reklama

Przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej nie będzie?

/ech/ · 2016-12-19 12:26
Do planowanego przez Urząd Miasta Bydgoszczy przedłużenia Trasy Uniwersyteckiej może nie dojść ze względu na urzędnicze zaniechania przy wykupie działek koniecznych do przeprowadzenia tej inwestycji - twierdzi poseł Paweł Skutecki.

Poseł Paweł Skutecki (Kukiz’15) zwrócił się do prezydenta Rafała Bruskiego o udzielenie odpowiedzi na pytania związane z wykupem nieruchomości pod budowę drugiej części Trasy Uniwersyteckiej. Poseł w piśmie do prezydenta Bydgoszczy wniósł o przedstawienie trzech spraw:

  • 1. historii negocjacji z uwzględnieniem operatów szacunkowych i kwot zaproponowanych właścicielom nieruchomości, przez które ma przebiegać Trasa Uniwersytecka,
  • 2. spisu nieruchomości, przez które ma przechodzić planowany odcinek Trasy Uniwersyteckiej,
  • 3. kwoty, jaka została zabezpieczona w budżecie miasta lub w budżetach innych jednostek samorządowych, lub w jednostkach administracji rządowej na poczet wykupu w/w nieruchomości ze wskazaniem metodologii wyliczenia powyższej kwoty.

- Z pytaniami do prezydenta zwróciliśmy się na piśmie 21 listopada. Urzędowe 14 dni na odpowiedź minęło 5 grudnia. Pomimo ponaglenia sprzed kilku dni nadal nie ma odpowiedzi – poinformował Damian Gastoł, asystent posła Pawła Skuteckiego.

- Prezydent Bydgoszczy znany jest z walki o wolność mediów i o demokrację, więc my demokratycznie i z troską o wolność do dostępu do informacji, chcemy te informacje uzyskać, ponieważ obawiamy się, że przez zaniechanie, błędy urzędnicze, arogancję i zwykłą brzydką niedemokratyczną oraz niewolnościową butę, ta najważniejsza obecnie inwestycja w Bydgoszczy może nie dojść do skutku – wyjaśnił poseł Skutecki.

Paweł Skutecki twierdzi, że z właścicielem działek, usytuowanych na projektowanym dalszym przebiegu Trasy Uniwersyteckiej nikt nie negocjował. – Prawo mówi jednoznacznie, że powinien mieć zaproponowany wykup działek, a nikt nigdy z tym człowiekiem nie rozmawiał inaczej niż przez jakieś groźby, zastraszanie. Rzecz nie do przyjęcia w demokratycznym kraju czy mieście – stwierdził poseł Skutecki. – W latach 70., ci państwo też zostali wyrzuceni, ale nawet komuniści stwierdzili, że jakieś mieszkanie dadzą. Teraz wygląda to tak jakby prezydent za darmo, bez negocjacji chciał wyrzucić bydgoskiego przedsiębiorcę – dodał Gastoł.

Poseł Paweł Skutecki, w związku z nieotrzymaniem odpowiedzi na zadane pytania, zapowiedział złożenie skargi na bezczynność organu.

Opinie

skutecki to patol od pijaka i narkomana kukiza wiec Prezydent Bruski nie powinien odpowiadać jemu ludzie ufają
~wasz Pan · 19 grudnia 2016 12:43
Sam jesteś patol jełopie znam człowieka jest ok
~zola · 19 grudnia 2016 21:42
Kukiz na narkomana i pijaka nie wygląda, choć co prawda na polityce się nie zna. Natomiast Skutecki - może nie patol, bo ludzi na ulicy nie bije, ale inteligencją na pewno nie grzeszy.
~xD · 22 grudnia 2016 23:43
W Bydgoszczy to nic nowego ??? PO Toruńskie z Całbeckim zdegraduje Bydgoszcz do 0 !!! Politycy z PO oraz PIS z Bydgoszczy nie robią nic by promować Bydgoszcz .Brawo Panie Skutecki .
~wyborca · 19 grudnia 2016 12:50
Czy aby na pewno 14 dni?

Panie pośle pora się nauczyć, ze na odpowiedz jest miesiąc... :)
~Xyz · 19 grudnia 2016 13:10
Może będzie odpiwiedz a najczęściej jej nie ma
~Ewa · 19 grudnia 2016 13:34
30 dni, w niezwykle zawiłych sprawach do 60 dni, ale do 30 dni trzeba powiadomić wnioskodawcę o przedłużeniu terminu odpowiedzi... ale poseł i jego asystent mają swój terminarz.

Ponadto sprawa o którą pyta pan poseł jest w części sprawą poufną i nie na wszystko będą mogli odpowiedzieć na piśmie.

Nikt nie negocjował bowiem takie mamy prawo, że nikt negocjować nie musi. Polska k% rzeczywistość. Podobnie sprawa wygląda z wypłatą odszkodowań za grunty przejęte pod drobi publiczne wydzielone zgodnie z planami miejscowymi na skutek podziału nieruchomości. Nie tylko ZRID pozbawia ludzi ich własności bez jakiejkolwiek wiedzy na temat wysokości odszkodowania.

Pośle zmień to bezprawne prawo!
~Stefan z Łoskonia · 19 grudnia 2016 14:21
Najlepiej byłoby obejść ten nieszczęsny tartak, niech się facet udusi w hałasie przejeżdżających aut. Wartość tej działki spadnie do zera; ona wówczas będzie niesprzedawalna. W końcu sam się wyniesie. No i powinien dostać zakaz poruszania się nową trasą.
~leh · 19 grudnia 2016 16:44
Brawo -uwaga godna natychmiastowej realizacji.
~Bydg. · 19 grudnia 2016 18:00
Nie jestem fanem Kukiz 15, ale jeżeli chodzi o informację publiczną to wygląda to tak:
W orzecznictwie wskazuje się, że po dokonaniu takiej analizy organ powinien podjąć jedno z poniższych działań:
1) udostępnić żądaną informację bez zbędnej zwłoki, nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku (art. 13 ust. 1)
2) powiadomić stronę w powyższym terminie o powodach opóźnienia oraz o terminie, w jakim informacja zostanie udostępniona, nie dłuższym jednak niż 2 miesiące od dnia złożenia wniosku (art. 13 ust. 2),
3) udostępnić informację zgodnie z wnioskiem po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy o wysokości opłaty pokrywającej dodatkowe koszty spowodowane wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia (art. 15),
4) odmówić udostępnienia żądanej informacji w drodze decyzji (art. 16 ust. 1),
5) powiadomić pismem wnioskodawcę, że żądana informacja nie ma charakteru informacji publicznej albo
6) powiadomić pismem wnioskodawcę, że organ nie posiada żądanej informacji.
~Pablo · 20 grudnia 2016 14:59
co za towarzystwo... ten z prawej ostatnio zasłynął wybitnie intelektualną rozmową z posłem Suskim. Coś chłopaki muszą robić więc zamiast lansować się na Facebooku wymyślili coś aby zaistnieć - brakuje jeszcze jednego do kieliszka ale podobno obchodzi adwent
~Piotr · 19 grudnia 2016 13:34
Lepiej być znanym pijakiem, niż anonimowym alkoholikiem i feciarzem. Najlepszego na Święta kochane Białe Noski ;)
~Czwarty · 20 grudnia 2016 14:01
A jaki jest związek tytułu z treścią?
~o. · 19 grudnia 2016 15:39
Pan Bruski Kodziarz walczący o demokrację tak właśnie widzi i przestrzega prawa.z obywatelem z tartaku się nie spotka ,posłowi nie odpowie a wojewodzie głupią odpowiedź wyśle i myśli ze wszyscy dookoła są durni i dali się ograć.otóż nie.nie tym razem.już nie nabierze pan bruski nikogo i jego partia PO wraz z SLD i PSL i palikotami.to towarzystwo tak się buntuje bo traci i tracić będzie i wreszcie straci wszystkie przywileje a przede wszystkim dostęp do łatwych i szybkich pieniążków na które zwykli Polacy pracują w trudzie i znoju.
~Grześ · 19 grudnia 2016 17:43
Zanim przystąpi się do dyskusji na temat ZRID warto zapoznać się dokładnie z zapisami USTAWY
z dnia 10 kwietnia 2003 r. ( z późniejszymi zmianami ) o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych.
~Janusz · 21 grudnia 2016 10:15
Spójrzcie na te smutne twarzyczki... Czy one są czemuś winne?
~Gastoł i Skutecki · 22 grudnia 2016 23:58