reklama

Prezydentowi pomyliła się Grunwaldzka z Nakielską, a lotnisko z lodowiskiem

Michał Maciek · 2016-11-19 14:52
W cotygodniowym remanencie wydarzeń w mieście wracam do spraw, które mnie zaintrygowały w minionych dniach, a nie zostały skomentowane przez publicystów portalu bydgoszcz24.pl.

Jeżeli Rafał Bruski będzie się starał o rereelekcję za dwa lata, to w jego haśle wyborczym ani chybi znajdzie się coś związanego z budową. Platformersi tak mają. Jak się uchwycą czegoś, to jak rzepy. Stale na przykład powtarzają, że PiS zawłaszcza. Kiedy był w opozycji, zawłaszczył tragedię smoleńską. Teraz rządzi, więc zawłaszcza Polskę.

A kto bronił PO urządzać miesięcznice? Co miesiąc mogli organizować w każdym większym mieście spotkania z ekspertami, którzy by wyjaśniali, jak doszło do niespotykanego w skali światowej zdarzenia, że brzoza oderwała skrzydło samolotowi. Kiedy Platforma obsadzała swoimi ludźmi spółki Skarbu Państwa, to było wszystko w porzo. Teraz to się nazywa zawłaszczanie, gdyż robi to PiS.

Chociaż hasło Polska w budowie było w roku 2014 już spalone (wtedy chodziło PO o to, żeby żyło się lepiej), mózgowcy ze sztabu wyborczego ułożyli prezydentowi na wybory samorządowe hasło „Inni obiecują, Bruski buduje”. Było akurat na odwyrtkę. Bruski kończył duże inwestycje zaczęte przez poprzednika, a zaprzestał realizować plan budowy dróg osiedlowych, czyli hasło oddające prawdziwy stan rzeczy powinno brzmieć: Bruski nie buduje, ale kontynuuje i obiecuje.

Szydło (sorki, to naprawdę niezłośliwie!) z worka wyszło w trakcie jednej sesji rady miasta, kiedy wystąpił reprezentant osiedli Miedzyń i Prądy. Gość składnie gadał. Odczytał też list, który w kampanii wyborczej 2014 roku wysłał do mieszkańców Rafał Bruski. Starający się o reelekcję prezydent Bydgoszczy zaklinał się, że w roku 2017 zostanie zakończona przebudowa ulicy Nakielskiej. Kończy się rok 2016, a przebudowa Nakielskiej nawet się nie zaczęła.
W minionym tygodniu Bruski przedstawił projekt budżetu na rok następny rok. I okazało się, że tej inwestycji nadal nie ma w planie.

Na stronie miejskiej opublikowano artykuł pt. „Budżet 2017. Czas na budowę”. Stamtąd można się dowiedzieć, czy będą pieniądze choćby na prace przygotowawcze do przebudowy Nakielskiej. W budżecie na przyszły rok zarezerwowano 74 mln zł... na rozbudowę ul. Grunwaldzkiej. Są też pieniądze na budowę lodowiska. Wtedy przypomniała mi się inna obietnica Rafała Bruskiego. Zapowiedział odzyskanie dla Bydgoszczy lotniska spod panowania Całbeckiego.

Jakiś czepialski zaczynam się robić. Co za różnica lotnisko czy lodowisko, Nakielska czy Grunwaldzka? Każdemu może się pomylić.

Opinie

Ten pan to jest w ogóle pomyłka.To juz ostatnia jego przypadkowa kadencja.
~Pomysłka · 19 listopada 2016 15:40
To WRÓG Bydgoszczy i zach .części regionu ,uczeń postarzałego betonu PZPR-owskiego M. Zaleskiego, będącego do usług zawsze dla partii rządzącej.Nawet w Toruniu nazywają go pijaczkiem z zieleńca, Michałem zawsze dziewicą.Prezydent R. Bruski POwinien odsunąć tych ludzi od lotniska. Wielka szkoda ,że Dombrowicz tak im wchodził w 4 litery i oddał lotnisko.
~CaUBecki musi odejść ! · 19 listopada 2016 16:12
Atak na Prezydenta trwa. Jakos społeczeństwo go nie podziela. To dobry Prezydent.
~wos · 20 listopada 2016 13:10
Bruski nie ma żadnych osiągnięć a każda inwestycja z Jego nadania jest opóźniona...
~Pan Cogito · 20 listopada 2016 16:55
Może nie taki dobry, ale lepszy od poprzedniego
~Luka · 30 listopada 2016 21:38
a Tobie nie przeszkadza, że prezydent jawnie brata się z KODem, podpalaczami i zdrajcami Polski?
~Rychu · 21 grudnia 2016 08:58
nie
~m · 18 stycznia 2017 15:17
Oj tam,oj tam-CZEPIA SIĘ REDAKTOR Nakielskiej która kilka lat z rzędu jest w świecie fantazji Rafiego...Smukalska biegnaca od Jachetek przez Piaski do Smukały-jej stan to jakby część tamtejszego pobliskiego poligonu z tym wyjątkiem że nie wolno po niej czołgami jeździć bo ma status ul.powiatowej.Natomiast jej budowa jest obiecywana i projektowana i przeprojektowywana i uzupełniana od kilkudziesięciu lat a jak była poligonem to jest nadal...
Ale za to mamy -HA!-będziemy mieli piękną ulicę Matki Teresy z Kalkuty przy której rosną drzewa i kilka bloków trzy piętrowych stanęło służąc kilkuset osobą.No bo przecież ...nordic...,Nordic....NORDIC...N . O . R . D . I . C .!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jakoś taki niekumaty ten redaktor i za bardzo osadzony w praworządności....Jeszcze tylko dwa lata mu zostało,nie kumasz?...
Wyścig szczurów podobnie jak wyścig prostaków trwa . Alleluja.
~maxi · 20 listopada 2016 14:20
Skoro wspomniano o ul. Smukalskiej, między dzielnicą Piaski i Smukał,ą to dzisiaj dowiedziałam się, że przerwano drugi przygotowywany projekt budowy ul. Smukalskiej, za pierwszy przecież zapłacono i pieniądze "poszły w błoto". Pieniądze na budowę Smukalskiej mają być przeznaczone na "Młyny bydgoskie". Prezydent gospodaruje jak mu się podoba za czyją zgodą, radnych koalicji PO i PSL? O budowie ul. Piaski na osiedlu Piaski, gdzie jest niewiele domów zadecydował przygotowany wspólnie z ZDiKM specjalnie na tę okoliczność plan, który dawał możliwość budowy tej właśnie ulicy. Wiemy natomiast, że grunty przy tej ulicy zamieniono na działki budowlane i kto kupił" ? Wszystko wiadomo.
~Zdzisława · 25 listopada 2016 20:44
dokładnie, zdaję się że obiecywał przebudować całą Nakielską, a teraz tylko że coś tam koło Lisiego ogona.A na końcu każe odmalować pasy na przejściach dla pieszych.Żenada i zawód Bydgoszczan na całego.Toruń kwitnie a Bydgoszcz marnieje.Że nowe budynki powstają, tak banki albo prywatne apartamentowce dla elity.Brudne i śmierdzące autobusy jeżdżą, trawniki i skwery zasrane od psów latających wszędzie luzem.Zwłaszcza w okolicy kanału Bydgoskiego.Strach tam wyjść z dziećmi na spacer, bo amstafy i inne groźne rasy, właściciele puszczają luzem.Już nie wspomnę o pijących bandytach po ławkach i trawnikach.O samochodach i autobusach nocnych, jeżdżących ponad setką.
~Mieszkaniec strefy wojny · 28 grudnia 2016 01:46
Ciekawe gdzie mieszkasz ktoś wie. ?
~Kolo · 29 grudnia 2016 17:05
Witam.
Rafik jaki jest każdy widzi. Kostek udziela się w metropoli bydgoskiej....stronie reklamującej lotnisko: Bydgoszcz_to_RUŃ...
A poprzednik obiecywał przywrócenie miastu co oddano za miedzę...
Wcześniejszy to literat...
Czy są w tym mieście potencjalni następcy?
Napewno nie jednoręki bandyta, bo na S5 to zatrzymać się nie mogę jak wcisnę w Gdańsku to do Wrocławia mknę kiwając Bydgoszczy:):)
Politycy i administracja z UMK to czego oczekiwać...
Ich lokalny patriotyzm za Wisłą...
Pozdrawiam
~MariaNo · 29 grudnia 2016 22:25
A ty co szpieg z krainy deszczowców, czy piszesz pamiętnik? Gość piszę o Nakielskiej a ty głupio się pytasz.Ja mieszkam na Jachetkach i Saperów nadal jest rozkopana i leży odłogiem.
~Wojskowy · 28 stycznia 2017 00:25
Mam proste pytanie co ma brzoza na lotnisku w Smoleńsku z Bydgoszczą , co ma chora teoria promowana przez PIS dla podtrzymania swojego elektoratu który podobnie jak "autor artkułu" święcie wierzy w te bzdury ?
~Tolek · 10 stycznia 2017 20:18