Prezydent żąda od radnego Dzakanowskiego przeprosin i 10 tys. zł

(i) · 2016-12-27 15:17
W lutym rusza proces prezydent Bydgoszczy vs bydgoski radny.

Rafała Bruskiego ubodło stwierdzenie Bogdana Dzakanowskiego, które padło kilka miesięcy temu podczas konferencji prasowej, że prezydent kazał utwardzić drogę do działki swojego byłego zastępcy, Łukasza Niedźwieckiego.

Radny Bogdan Dzakanowski nazywa metody walki z nim, jakie stosuje prezydent Bydgoszczy, „esbeckimi”. Chodzi mu o odwołanie go przez „klub radnych pana prezydenta”, czyli PO, z funkcji wiceprzewodniczącego komisji rewizyjnej, gdyż zadaje niewygodne pytania. Odwzajemnia mu się, Michał Sztybel, dyrektor ratuszowego Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej, nazywając metody stosowane przez Dzakanowskiego „ubeckimi”. Ich „ubeckość” polega na pomawianiu prezydenta Bruskiego jakoby kazał wybudować drogę do domu swojego zastępcy.

- Prezydent takich rzeczy nie robi, nie zajmuje się takimi sprawami, nie wskazuje palcem, która droga ma być robiona, która nie. Łukasz Niedźwiecki jest dla prezydenta Rafała Bruskiego osobą prywatną, no i takie pomówienia, jeszcze w pełni świadome, wskazują na wyraz bardzo złych intencji i cele tylko i wyłącznie polityczne – powiedział Michał Sztybel Radiu PiK.

Bogdan Dzakanowski wierzy w niezależność sądów. – Niedawno zakończył się proces, który trzy lata temu wytoczyła mi pani dyrektor Szpitala Miejskiego, oskarżając mnie o nie wiadomo co. Sąd orzekł, że jestem niewinny – nie kryje satysfakcji bydgoski radny. Jest przekonany, że taki sam będzie finał procesu wytoczonego mu przez prezydenta Rafała Bruskiego. – Innej możliwości nie ma – uważa Bogdan Dzakanowski.

Proces rozpocznie się 16 lutego. Prezydent domaga się wpłaty 10 tys. zł na cel charytatywny i wygłoszenia przez radnego przeprosin podczas konferencji prasowej.

Opinie

Sprawa jest zero - jedynkowa. Droga została utwardzona? Jeżeli tak to Dzakanowski może spać spokojnie,jeżeli nie została utwardzona to musi się pożegnać z 10 tys zł...

PS. Z tego co wiem, to chyba NIE jest utwardzona...
~Wartek · 27 grudnia 2016 15:25
To Bruski powinien przeprosić wszystkich bydgoszczan za swoją "prezydenturę".
~Maciej · 27 grudnia 2016 15:29
Ty raczej przepros swoja glupote .Zazdroscisz człowiekowi , ze Bydgoszcz pod jego rzadami wreszcie cos znaczy.Kazdy kat wyczyszczony.Wszystkie zaniedbania wyprostowane. Ma normalne ,logiczne myslenie,jest czlowiekiem na swiatowym poziomie. Takiego Prezydenta nigdy nie mielismy i oby rzadził wiecznie.
Halka · 27 grudnia 2016 17:50
Proszę mi odpowiedzieć czy wszystkie tramwaje zamówione i zapłacone z PESY rok temu już jeżdżą do Fordonu ? Pozdrawiam
~polak mały · 27 grudnia 2016 17:55
Czytasz "Halka", myślisz Michaś...Co ? Wasz Bruski ma kolesi wprost z UB-kistanu. Takich jak Drozd, w przeszłości związany z przestępczymi spółkami Atrox i Desire. Skazany prawomocnym wyrokiem za znęcanie się nad własną żoną. Były pracownik SB. A ten wasz towarzyszu Bruki, to bezczelny arogant, świadomie działający na szkodę tysięcy mieszkańców Miasta. Ostatnio na moje komentarze , żalił się przed sądem inny bezczelny osobnik. Prezes dużej spółdzielni mieszkaniowej zachował się jak adwokat Bruskiego. Wiele mają wspólnego, nawet kumpla Drozda...
~Leonard Borowski · 27 grudnia 2016 19:04
Masz racją, Sztybel, że Bruski jest na światowym poziomie. Jest to poziom kacyków z trzeciego świata.
~Maciej · 27 grudnia 2016 21:36
Głosowałem na Bruskiego i mnie za nic nie musi przepraszać.
Mów w swoim imieniu. Innych zostaw w spokoju.
~do Maciej · 28 grudnia 2016 15:13
To przeproś się sam.
~doSztybel · 28 grudnia 2016 18:32
chyba skoro tyle lat rządził w ratuszu i nadal jest radnym stać go na więcej?
~dlaczego tylko 10 tys.? · 27 grudnia 2016 17:33
Ten Sztybel to chyba głupi jest albo niedouczony twierdząc że Bogus postępuje zgodnie z ubeckimi metodami. Ubecy raczej strzelali w łeb albo przynajmniej katowali swoje ofiary i nie p.....lili się ze zwolywaniem jakichś konferencji prasowych.

Bogus, zarządzaj od przyd.... nawigatora 15.000 zł za zniesławienie przez funkcjonariusza publicznego i będziesz o 5 koła do przodu.
~Mona · 27 grudnia 2016 17:44
POprzedni prezydent pan KonDom przeprosił R. Bruskiego, jak mu nakazał sąd za kłamstwa opowiadane w radiu Maryja?
~Czy idol Dzakanowskiego? · 27 grudnia 2016 19:05
Bogdan nie daj się bezczelnemu arogantowi. Drozd już mu nie pomoże. Niedługo pożegna się z nienależną mu rentą.
~Leonard Borowski · 27 grudnia 2016 19:06
Jeżeli Dzakanowski skłamał, to powinien dostać rok bezwzględnego więzienia, żeby innych oduczyć kłamania. 10. przykazań trzeba przestrzegać. Liczę na Ziobrę
~piss moją partią jest · 27 grudnia 2016 19:17
Odstaw denaturat,
~Zdzichu · 27 grudnia 2016 21:26
Zaczyna się pozywanie radnych? Co na to KOD?
~oburzony · 27 grudnia 2016 19:34
KOD to ja,
~Rafał · 27 grudnia 2016 21:27
Okazało się, że jacyś organizatorzy akcji przeciwko Golgota Picnic wykorzystali sfałszowane listy osób niby protestujących przeciwko tej sztuce. A wśród liderów tej akcji także pisuary produkujące się na tym forum. Pole do popisu dla prokuratora stanu wojennego niejakiego Piotrowicza.
~pisss · 27 grudnia 2016 19:38
Nie daj się R.Bruskiemu i Sztyblowi i innym klakierom i zadaj 1 pytanie kto płaci za te procesy bruski czy miasto? Czyli my wszyscy.trzymam kciuki.powodzenia.
~Bogdan · 27 grudnia 2016 19:38
gdybyś nie był zakutą pokrzyżacką pałą , od pijaczka z zieleńca tow. Miszy Zaleskiego i klakierem Pietrka Cymbał-eckiego, to przeczytałbyś, że Bruski sam płaci za ten proces?
~ty ~Bogdan · 27 grudnia 2016 19:57
Przypuszczam, że Dzakanowski jak przegra to bedzie musiał zapłacić koszty procesu i oddać Bruskiemu koszty adwokata. Dlatego Dzakanowski prawdopodobnie przestanie opowiadać banialuki i przeprosi Bruskiego przed procesem. Inaczej komornik zabierze dzieciom telewizor i gdzie biedaki będą oglądały ojca nad ojcami.
~Piotr · 28 grudnia 2016 00:25
Spoko Piotrze. Wtedy zrobimy zrzutkę dla Bogdana. Dlaczego,? Bo Bruskich, Sztybli et consortes trzeba "tempić siłom i godnościom osobistom". Ale przede wszystkim śmiechem. Gdy się pół Bydgoszczy zacznie przed ratuszem śmiać, to ten śmiech wywieje Bruskiego z miasta. Raz na zawsze.
~Michał · 28 grudnia 2016 00:56
Dobrze byłoby aby tak było,ale to facet bez jaj,ambicji,honoru i godności więc nie liczyłbym na cuda nawet w okresie BOŻONARODZENIOWYM....
~maxi · 28 grudnia 2016 06:11
Przecież każdy głupi wie, że nasz prezydent osobiście takich złych rzeczy nie robi - nic nie wskazuje palcem. Od tego ma przecież stado asystentów i poddanych im dyrektorów wydziałów.
~Gustaw Jeleń · 28 grudnia 2016 02:48
Tak właśnie funkcjonują mafie.
~Leonard Borowski · 28 grudnia 2016 10:07
To są te białe rękawiczki i sztywne kołnierzyki.Wiadomo że Bruski podejmuje decyzje a ZDMiKP jest najbardziej upolitycznionym Wydziałem U.M.,łącznie z tym że nawet Kozłowicz mu nie podskoczy.
Zgodnie ze starą maksymą że w kurniku rządzi jeden kogut. Tylko ten nasz to jest stary,głuchy,ślepy ,kulawy i taką jakąś niedorajdą jest....
~maxi · 28 grudnia 2016 13:08
Popieram działania Pana radnego Dzakanowskiego. Pan Rafał udaje, że nie wie o co chodzi. Jego służby robiły naprawę dróg gruntowych na Miedzyniu. Wydane pieniądze poszły w błoto, efekt jest taki jak przed remontem. Ktoś wziął pieniądze, ktoś odebrał te roboty. "Wiadomo" że Bruski nie wie nic co się dzieje w jego spółkach. Takiego mamy gospodarza - kodziarza.
~Hrabias50 · 28 grudnia 2016 07:27
Wreszcie. Bezkarnie gadać głupoty przestanie być opłacalne.
~cześć · 28 grudnia 2016 15:10
Boguś Dzakan wierzy tylko w łojca dyrektora
~miś · 28 grudnia 2016 16:46
Dobrze, że Bogdan Dzakanowski jest aktywny. Źle że kłamie. Ta droga nie była i nie jest zrobiona. Latem rośnie na niej trawa i krzaki. Wiem to na pewno - widziałem.
~sten · 28 grudnia 2016 17:13
Niech płaci. Facet ma z czego, więc nie zbiednieje. Moim zdaniem dycha to za mało.
~presto · 28 grudnia 2016 22:13
Bruski to oszust i klamca jeśli kłamie to proszę o wytyczne mi procesu. Bruski rękawice zostały rzucone . Jesteś złym człowiekiem który działa na szkodę i zycie mieszkancow naszego miasta. Radnego który pilnuje naszych interesów podaje do Sądu. To taki standard w naszym mieście. Masz człowieku tyle za uszami że dziwię się że spypiasz spokojnie.
~Cezary · 29 grudnia 2016 07:11
"innej możliwości nie ma" - czyli ... sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej strone.
~Bydgoszczanin · 6 stycznia 2017 09:44
Cezary, szlachta nigdy nie dawała satysfakcji parobkom. Musisz się sam p...lić.
~Pan · 6 stycznia 2017 13:51