Klemens-za trzy latka musimy Rafiemu na jego kampanię wyborczą przygotować złotą taczkę która za nim będzie jeździła od spotkania do spotkania....

Na marginesie-drogie koleżanki i koledzy-spodziewaliście się tego że może Esculapa odpadnie? No a kampania to co z pensji Prezydenta?-jaja se robicie?
~maxi · 16 grudnia 2015 22:45
a gdzie jest ul kamienna
~karol · 17 grudnia 2015 12:09
KAMIENNA gdzie jest !!!
~pawelll · 17 grudnia 2015 15:34
mieszka najwierniejszy elektorat Bruskiego,więc musi się mu odwdzięczyć.
~W blokowiskach Fordonu · 17 grudnia 2015 18:47
Taaaaaaa.... W Fordonie jesteśmy gorszego sortu
~Luka · 17 grudnia 2015 22:16